Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő múlva lesz önbizalmam?

Mennyi idő múlva lesz önbizalmam?

Figyelt kérdés

4 hónapja járok a pszichológushoz de eddig még nem változott semmi.

A munkatársaim is mondták, hpgy semmi változás nincs. Nagyon rosszul érzem magam emiatt. A pszichológus azt mpndta, hogy legalább 6 hónap vagy 1 év kell, hogy valami változás történjen.

Egyébként ez az önbizalom hiány gyerekkoromra nyúlik vissza. A suliban is piszkáltak, apám is mindig beszólt nekem.

Most felnőttként sem jobb a helyzet. Apám lehülyéz meg nem értek semmihez stb

Senkitől mem kapok bátorítást, jó szót.

Nagyon szomorú vagyok, hogy a munkatársaim is belém kötnek ha olyan kedvük van.


29/N


2021. szept. 10. 09:29
 1/3 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, de pszichológus nélkül oldom meg egyelőre. Próbáld meg a ezt a rossz szót amit kapsz naponta ellenkezőleg felfogni, nem egyszerű, de az agyad tudod kontrollálni,hogy miként fogja fel a dolgokat. pl.ha gondolj vissza ezekre a múltbeli sérelmekre és gondolkodj el a szavai mögött lévő dolgokon, miért mondhatta ezt, miért így mondta, mi volt a szándéka, de próbáld meg a pozitívat látni benne és ami a legfontosabb bocsásd meg neki azt hogy ilyen, meg van annak is az oka, pl. az ő szülei is hasonlóak voltak és a mi szüleink még nem nagyon elemzik ezt, de mi már megtehetjük és változtathatunk, hiszen minden fejben dől el.
2021. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez volt velem is. Miert nincs valtozas? 2 dolog. Meg mindig ott vagy apaddal aki folyamatosan rombolja az onbizalmad. Igy hiaba mesz pszichologushoz, mert amit vele felepitesz azt otthon apad lerombolja. Masik: munkahelyrol nem lephetsz ki, de megvedheted magad. Ha megveded magad akkor noni fog az onbizalmad is, mert nem fogod elhinni amit mondanak. Es erosnek fogod magad erezni. Ezek a kezdeti lepesek. A tobbi mar nehezebb. Az onbizalom nem is a helyes szo. Inkabb az onertekeles ami neked serulhetett es nekem is az serult. Azt nehez helyretenni, nekem evekbe telt mire egyaltalan rajottem mi a baj es mindent elkezdtem kibogozni. Mire rajottem, hogy amiket eletem soran rosszakat mondtak nekem akik utaltak az nem igaz evek teltek el. EVEK! Es meg mindig nem tartok ott, hogy teljesen siekrult legyurni a demonokat es meg tudom magam vedeni... :(


Es meg valami: a pszichologusok nem sokat ernek ebben a temakorben. Itt a terapeutak tudnak segiteni. Nem tudom te melyikhez jarsz. :)

2021. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomért mindennap meg kell dolgozni.
2021. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!