Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az gáz, ha 20 éves létemre...

Az gáz, ha 20 éves létemre még egy temetésen sem voltam?

Figyelt kérdés
Sokszor ér kritika ezzel kapcsolatban, hogy "jajj hát mi az hogy nem mész el", és részben igazuk is van az embereknek, és lehet csak én vagyok még éretlen ehhez. Amikor Dédpapám meghalt, akkor is győzködtek, hogy menjek, de én akkor is nemet mondtam,amikor papám testvére halt meg rákban, arra sem mentem. Haragudtak is rám, ez tény, nagyon sokáig, de én ezt egyszerűen soknak érzem lelkileg, nem akarom látni, hogy egy szerettemet ott viszik... Én már régen eldöntöttem, hogy 2 temetésre vagyok hajlandó elmenni, az pedig az anyukámé meg a tesómé. Tudom fura dolog, de így érzem.

2021. szept. 10. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gáz, én sem voltam még ugyanennyi idősen.


Igaz, nekem nagyon közeli hozzátartozóm nem is halt még meg hálistennek mióta megszülettem.

2021. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki
2021. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 évesen voltam először
2021. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem gáz, de az emberi lélek egy kicsit másképp működik, mint ahogy gondolod. Az embereknek általában megnyugvást hoz a temetés. Persze sírnak sokan, van aki nagyon ki is borul, ha nagyon közeli szerettét veszíti el, de aztán utána általában jön a halotti tor valamilyen formája, és ez az egész ceremóniasorozat segíti a lezárást, az elengedést. Szóval a temetésen lehet nagyon rossz, de ha nem mész el, akkor utána rosszabb, mintha elmentél volna.
2021. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Én kb. 14 évesen voltam először. Aztán olyan 20 lehettem mikor először voltam nyitott koporsós temetésen.


"ahogy mama szokta mondani, a halál is csak az élet része" Forrest Gump

2021. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz
2021. szept. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Én 17 éves koromig nem tudtam elképzelni mi lehet akkora dolog egy temetésen, mígnem nagyszüleim halála után megértettem olyannyira az ezzel összekapcsolódó érzelmi szálat, hogy végül a temetésre sem tudtam elmenni. Most, 21 évesen tudtam először kiemmi a sírjukhoz, egyedül, de még így is csak most jöttem rá, hogy azóta sem sikerült teljesen feldolgoznom a történteket...
2021. szept. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!