Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez arra utal, hogy rasszista...

Ez arra utal, hogy rasszista vagyok?

Figyelt kérdés

Suliba buszozni szoktam. Odafele nincs ilyen probléma, mert leülni nincs hely, visszafelé viszont már szokott hely lenni amennyiben a buszállomáson száll fel az ember. Ez általában úgy működik, hogy a buszállomáson beülünk, nagyjából a helyek is megtelnek és már csak úgy van lehetőség leülni ha valakit megkérdezel, hogy leülhetsz e mellé.

Na most ezen a vidéken rengeteg a roma származású ember és a busz 50-60%-a velük telik meg. Aztán hát azt szoktam csinálni, hogy ha látom, hogy szállnak fel a buszra, hogy magam mellé teszem a táskámat és elfordulok, közben azon imádkozom, hogy ne akarjon mellém leülni. Azóta van ez mióta egyszer utaztam egy mellett és majd lefulladtam, olyan bűzzel volt.

Mindig azt szoktam figyelni, hogy a felszállók közt van e magyar származású és ha látom, hogy például egy magyar ember egy roma csorda előtt száll fel illetve tudom, hogy nincs teljesen üres hely akkor gyorsan elveszem a táskám és felveszem vele a szemkontaktust. Általában ilyenkor azonnal megkérdezik, hogy leülhetnek én pedig végre kifújhatom magamat.


Ugyanakkor elgondolkodtam azon is, hogy ezzel a viselkedés nem e azt jelzi, hogy mélyen rasszista vagyok. Bár ha elém ugrik a kérdés, hogy az vagyok e én egyértelműen letagadom, hisz nincsen bajom semmilyen népcsoporttal, sőt a romákkal sem, csak egyszerűen nem bírok némelyik mellett megmaradni olyan szaggal van. Ez az egy problémám van.

Ez mennyire utal rasszizmusra?



2021. szept. 23. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 szer rabolták ki a házunkat mindkétszer kisebbségiek voltak ez tapasztalat nem rasszizmus persze meg kell adni az esélyt , hogy vannak normálisak is , de ez a te döntésed
2021. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy rasszista. A szagukkal van bajod, nem a bőrszínükkel vagy a származásukkal.

Utaznál csak Budapesten! Ott találkoznál rengeteg fehér bőrű büdös emberrel a buszokon!

2021. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rasszista.
2021. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Na igen azoknak sem örülök :D


Tulajdonképpen akkor inkább a büdös emberekkel van bajom, így fogalmazok, csakhát itt tényleg szinte csak a romák azok. Legalábbis eddig minden kellemetlen élmény ehhez a népcsoporthoz volt kötött.


De természetesen ha le akar ülni akkor nem szólok be, megengedem neki, csak kényelmetlen kicsit.



#1 Sajnálom, ez durva. Errefelé is volt hasonló, sőt gyilkosság is, hálistennek én még nem voltam áldozata semmilyen bűnözésnek.

2021. szept. 23. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem elő, hanem utóítélet. Alátámasztom az egyest, a szüleimtől 10 milla feletti összeget loptak el a nyomorékok.
2021. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nehéz....sajnos nehéz még csak véleméyt is mondani :-(
2021. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem eddig még csak roma lopott meg,származásom miatt (én sem vagyok teljesen magyar) még csak roma szólt be,eddig még csak roma kötött belém.

Volt roma barátom,igen meglopott a családjával együtt.

Teljesen jogos a magyarok előítélete,lehet van köztük normális de az a 1 százalék ami Magyarországon igen csekély...

2021. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!