Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni, mit tegyek?

Nem tudok dönteni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban lakok szüleimmel. Van egy barátom 5 ève. Sok minden rossz van mostanában, én nem érzem jól magam a bőrömbe az itteni életembe. Van egy jó munkahelyem, mármint pénzbe jó.

Lenne lehetőségem Budapestre költözni, barátnőm ott lakik és segítene. De nem tudom,hogy hagyjak itt mindenkit. Barátommal voltak kisebb vitáink most kezd helyre állni a dolog. Tiszta lap meg minden... Nem tudom,hogy jobb lenne -e. Nagyon sok pénzem rá menne az biztos, aztán ha mégse jön be az ottani élet jöhetnèk haza. Itt pedig szinte semmi munkalehetőség a mostani munkahelyemre már nem vennének vissza.

Voltatok már hasonló helyzetben? Hogyan oldottátok meg ha valamiben ennyire döntéskèptelenek voltatok?


2021. szept. 24. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Én biztos elmennék Bpre.

Ha nem jön be, a családodhoz bármikor visszamehetsz, és valószínűleg a barátodhoz is..

2021. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezt azért 7 sornál jobban át kell beszélni. Mért nem érzed jól magad, lehetne-e ott helyben tenni azért, hogy jobban érezd, mi a szakmád és az mennyire keresett, el tudnál-e helyezkedni Bp-en úgy, hogy abból meg is élj, a jelenlegi lakóhelyeden van-e a barátod, mennyire tűnik időtállónak a kapcsolatotok, milyen a viszonyod a szüleiddel.
2021. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem mindenképp próbáld meg. Úgy látom, leginkább a barátod miatt maradnál, de egy fiú miatt ne adj fel semmilyen lehetőséget.
2021. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen...csak melóm nem nagyon lenne, ha haza jönnèk.

Nem tudom igazából sok minden idegesít, rám hárul mindenki problémája és nekem bőven elég lenne a sajátom is. Jóban vagyok a szüleimmel, csak ők nincsenek jóban egymással amiből már kicsit elegem van.

Szakács szakmám van és érettségim, jelenleg egy ruházati boltban vagyok eladó.

A barátom szerint van olyan erős a kapcsolatunk,hogy ezt is bírná.

Igazából attól félek, hogy elmegyek kifizetem mondjuk a 2havi kauciót és nem várok egy évet (mert általában annyi a szerződés) hanem előbb vissza jövök akkor bukom azt a pénzt is. Meg ugye alapból drágább Pesten minden.

2021. szept. 24. 19:37
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A kapcsolatotok nem bírja ki, ezt tekintsd ténynek. Ez egymillió százalék. Kiknek a milyen problémái hárulnak rád, és nem lehetne-e azokat visszautasítani? Önálló albérletre legalább 120 ezret számolj, tehát nettó 200 ezres keresetből nem fogsz nagyon ugrálni, nyaralásról, szórakozásról szó sincs. Mással együtt lakni meg nem egy nagy nyereség. A hazautazás költsége se kismiska.
2021. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok ezekkel. Pont ezért fontolgatom,hogy megéri -e.

Családom problémái, vissza lehet utasítani de engem bánt,hogy ha nem segítek.

2021. szept. 24. 20:04
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Mégis elmenekülnél inkább Bp-re, tehát akkor se segítenél nekik. Ezért nem éri meg, ezt helyben is megteheted.
2021. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ott nem nyomasztana mert nem tudnék róla. Amúgy is felnőtt emberek én nem oldahatom meg helyettük.
2021. szept. 24. 21:15
 9/12 anonim ***** válasza:
És otthon se oldhatod meg, emiatt kár csapot-papot (munkát, barátot) otthagynod. Maximum azt kell elérned, hogy ha otthon vagy se nyomasszon. De ott helyben viszont célszerű lenne valami független lakhatás után nézni.
2021. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Meló se jó,csak pénzbe, viszonylag.
2021. szept. 25. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!