Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol vannak azok az emberek,...

Citromfűlevél kérdése:

Hol vannak azok az emberek, akik aludtak óvodában?

Figyelt kérdés

Amikor óvodába jártam sosem tudtam ebéd után aludni, de mindenki más körülöttem tudott.

Eddig életem során bárkivel beszélgettem az óvodai délutáni alvásról, azt mondta, hogy soha, vagy csak nagyon ritkán aludt, de a körülötte lévők mind aludtak. Még nem beszéltem olyannal, aki azt mondta volna, hogy ő sokszor aludt.

Biztos léteznek ezek az óvodai alvós emberek, mert mindenki látta őket, ahogy ott aludtak mellettünk, akkor most mi van velük?

Emlékeznek egyáltalán arra, hogy ők aludtak, vagy azt hiszik, hogy ők sem?

Vagy szégyen azt mondani, hogy ő aludtak az óvodában?



2021. szept. 28. 13:30
1 2
 1/11 eznemlényeges ***** válasza:
83%

Emlékeim szerint én legtöbbször aludtam a csendespihenősben. Volt egy nagy lila plüssnyuszim, azt vittem mindig magammal és azzal aludtam :D

Aztán persze volt olyan alkalom is, amikor büntit kaptam alvóidő után, mivel hangoskodtam xd

2021. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Elso heten aludtam. Be is pisiltem. Onnantol fogva a hangyakat neztem a parketta reseiben, eleg volt ennyi.
2021. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én aludtam, nem értem mi ebben a furcsa. Nem ismertem a többi gyereket, a csoportomból egyedül én voltam napközis. Egyébként is 5-kor keltettek reggel mert a szüleim dolgoztak, ezért bevágtak a napközibe odafelé, munka után vettek fel, tehát ovi után délután kettőig aludtam. Álmos is voltam, meg egyébként sem tudtam volna mást csinálni :D
2021. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon nehezen de én is mindig aludtam. Olyan mondjuk sose volt, hogy elsőnek aludtam be. Végignéztem, ahogy már az utolsó gyerek is lecsukja a szemét, aztán engem is elnyomott az álom.

Reggel 7től délután fél 5ig tartott az ovi. Nem tudom mennyi időt kellett pihenni. Személy szerint utáltam :D most meg mit meg nem adnék egy kis ebéd utáni sziesztáért xD nagyon jó délutáni alvó lettem egyébként felnőtt koromra (ha időm engedi pl. szabadnap, vagy éjszakás műszak előtt)

2021. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
A gyerekek többsége alszik ebéd után az óvodában. Ritka amelyik nem. Az a tapasztalat, amelyik gyereket otthon nem altatják , az nem fog az óvodában sem. Nem véletlenül van ez kitalálva, szükségük van az alvásra, pihenésre.
2021. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Kb. 20-an voltunk, és 3-5 gyerek mindig fent volt, az egyik én voltam, mert alapból örökmozgó típus voltam :)

Néztük a pókot a plafonon, milyen izgalmas volt amikor zuhant, de a háló még tartotta... majd kapálódzott és ráesett valakire, egyszer az egyik gyerek fel is ugrott, mert ráesett :D

Aztán a hangyákkal játszottunk, vagy a szétszórt tarhonyát, rizst dobáltuk a többiekre (de volt egy srác aki konkrétan megette a földről a koszos tarhonyát).


Arra emlékszem, hogy "aludni kellett", NEM KELLHETTÉL FEL! Így mindig valaki halkan suttogva ismételgette: "Kimehetek pisilni?" Aztán ha a felügyelő meghallotta, akkor vagy kiengedett, vagy közölte, hogy még 20 percet alszunk, addig bírd ki! (Ami sokaknak nem ment.)

Ez 1994-1997 között volt.

2021. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Értem jöttek ebéd után, amíg a többiek feküdtek az ágyban én vártam az ajtó mellett a kis széken.
2021. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem előfordulhat, hogy valaki tettette vagy csendben maradt csak vagy nem tudom.


Én tényleg nem aludtam. Ráadásul autistaként oviban aztán abszolút fura voltam. Feküdtem és elgondolkoztam mindenféle idiótaságon, idétlen 'sztorikat' gyártottam magamnak - lényegében a mai napig szeretem ezt csinálni pl járművön vagy gyaloglás közben.

Ezalatt hallottam, ahogy az óvónők, óvónő+dadus halkan beszélget stb.


Aztán később délután nem jártam oviba - hosszú történet -, ebéd után hazavittek. Sohasem voltam álmos délután.


Azóta se esik jól a napközbeni alvás. Szinte egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludtam délután és mindig rosszul szokott esni, rossz utána. Egy darab, jó hosszúúúú éjszakai alvás kell nekem.

2021. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
15 gyermeket altatok naponta. Kb.fele alszik. A többiek felváltva pisilni készülnek:) Bejön egy légy, már megy a buli. Akikről tudom, hogy otthon sem szoktak aludni, azoknak adok könyvet-nézegesssék. Addig sem megy az egymás piszkálása. Mert, olyankor minden érdekes. Még a függöny rojtja is....
2021. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem az rémlik, hogy összevissza heverő polifonokon negédesen szundító ovisok tömkelege vett körül, miközben az óvónéni masszírozta a lábaim és a karjaim. Úgyhogy én is az éber típus voltam.
2022. júl. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!