Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fájdalom értéke? Mennyit ér...

A fájdalom értéke? Mennyit ér a fájdalom?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy mennyit ér a fájdalom, miként lehet forintosítani a fájdalom érzését, vagy annak a megszüntetését.


Még általános iskolásként hallottam olyat, hogy valaki azért törte el a kezét, hogy megkapja a biztosítótól az azért járó összeget. Ennek több mint 20 éve, és ugyan a legszegényebb réteg közl való volt, mégis, a mai napig nem tudom elhinni, hogy valakinek ez megérje.


Én írtózom a fájdalmtól, így mindent megteszek, hogy elkerüljem, pénzért nem vállalnám, és egy bizonyos szint fölött nagyon sokat fizetnék, hogy elmúljon, ha esetleg mégis fáj valamim, de látom, hogy van aki sokkal bevállalósabb, és kisebb nagyobb fájdalmakat képes bevállalni egy cél érdekében.


Kérlek írjátok meg, hogy az alábbiak közül, mi az amit pénzért bevállalnátok, és milyen összegért. Fontos, hogy az itt felsorolt dolgok szigorúan elméleti jellegűek, azaz nincs semmilyen másodlagos (pl szexuális) töltete, tehát a dolgot senki nem látná, és egy képzeletbeli robot hajtaná végre.


- Kéztörés (utána a szokásos ellátással)

- Kéztörés, úgy hogy a szokásos ellátás megvan, de semmilyen fájdalomcsillapítás nincs

- Lábtörés

- Lábtörés, úgy hogy a szokásos ellátás megvan, de semmilyen fájdalomcsillapítás nincs

- Ujjtörés

- Ujjtörés, úgy hogy a szokásos ellátás megvan, de semmilyen fájdalomcsillapítás nincs


- Fenekelés, eszközzel, sebesre, de nem lenne maradandó nyoma

- Korbácsolás, sebesre, de nem lenne maradandó nyoma


- Tűszúrások érzékeny területre


- Csaláncsípés fejtől lefelé mindenhol


- Égetés karon, ami nagyon fájna, de nem lenne marandandó nyoma

- Égetés fenéken, ami nagyon fájna de nem lenne maradandó nyoma


Kérlek írjátok le a nemeteket, hogy hány évesek vagytok, és hogy dolgoztok vagy tanultok.



#kínzás #fájdalom #fájdalom ára
2021. okt. 15. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Bocsáss meg nekem, de ez egy elég érdekes kérdés. Nekem nem ér annyit a pénz, hogy saját testi épségemben szándékosan kárt tegyek. Miért fontos, hogy milyen nemű és hány éves vagyok? Bocsáss meg a feltételezésért, de ez a kérdés elég gyanús, hogy van valamilyen szexuális célod vele. Túl sok dolog érdekel, ami a szexualitáshoz köthető.
2021. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
96%

Egyiket sem.


- Tűszúrások érzékeny területre

Ez főképp nem ez fáj a legjobban.


A sarkam és a vállam a legérzékenyebb .

A tegnap két injekciót kaptam a sarkamba de az kegyetlen volt.

Úgy fájt azt hittem bele halok.

2021. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Normál esetben, normál gondolkodású embereknek semmi forintosíthatóság nincs benne. Egyeseknek, adott szituációban pedig attól függ, milyen fájdalom, kinek, milyen helyzetben és milyen céllal.

Ha teszem azt ezen múlna, hogy az utcára kerülök-e, vagy megtarthatom a házat, nyilván sokmindent bevállalnék. De ha nem lennének ugyanilyen pénzügyi gondjaim, akkor meg eszembe sem jutna még ha többszörös árat is fizetnének érte.

2021. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#1: furcsa bizony a kérdés, furcsa az egész helyzet, én is úgy gondolkozok mint te. Amiért érdekel az életkor és a többi, hogy lássam vajon változik-e ez a korral, nemmel, munkával.


#2: jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy amit lehet elkerülök, de nem tudni, hogy mindenki így van-e vele. Láttam példát az ellenkezőjére.


#3: Köszönöm, nem a kényszerhelyzetekre gondoltam, ott a motiváció egész más. Inkább arra gondoltam, hogy elviselek mondjuk 1 hét kellemetlenséget ha kapok +1 havi fizut vagy hasonló.

2021. okt. 15. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem fog azért fizetni neked, hogy fájdalmat okozz magadnak.


Viszont kereshetsz pénzt fájdalom árán, pl. ha boxoló vagy.

2021. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Én bármelyiket bevállalnám ezek közül kb. 50 ezer Forintért. Annyi pénzt is csak azért kérnék érte, mert amíg nem gyógyultak meg a sérüléseim, valamivel nehezebben tudnám ellátni a feladataimat, de nem korlátoznának ezek a dolgok különösebben. Én szinte egyáltalán nem érzek testileg fájdalmat, nem is tartok a testi sérülésektől. Nekem az sem fájt igazán, amikor két helyen eltörtem a karomat és az sem, amikor kivették a manduláimat. Nem félek a fájdalomtól. Ha nem kerülne időbe az, amíg meggyógyulok, akár teljesen ingyen is elvállalnám. A testi szenvedés teljesen közömbös nekem, lelki fájdalmat viszont soha, semmi pénzért nem viselnék el.

Egyébként 17 éves lány vagyok és gimnáziumban tanulok.

2021. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre egy MMA-s tudna válaszolni: ó pénzért mindent bevállalnak...
2021. okt. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!