Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen kilátásta...

Csak én vagyok ilyen kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés

21 éves múltam és egyszerűen romokban az életem.Egy eldugott faluban élek,szociális életem nulla,karrierem szintén.Autóm és jogsim sincs,jelenleg levelezőn tanulok egyetemen,de munkalehetőség híján dolgozni sem tudok.

(Az egyetemi városba sajnos pénz híján nem tudok odaköltözni.)

Az életem kb a tanulásból áll,meg az állandó kilátástalanságból,folyamatosan félek,hogy nem lesz semmi belőlem.

Ehhez még hozzájön,hogy borzasztóan előnytelen a külsőm is,így még ha akad néha hostess meló a legközelebbi városban,oda sem vesznek fel.

Ti voltatok hasonló helyzetben? Hogyan lehet átlendülni ezen a borzasztó időszakon? 21/l



2021. okt. 21. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem csak te vagy rossz helyzetben. Mindenkinek megvannak a nehézségei.


Lényeg, hogy keresd a megoldásokat.

Költözés/munka: az évfolyamtársaidat kéne megkérdezni, hogy ők hogy csinálják. Sokan pl. olcsóbb, többszemélyes albikban húzódnak meg. Ki lehet bírni pár évig. S akkor nézhetsz ott helyben diákmunkát vagy mást.

Társaságban leszel, barátkozhatsz.


Külső: kérdezd meg egy barátnődet, aki szerinted ápolt és jó kisugárzású, hogy szerinte mit változtass magadon. Néha elég egy jobb, divatos frizura, pár új cucc, alapdarabok, és néhány egyedi holmi, ami az egyéniségedet tükrözi. Máris jobban fogod érezni magad.

2021. okt. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem próbálj meg elmenni táppénzre vagy szabadságra, hogy időt nyerj. A szabályozások gyorsan változhatnak, hátha addig rájönnek, hogy dolgozók nélkül nem megy a gazdaság.
2021. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
#2 vagyok, Bocsi, rossz helyre írtam!
2021. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Kérdés szintjén?

Ha jelenleg egyáltalán nem tudsz dolgozni, mert ahol laksz, nincs semmi lehetőség, nem járnál jobban, ha átjelentkeznél nappalira? Mert akkor legalább kollégista tudnál lenni. Nem tudom, milyen meszsiről jársz be, de az egyetemi kollégiumokban jellemzően ilyen havi tizenezer forint a lakhatás, és akkor az egyetem városában legalább jobb esélyekkel indulnál diákmunka terén is. Illetve 21 évesen ha jól gondolom, már nem járhatsz messze BA vagy BSc végétől sem, akkor talán valami szakmai gyakornoki melóra is lehetne ott esélyed.

Ha ez vigasztal, egyetem alatt nekem sem volt sem jogsim, se autóm, mivel értelemszerűen nem volt túl sok jövedelmem, kb amit ösztöndíjakból össze tudtam szedni, meg vége felé már nyáron szakmába vágó gyakornoki melókon is.

A helyedben mindenképpen arra próbálnék megoldást keresni, hogy odaköltözhess valahogy az egyetemi városba, mert ez így ördögi kör, ha ott maradsz, ahol most laksz, nem tudom, hogyan változtathatnál. Az, hogy az életednek nagy részét teszi ki a tanulás, sajnos komoly szakokon nem meglepő, valamit valamiért. És nem érdemes úgy állni hozzá, hogy semmi nem lesz belőled, éppen azért jársz oda egyetemre, hogy a megszerezhető tudással és végzettséggel javítsd az elhelyezkedési esélyeidet.

2021. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Előnytelen a külsőd? Ez mit takar, mert van aki 90 kilósan 160 cm magassággal megkap ilyen állásokat.

Olvass pszichológiát, vagy akár menj is el sokat segíthet, vagy ha spirituális beállítottságú vagy akkor valami olyat.

2021. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb számára. Azon meg nincs mit méregetni, hogy kinek kilátástalanabb a helyzete. Az enyém is az, csak egész más jellegű, és idősebb is vagyok. De megértelek, hogy fontos valakivel megosztani a bajainkat mással is, ha már a körülötted élőket nem érdekli, illetve nem tudnak segíteni.
2021. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Egyetemre jársz, tehát remélhetőleg a jövőképed szebb.


Jelenleg tanulnod kell, semmi már dolgod nincs a Bsc-d megszerzéséig.


Persze jó lenne egy normális szociális élet is, de rengeteg hozzád hasonló magányos antiszociális egyetemista vagy. Nem vagy egyedül.


Csak akkor kezdenék el félni ha a szak amit tanulsz nem ad sok lehetőséget az életben. Ebben az esetben meg újra kezdeném az egészet egy normálisabb szakkal.

2021. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előnytelen külső hány kilót/magasságot jelent szerinted? Csak azért, mert nekem sokkal vonzóbb egy husisabb, formás lány, mint egy 40 kilós se izom, se forma, se mell, se popsi. Mit lehet élvezni egy ilyen lányon azt nem tudom.
2021. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Az eldugott falukból lépni kell,millió példát láttam erre.

Ott kell hagyni mert ott nincs jövő!

2021. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha kapitalista akarsz lenni tényleg nincs, viszont ha abból akarsz menekülni akkor jó lehet.
2021. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!