Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az olyan külföldi, teljesen...

Az olyan külföldi, teljesen értelmetlen és használhatatlan tanulmányokkal, mind gender studies, women in business és egyéb indokolatlan létezésű képzésekre miért jelentkezik akárki, amikor kb semmi állást nem tölthetnek be ezekkel?

Figyelt kérdés
2021. nov. 1. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoznak diploma nélkül is. Azt kellene felfogni agyilag, hogy a diploma nem kizárólag mezei pénzszerzésre van, hanem egyszerűen egy tudományág vagy téma hivatalos kereteken belül történő elmélyítésére.



Nekem 3 diplomám van például. Abból 1-et használok a munkám során, a másik kettő csak szimplán érdekelt. Nem az általad említettek, de nem is kifejezetten piacképesek. Nem vártam tőlük csodát, csak egy számomra kedves témának kedveztem, ami azóta hobbiprojekt lett az életemben, dea személyiségem fontos része. Ha esetleg szeretnék foglalkozni a témával akár abban a szakmában, amiben ténylegesen dolgozom, nyitva áll az ajtó. Ha szeretnék munka után írni vagy mozgalmat indítani azzal kapcsolatban, megvan hozzá a szükséges alapom, tudom, mit hol keressek és hogy hogyan érdemes valamiről gondolkodni ezzel kapcsolatban.


Engem is bölcsészeztek mef minden qrvaanyja miatta. Érdekel? Nem. Mérnökként keresem a kenyerem és teljes mértékben érdekel a szakmám. De szerettem volna megismerni az embert és a társadalmi jelenségeket, így pszichológusnak is tanultam. Sosem fogok benne dolgozni, de szeretem és jól érzem magam attól, hogy van róla fogalmam. És büszke is vagyok rá, hogy járhatok az ezzel kapcsolatos konferenciákra, megfoghatok egy könyvet vagy egy tanulmányt úgy, hogy van mihez hozzácsatolnom és beszélgethetek erről is másokkal. 🥰 Ha nem építkezésre spórolnék, valószínűleg bevállalnék még egy képzést valami hasonló területen.


Az önéletrajzomból még mindig kiszedhetem a végzettségeimet, ha valami csoda folytán bolti eladó akarnék lenni.

2021. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Történetesen ismerek gender studies-t végzetteket, és a többségük nettó fél milla felett keres multinál analyst vagy feljebb, szakpolitikai tanácsadó, vagy szabadúszó (coach, trainer, stb stb) területeken úgy hogy ennél még van bőven feljebb is. Igazából egy viszonylag specializált társadalomtudományi szak, ha kicsit megnézed hogy miből épül fel a szak, látod hogy nem borzasztó. Mondom ezt mérnök/közgazdász végzettségű egyetemi tanárként.
2021. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A gyakorikérdések tele vannak olyanokkal, akik maguk félmilliókat, vagy közeli ismerősük keres annyit. Érdekes
2021. nov. 1. 23:26
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Remélem nem gondolod, hogy a fél milliós, azaz 1500 EUR fizetés a mai világban soknak számít. Ha igen, akkor őszintén meglep a kérdésed az indokolatlan létezésű képzésekről, mert te magad sem épp találtad a fején a szöget. Ennyit szabadúszóként 3 nap alatt megkeres az ember szakpolitikai területen akár genderszakos diplomával is, women in business-el pedig végképp.
2021. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Attol hogy te nem vagy elég tájékozott ahhoz, hogy tudd, hogy milyen területeken lehet felhasználni ilyen tudást (gondolom a jobbos memek miatt amikkel sorvasztod az agyad; ott szokott nagy téma lenni a gender studies) hidd el, hogy van haszna, felhasználható.
2021. nov. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem ne mondjátok, hogy ilyen "tudással" életre szóló hivatást kap egy ifjonc! A Sorosnak kell pár ilyen ember, a többivel meg Dunát lehetne rekeszteni!

Miért jelentkeznek annyian? Mert könnyű elvégezni, aztán diplomával már büdös dolgozni, majd szidják a mindenkori kormányt, hogy nem biztosít nekik jólfizető állást!

De ez sok más, értéktelen és értelmetlen felsőoktatási intézményre is érvényes!

2021. nov. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, sok az olyan egyetem, melynek diplomája szart sem ér! Sokan tényleg csak azért mennek oda, hogy - úgymond - legyen diplomájuk, aztán majdcsak lesz valahogy...

Legrosszabb esetben elmennek külföldre gondozónak, mosogatónak, stb...

2021. nov. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért pontozzák le azokat (mint pl. 6-os), akik leírják az igazat? Pedig szinte 100%-ban igaz, amit a 6-os ír!


Vagy ennyi ceu-szintű egyed van itt?

2021. dec. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!