Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lelki...

Szerintetek milyen lelki háttere van annak, amikor egy nő, szül 3 gyereket ~3-3 év korkülönbséggel, és ezáltal kiesik cirka 10 évre a munka világából?

Figyelt kérdés

Én 2 gyereket szültem, kis korkülönbséggel. 3 és fél évig nem dolgoztam, de cserebe a második gyerek születése után gyed mellett másoddiplomáztam, mert borzasztóan zavart az a kisgyerekes taposomalom, amiben éltem.


Imádom a gyerekeim, élveztem minden egyes percét az első éveiknek, de egy idő után már igenis szükségem volt valami másra is. Azért, mert éreztem, hogy befásultam és ellustultam. Romlott az itelőképességem és a memóriám is. Ha egy szóval akarnám jellemezni magam, akkor az 'elbutultam' kifejezést írnám le.


Az elmúlt időszakban megismertem számos olyan nőt, anyát, akik 10+ éve otthon vannak a "gyerekeikkel". Én, bevallom őszintén nem merem őket megkérdezni, mert tudom, hogy támadásnak vennék, és nagyrészt azt a választ kapnám, hogy én szar anya vagyok, mert nem maradtam otthon a gyerekekkel általános iskola felső tagozatáig.


De valaki mondja már meg, ez normális, hogy egy nő mondjuk 25 éves korától 35 vagy akár 40 éves korig 'otthon van a gyerekekkel’..?

Most egy konkrét példa, van itt egy nő akinek a fiával egy osztályba jár a lányom és mindig elmondja, hogy most ezt akar csinálni, vagy azt akar csinálni (pl.tanfolyamra járni vagy elmenni részmunkaidőbe dolgozni) aztán eltelik 1.. 2.. sok év és a csaj még mindig csak a kisebbik kölyköt hurcibalja az oviba és utána "siet haza főzni". Se munka se semmi, csak ez a momlife. Most mondanám, hogy nem ítélkezem, de sajna hazugság lenne, mert én képtelen lennék ilyen sivár módon élni...


Nekik nem hiányzik a szellemi kihívás? Azért abban számomra nem volt nagy kihívás, hogy időre odaérjünk a babás progikra vagy a védőnőhőz.. vagy éppen a másnapi időjáráshoz igazítsam a gyerek ruházatát.. vagy megtervezzek egy gyerekbarát vacsorát, stb.



2021. nov. 2. 20:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Az emberek nem egyformák.

Van aki úgy érzi mint te, van akinek a családanya-háziasszony szerep az önmegvalósítás, van aki csak szimplán lusta.

Nem vagyunk - szerencsére - egymás klónjai, így színes a világ.

2021. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Azzal szerintem semmi baj ha valaki szül 3 gyereket de amikor már a gyerek eléri a masfel- 2 éves kort akkor szépen be lehet adni a bölcsibe es vissza lehet menni dolgozni, mint a nők többsége. De ha még ez túlságosan "vad" ötlet, akkor is mondjuk ha már 3 akkor ott az ovi ami kötelező és amellett meg aztán főleg vissza lehet menni. Nekem azzal semmi gondom ha valaki szül 3, 4 stb gyereket de nem unják szarrá magukat otthon ebben a körforgásban?
2021. nov. 2. 21:10
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egyszer volt benne részem. Életem legszebb 3 éve volt. Tény, hogy elbutultam, éreztem is, amikor visszamentem dolgozni, hogy lassabban forognak az agyamban a kerekek. Aztán amúgy gyorsan visszarendeződtem agyilag, ki is facsartak rendesen. Rólam már több bőrt nem lehet lenyúzni a munkahelyen. Nekem borzasztóan hiányzik az az időszak, amikor semmi más dolgom nem volt, csak babázni. Az a része nekem is nagyon sivár volt, amikor mentünk a játszótérre és nem volt sehol senki, mert olyan meleg volt és nem volt egy fa sehol, de ez lett volna az egyetlen lehetőség, hogy gyerektársaságban legyen a gyerekem. Hány ilyen szomorú, magányos játszóterezésünk volt...Az anyukák lekoptattak, nem voltam nekik szimpatikus valamiért és később már nem annyira erőltettem azt, hogy járjunk össze. Később azért sikerült találnom összejárós kisgyerekest, mármint a gyerekek járnak össze, hol nálunk, hol náluk, de az már 4 éves kora után volt.

Összességében az a 3 év nekem nagyon szép volt, de neki én már kevés voltam és szüksége volt a gyerektársaságra. Csak valahogy elvesztettem a közös élményeket. Most már olyan, mintha csak vendég lennék a gyerekem életében 5 éve. Sokkal korábban eljött ez az idő, mint ahogy ő azt igényelte volna. De ez a munkahelyi taposómalom, az állandó gondok...Kérte szegény, hogy játsszak vele, de hányszor ültem fölötte kongó aggyal és nem tudtam játszani a gondoktól, a fáradtságtól.

2021. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen kettes, de ha annyira jó nekik otthon akkor pl.a.peldamban említett anyuka miért dicsekszik kettő hetente, hogy ő bezzeg most megpályázta ezt vagy azt az állást vagy megy angoltanfolyamra, stb.. szóval nyilvánvalóan akkor vagy vágyik valamiféle többre, vagy azért mondja ezeket, hogy úgy tűnjön megvan a törekvés.. mindkettő gáz. Egyikben nekem másikban magának hazudik.
2021. nov. 2. 21:12
 5/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom négyes. Ezt a részét is megéltem én is. Nagyon faraszto egyszerre mindenhol megfelelni. Az én munkahelyem sem egy wellness nyaralás, én is nagyon aggódok azon, hogy annyira leszbi és elhaladnak felettem / felettünk a mindennapok, hogy lemaradok valamiről, de ettől függetlenül mégis azt gondolom kell a mentális egészséghez a munka is.
2021. nov. 2. 21:18
 6/27 A kérdező kommentje:
:) nem leszbi hanem lesziv (a munka agyilag) LOL ez a telefonom eddigi legviccesebb leírása
2021. nov. 2. 21:19
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Én férfi vagyok, de ha nem lenne kényszer hogy dolgozni kell tuti nem tenném. Szerintem az emberek nagy része számára nem valami pozitív dolog a munka. Nagyon kis része az állásoknak olyan, ahova bemenne valaki akkor is ha nem muszáj. Nem tudom te mit csinálsz, de nem lehet, hogy ez a különbség, hogy épp valami olyan dolgot, ami aránylag kellemes?


Amúgy szerintem ez ember típus kérdése is, mert szerintem van aki úgy is tudja értelmesen tölteni az idejét, ha nem dolgozik. pl én :D

2021. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a kielégítő. Valaki 1 gyerekre se vágyik, valaki meg nagyon sokra. Aztán megint egy másik kérdés, hogy kinek hogy jönnek a dolgok össze. Mindenesetre a lényeg az, hogy az ember jól érezze magát azzal, amit csinál.

Ellenben ha neked jó úgy, ahogy van, akkor miért azon pörögsz, hogy másoknak (kvázi idegeneknek) jó-e az, ami nekik van?

2021. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

#3

Mit nem lehet azon felfogni, hogy mindenki másképp boldog? Ha anyagilag nincsenek rászorulva, a gyerek és a nő is így érzik magukat jól, akkor miért hiszed, hogy a te felfogásodat kellene erőltetniük?

Hogy mit mondanak neked a játszótéren?

Nyilván azt, amiről úgy gondolják, hogy hallani akarsz.

2021. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Hát őszintén megmondom, semmi extra nincs a munkámban. Átlagos, nem szórakoztató, nem kiemelkedően jó, de én azért szeretem. Ha tehetném, amúgy 2-3 nap elég is lenne hetente belőle, mert elég fárasztó, stresszes de ennyi viszont kell, mert tök jól pörgeti az agyamat. Simán én is el tudom tölteni az időmet egy ideig. De itt az "egy ideig” reszen van a hangsúly. Amikor az első gyerekkel terhes lettem, nem álltak jól a dolgok és emiatt elég korán arra kényszerültem, hogy táppénzre menjek. Gyakorlatilag fél évet itthon voltam teljesen egyedül. (Mármint nappal egyedul, mert a férjem is itt volt, csak ő dolgozott) Az első időben mindent nagyon élveztem. Főleg, hogy akkoriban állandóan ügyeletes voltam munkában ami ejszakazassal jár és rohadt fáradt voltam.. örültem, hogy olvashatok. Aludhatok.. Hirtelen nagy szabadság, csomó szabadidő szakadt rám. Aztán egy idő után atcsapott ez az egész unalomma. Kb a 4.honaptol kezdve azt vettem észre hogy minden napom uaz. Szóval.. bele lehet sztem ebbe is fáradni.
2021. nov. 2. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!