Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lelki...

Szerintetek milyen lelki háttere van annak, amikor egy nő, szül 3 gyereket ~3-3 év korkülönbséggel, és ezáltal kiesik cirka 10 évre a munka világából?

Figyelt kérdés

Én 2 gyereket szültem, kis korkülönbséggel. 3 és fél évig nem dolgoztam, de cserebe a második gyerek születése után gyed mellett másoddiplomáztam, mert borzasztóan zavart az a kisgyerekes taposomalom, amiben éltem.


Imádom a gyerekeim, élveztem minden egyes percét az első éveiknek, de egy idő után már igenis szükségem volt valami másra is. Azért, mert éreztem, hogy befásultam és ellustultam. Romlott az itelőképességem és a memóriám is. Ha egy szóval akarnám jellemezni magam, akkor az 'elbutultam' kifejezést írnám le.


Az elmúlt időszakban megismertem számos olyan nőt, anyát, akik 10+ éve otthon vannak a "gyerekeikkel". Én, bevallom őszintén nem merem őket megkérdezni, mert tudom, hogy támadásnak vennék, és nagyrészt azt a választ kapnám, hogy én szar anya vagyok, mert nem maradtam otthon a gyerekekkel általános iskola felső tagozatáig.


De valaki mondja már meg, ez normális, hogy egy nő mondjuk 25 éves korától 35 vagy akár 40 éves korig 'otthon van a gyerekekkel’..?

Most egy konkrét példa, van itt egy nő akinek a fiával egy osztályba jár a lányom és mindig elmondja, hogy most ezt akar csinálni, vagy azt akar csinálni (pl.tanfolyamra járni vagy elmenni részmunkaidőbe dolgozni) aztán eltelik 1.. 2.. sok év és a csaj még mindig csak a kisebbik kölyköt hurcibalja az oviba és utána "siet haza főzni". Se munka se semmi, csak ez a momlife. Most mondanám, hogy nem ítélkezem, de sajna hazugság lenne, mert én képtelen lennék ilyen sivár módon élni...


Nekik nem hiányzik a szellemi kihívás? Azért abban számomra nem volt nagy kihívás, hogy időre odaérjünk a babás progikra vagy a védőnőhőz.. vagy éppen a másnapi időjáráshoz igazítsam a gyerek ruházatát.. vagy megtervezzek egy gyerekbarát vacsorát, stb.



2021. nov. 2. 20:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
54%

19-es, mit nem értesz? Aki 10-20 évre kiesik a munkaerőpiacról az bizony ilyen esetben elég nagy anyagi nyomorba jut, nekem is volt olyan közmunkás idős ismerősöm, aki háztartásbeli volt, egész életében a férje cégében adminisztrálgatott, magyarul nem értett semmihez és amikor 50 körül a pasi beújított egy harmincas nőt és elvált, az ismerősöm ott találta magát nulla szakmai háttérrel és tapasztalattal. Közmunkára azért még jó volt. De hozzá is szokott a kényelmes élethez, nyugodt lehetsz, inkább éhen halt volna, de nem ment volna el árufeltöltőnek. Sok év rettegés, nyomorgás, gyerekén élősködés és még mindig van pár éve a nyugdíjig.


Ha egy dolgozó nőt hagy el a férje, na ott is lehet padló, meg anyagi csőd, de mégsem ekkora. Egyszerűen ezek az idősödő nők nem kellenek sehova, mert nem értenek semmihez.

Ennyire én se merném magam kiszolgáltatni, pedig álmaim életét írta le a 13-as. Ha a férjem nem is hagyna el soha, mi van ha idő előtt meghal. Én meg nem dolgozok semmit 10 éve.

2021. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
29%

"akik 10+ éve otthon vannak a "gyerekeikkel"


Miért idézőjeles a gyerek?

2021. nov. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem a gyerek idezojeles hanem a notipus aki.. nem írom le mégegyszer.


19, éppen emiatt írtam. Azért ha engem elhagyna a férjem, nekem nem lenne anyagilag akkora ervagas, mintha mondjuk nem lenne munkám. Egyebkent nem kell ehhez felrekurni. Elég ha mondjuk agyvérzést kap a férj vagy infarktust és ágyhoz kötött lesz vagy netán halott.

2021. nov. 3. 06:19
 24/27 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ennek inkább az álláskeresésben van hátránya. Valaki kiesik a munkából 9-10 évre, aztán vissza akar menni dolgozni. Egyrészt visszazökkenni se egyszerű, másrészt meg 3 gyerek mellett mikor fog dolgozni, főleg a betegesebb időszakban, mikor egyik épp kijön belőle és kapja el a másik. Persze ott a másik szülő is, mert ugye apu is simán mehetne táppénzre a kölykökkel, de a társadalomba még mindig az van meg jobban, hogy anya esik ki.

Nekem még nincs gyerekem, de lesz szívesen lennék htb, csak tényleg ott van, hogy az ember, illetve a család anyagilag kiszolgáltatott, ha a párjával történik valami.

2021. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a sógornőm érez hasonlóan, mint te. 3 éves a nagyobbik gyerek, a kisebbik fél. De már mondja, hogy alig várja, hogy visszamehessen dolgozni és más inger is érje végre. Ő is imádja a gyerekeit, szeret velük lenni, közben ő is kitanult a szakmáján belül egy új ágat.


Én ahogy nézem az ismerettségi körömben, csak egy bizonyos réteg elégszik meg a "momlife" élettel, akinek vannak céljai, karrierje stb, azok nem.

2021. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
8%
Nem mindenki tervez előre, nincs mindenkinek B-terve, sokan gondolkodnak úgy, hogy velük úgyse történhet baj. Az a baj, hogy ők minden téren jellemzően ilyenek. Ők azok, akik meglepődnek, ha a "nem bánt" kutyájuk agresszíven lép fel, és úgy reagálnak, hogy "nem értik, sose csinált ilyet", ők azok, akik nem készülnek fel egy adósságra, gondolkodás nélkül vesznek fel apróbb dolgokra is hitelt, nekik a legkönnyebb eladni hitelkártyát, közlekedésnél bíznak abban, hogy mindenki betartja a szabályokat, és meglepődnek, ha baleseteznek olyan miatt, aki nem szabálykövető... stb.
2021. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
55%
Jelenleg nem saját akaratomból vagyok itthon, hanem mert váratlanul munkanélküliként találtam magam. Azóta sajnos, azt tapasztalom, hogy egy kisiskolás gyerekkel nem kapós az ember a munkaerőpiacon, pláne, ha nem mindegy a munkaidő, mert még kísérni kell és nincs segítség.
2021. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!