Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azt mondták az ismerőseim, ha...

Azt mondták az ismerőseim, ha elkezdek kávézni nem fogok tudni felkelés után másra gondolni csak, hogy hozzájussak a kávémhoz, de ez nem így lett, szerintetek miért nem? Pedig koffeines üveges instant kávét iszok. 1 napot simán kibírok kávé nélkül.

Figyelt kérdés
Ti akik még kávéztok, hány napot bírtok ki nélküli, egyátalán rá lehet szokni?

2021. nov. 13. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki lesz függő. Kimondottan kávé rajongó vagyok, simán képes vagyok egész nap azt inni akár víz helyett is -nyilván ez esetben a nagy része koffeinmentes verzio- de jól elvagyok akár hetekig is nélküle.
2021. nov. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

15 év kávézás után én is így voltam. Fel sem voltam képes ébredni anélkül. Ha nem jutottam kávéhoz, egész nap iszonyatos fejfájás gyötört, olyan volt, mintha egy homályos szűrőn keresztül láttam volna a világot. Emiatt döntöttem el, leszokom, ez az érzés nem kell nekem.

A függés nem pár hét-hónap alatt alakul ki.

2021. nov. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Én sem lettem függője.

Én először az energiaitalozásra szoktam rá, aztán rájöttem, hogy ennek nagyobb kára van mint haszna, így elkezdtem kávézni.


Simán kibírok 1 napot nélküle, sőt akármennyit, de ha nem iszom akkor azért érzem, hogy tompább vagyok.

2021. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok, mint 2-es, csak még a függő fázisban. Eleinte még én is megvoltam nélküle, de most már 15+ éve iszom. Napi 3-at szoktam. Sikerült már 1-re csökkenteni, de aztán visszazoktam. Nekem ez lelki függőség is, jó, hogy vár rám valami, szünetet tartok, stb... Szerintem nem egészségtelen, engem csak a függés része zavar. Tehát hogy utazáshoz is - biztos, ami biztos - pakolni kell energiaitalt, hátha nem lesz kávé.
2021. nov. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem feltétlenül leszel függő.

Ha nagyon borul a bioritmus, kevesebbet alszol, akkor kialakulhat.


A reggeli kávézás egyébként a legveszélyesebb, azt mindenképpen kerüld.

2021. nov. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a trükkje, hogy hagyd magad felébredni és akkor fogyaszd, mikor napközben kezdesz kifogyni az energiából. Én már tizenéve fogyasztok koffeint, egyszerűen szellemi tevékenységet nem tudnék annyi ideig csinálni nélküle fókuszáltan, ameddig kellene. De hétvégente vagy ha laza a program, egyáltalán nem iszom és nem is hiányzik. Nem érzem magam fáradtnak, mert a normális életvitelemhez van elég energiám, de edzés előtt vagy munka közben azért kell valami, ami ad egy löketet, ha huzamosabb ideig csinálom.
2021. nov. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 28-29 évesen kezdtem el inni ilyen közösségi, irodai kávézás miatt napi egyet. Így is maradt, napi egy, maximum kettő de a második ha becsúszik már nem is esik igazán jól.
2021. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!