Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire van hatással az...

Mennyire van hatással az covid és az oltás a baráti/partneri kapcsolatodra?

Figyelt kérdés

Én a vírus alatt több olyan emberrel is megszüntettem a kapcsolatot aki oltásellenes/vírustagadó lett. Vagy ők velem. Pedig korábban barátok

voltunk, sőt olyan is volt akivel majdhogynem össze jöttünk, viszont a nézetei miatt teljesen kiábrándultam beőle. Én azt vettem észre, hogy gyakorlatilag vallási szintté nőtte ki magát ez az oltás téna ami egyre inkább ketté szakítja társadalmat. Nálatok hogy van ez? Mennyire tudjátok kezelni az ilyen nézeteltérést? Túl tudtok ezen lendülni, vagy nálatok is rányomta a bélyegét a baráti/partneri viszonyra?



2021. nov. 17. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nincs sehogy. Nem beszélünk róla, nem is tudom melyik barátunk van oltva.

Mindenkinek a magánügye, ez nem határoz meg semmit.

2021. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak oltás, hanem erős politikai nézeteltérés is van a családban, néha megy rajta a vita, én is próbáltam meggyőzni másokat a saját igazamról. Aztán elengedtem ezt az egészet, mostmár nem erőltetek semmit, apám sem erőlteti a politikai nézeteit. Ezen kívül is van élet, és kapcsolatok, más problémák, tennivalók. Nem szabad, hogy emberek közé álljon ilyen szinten ez a dolog, mégha nagyon erősen határozza meg most ez az egész a napjainkat. A szeretet fontosabb a nézeteinknél.
2021. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Valóban megosztott lesz a társadalom, de ebben Te és a hozzád hasonlók is hibásak! Nem utálhatsz meg egy embert, azért mert máshogy gondolkodik mint Te egy olyan kérdésben, ahol még nem tudni, kinek van igaza… (én oltott vagyok egyébként, de az, hogy az oltatlanokat másodrendű állampolgárrá akarják tenni, szerintem rémisztő és felháborító!)
2021. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én középutat képviselek, gondolhatod hány ismerősöm maradt 😁


Egyfelől volt, aki karanténban volt és úgy akart volna bulizni (40es családanya). Volt, aki épp frissen esett át családostul a covidon és úgy akart volna velem találkozni tavaly ősszel (köztudottan krónikus beteg vagyok).

Az ex főnököm is maszk nélkül, élvezettel köhécselt a közelemben valamelyik hullám alatt.


Viszont volt, aki azzal a szöveggel tukmálta az oltást tavaly januárban (amit amúgy végül, áprilisban én is felvettem), hogy mindenkinek muszáj oltakozni, az a pár ember meg, aki belehal vagy később megbetegszik, az így járt.

Meg egy másik nő is, aki szerint mindenki oltakozzon a kísérleti vakcinával, azért hogy végre mehessen a kicsi fia csajozni, mulatni.



Szóval rólam nem is a covidhoz/oltáshoz való hozzáállás miatt pattantak le az ismerősök, hanem mert - és mindegy melyik oldalról - hogy nekik a másik ember élete, egészsége mindegy.


Nagyon sok emberből kiábrándultam, nagyon magányos vagyok... de nem hiányoznak mégse nevezett emberek.

2021. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2021. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%
A kapcsolataim nagy részét semennyire nem befolyásolta az egész hülyeség.
2021. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Van életem a covidon kívül is. Ha bárki erről kezd el beszélni, terelek. Ha továbbra is ez a téma, akkor faképnél hagyom.


Ti másról nem is beszéltetek?


Ha te mondjuk református vagy, a barátodról meg kiderül, hogy ateista, vagy éppen jehova, kirúgod?

2021. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hatással mert van a covidon túl is élet

Ezt kéne megérteni és nem veszekedni

2021. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint a baráti kapcsolataim többet érnek minthogy a covidról kezdjek el velük veszekedni.
2021. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire.. Nem foglalkozunk ezzel. Sztem te se nezz annyi tvt..
2021. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!