Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem van túlértékelv...

Csak szerintem van túlértékelve az anyagi helyzet jelenleg?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt lehet hallani szinte, hogy nagyon nehezen tud csak megélni. Ehhez kapcsolódóan gyakran szóbajön a családalapítás, olyankor szinte mindig az a válasz, hogy "majd ha meglesz az anyagi hátterünk hozzá, akkor belevágunk". Én úgy vettem észre, hogy ez egy kifogás csak. Szerencsére vannak olyanok akiknek összejön ez az anyagi háttér, de valamiért mégsem vállalnak gyereket. Azt már megtudtam, hogy ilyen esetben sosem szabad erre rákérdezni, mert meg fognak sértődni. Holott ugyanannyira sértő a kérdés, mint akkor, mikor rosszabbul kerestek. Csak így nincs meg ellene a jó indokuk, így nem tudnak rá mit mondani.

Tehát én úgy vettem észre mostanában, hogy ez az anyagi helyzet csak kifogás sok esetben. Ha valamit nem akar valaki csinálni, akkor előhúzza ezt a kártyát, és ezzel azt hiszi, hogy ez az egy elfogadható indok. Holott ugyanannyira elfogadható az is, ha azt mondja, hogy "nem akarok, azért". Szerintem az anyagi helyzet ugyanannyira fontos, mint mondjuk 50 éve volt. Legyen tető az ember feje fölött, legyen mit enni, minden más mellékes. Vagy tényleg ennyit változott volna a világ, ennyire fontossá váltak a nem létszükségletek kielégítése?



2021. nov. 18. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez ma sem fontosabb mint 50 éve, viszont az árak egy kicsit magasabbak lettek. A másik ami még a családalapítás útjában állhat, hogy ilyenkor szűkül, vagy meg is szűnik minden szórakozási lehetőség.
2021. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

" Legyen tető az ember feje fölött, legyen mit enni, minden más mellékes."

Egy ház 50 millió, családot eltartani sem kevés. És mellesleg egy autó a mai világban kell szerintem...

Jaa, és mi van ha tönkre megy a mosógép?

2021. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Hat eleg fontos az anyagi helyzet.. sokkal tobb dologra lehet mar kolteni mint anno. Az arak egekbe a fizuk nem aranyosak. Eleg jo indok a penzhiany h ne legyen gyerek.. miutan meg lesz lehet h inkabb kielvezik es magukkal foglalkoznak 🤷‍♂️ de igazabol mindenki maganugye h akar e meg h miert nem..
2021. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem, szerintem a gyerekcsinálás van túlértékelve. Ha kell, ha nem, ha alkalmas, ha nem, agyatlanul és hormonoktól vakon mennek bele emberek. Nevetséges és nyomorult emberek lesznek ma szülők, érdemes megnézni az istenként kezelt, magára hagyott gyerekek viselkedését, ami mára a többségét alkotja a mostani 10 évesnél fiatalabbaknak. Minden le van szarva, mindent lehet nekik, minden nyomorult suttyó teherbe bassza magát... És van pár normális, akiknek a gyereke ezek közé az állatok közé jár.


Nem, nem kell mindenkinek gyerek. Nem csak az anyagiak miatt, amúgy sem. Már előrébb vagyunk, ha valaki az anyagiakat figyelembe veszi, de még így is túl kevés a szempont.


Sokkal szebb világban élnénk, ha az emberek úgy gondolkodnának a családalapításon, mint mikor egy képzés, egy sport vagy egy nagyobb anyagi befektetés mellett döntenek. Ha komolyan elgondolkodnának azon, hogy nekem való ez? Illik az életembe? Tényleg szükségem van rá? És az, hogy akarod, rohadtul nem jelent semmit. Csak szerencsétleneknek működnek az ivarsejtjeik, ezért nyilván semmi sem szab gátat az akaratos qrvaistennek

2021. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csak így nincs meg ellene a jó indokuk, így nem tudnak rá mit mondani."


Miért is kellene indok ahhoz, hogy a magánéleted úgy éld, ahogy neked tetszik anélkül, hogy a nyomorultak fölöslegesen járatnák a pofájukat miatta? Nem kötelesség szaporodni.

2021. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt: túl van valóban tolva ez a dolog, mert mindenkinél mindig úgyis lesz valahogy, hiába is nagyon rossz az élete.

Másrészt viszont az is igaz, hogy oltári nagy a drágaság, emiatt sokmindenkinek szívás az élete.

2021. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon egyetértek a 4. válaszolóval. De azt is hozzá kell tennem, hogy rengeteg helyen pl az asszonysutyorgóban megkérdezik, hogy ti mennyiből neveltek gyereket es olvasom a kommenteket, hogy pl. ketten egyutt keresnek 250-et és abból nevelnek gyerek(ek)et és szűkösen, de megvan mindenük. Hát nem tudom, nyilván lehet így is csinálni, de miért ez a cél? El lehet vegetálni, de hónap végén már nem tudok neki venni egy cipőt vagy max a kínaiban, ha elszakad? Szép dolog ez a magy keresztény gondolat, hogy ahova Isten bárányt ad, oda ad legelőt is, de ez nem így van a gyakorlatban.
2021. nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csak így nincs meg ellene a jó indokuk, így nem tudnak rá mit mondani."


Hát szerintem az elég jó indok, hogy nehezen tud megélni és anyagilag nem tud/akar bevállalni egy gyereket.


Alapból soha nem értettem, miért kellene megindokolni valamit amit nem akarunk.

2021. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

"Legyen tető az ember feje fölött, legyen mit enni, minden más mellékes."


Ez addig igaz, amíg egy biorobot gyári munkás vagy. Értelmes embernek azért többet jelent az élet annál, mint hogy vegetálsz mint egy szobanövény.


És hatványozottan igaz ez a gyerekvállalásra.


A saját életeddel te játszhatsz, eldöntheted, hogy neked elég a semmi is.


Viszont a gyereked nem döntheti el, hova születik meg. Ő bele van kényszerítve élete jelentős részében az adott helyzetbe és az egész további életére erős kihatással lesz az élete első pár éve.


És hát valljuk be nem mindegy, hogy már születésétől fogva lesznek valakinek lehetőségei, kapcsolatai, családi, anyagi háttere. Vagy csak lefial valaki egy 1000+1-edik gyári munkást.

2021. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez is létezik amit 4-es ír.


Sokan nem vállalják a gyereket, hanem egyszerűen szeretnek b..szni aminek mellékterméke a pulya.


Sokkal jobb, ha valakinek van intelligenciája, és tudja, hogy ő nem akar szülő lenni. Mai világban megteheti. Régen sem akart mindenki családot, csak emberszámba sem vették azt akinek nincsen, mert a család az KELL meg az a minden.


Vagy sokan úgy tekintettek a gyerekre mint munkaerő, aki mindig segít, midig ott lesz. Vagy mint valami házi kedvenc aki azért van, hogy élete végéig a szülőt szórakoztassa.

2021. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!