Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik túlkulturálták magukat,...

Akik túlkulturálták magukat, azok sosem szokták belátni, hogy a gondolkodásmódjuk negatívan befolyásolja az életüket, a boldogságukat?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy irracionálisan gondolkodnak az adott dolgokról, így emiatt rosszabb életet élnek.

Például:

- Voltam idén nyáron "vendégségben". Nem enni mentünk, az nem is volt eredetileg betervezve. De jól elhúzódott az egész nap, így kaját is csináltunk. Paprikás krumpli volt. 11-en voltunk ott összesen. Az egyik kb. 35 éves nő megkérdezte, hogy kaphatna-e villát az evéshez. Mivel nem volt a lakásban egy sem (akkor költöztek be éppen), ezért nem kaphatott. Erre ő bejelentette, hogy köszöni szépen de akkor ő nem kér, "mert kanállal csak a falusi parasztok esznek". Így inkább éhezett egész nap, este pár órával előttünk haza is ment mert már alig bírt a lábán állni.

- Az egyik volt osztálytársammal mentünk haza a városban, szakadó esőben. Volt esernyőnk, így azzal nem volt gond, de a szél is jól fújt emiatt megáztunk. Az egyik parkoló előtt menve megláttam az egyik kollégámat, épp akkor rakta ki a fiát. Megkérdeztem tőle, hogy merre megy, nem-e tudna hazavinni bennünket. Mondta, hogy de, üljünk be. Én be is ültem, a volt osztálytársam viszont nem. Kinyitotta az ajtót, meglátta hogy tiszta kosz belül (munkás autó volt, kőművesek használták), és azt mondta, hogy ő ebbe nem ül be, túl mocskos. Pedig az egyik ülés viszonylag tiszta volt, szóval magát nem kente volna össze, csak a többi része volt olyan az autónak. Így inkább gyalogolt még abban az esőben 2 kilométert, amiben 100 méter alatt esernyővel is jól megáztunk.

Millió ilyen sztorit lehet felhozni példának. A közös ezekben, hogy amiatt szenvednek inkább az emberek, mert nem hajlandóak kicsit sem lejjebb adni az igényeikből. Én ezt nevezem túlkulturáltságnak. Az ilyen emberek előbb-utóbb belátják azt, hogy hülyén gondolkodnak és emiatt szenvednek? Vagy túl makacsok ahhoz, csak az ő igazuk/nézetük létezik, így egész életükben boldogtalanabbak lesznek?



2021. nov. 19. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első tényleg túlzás. Én megettem volna bármivel :)

A másodiknál látnom kellett volna azt az autót. Lehet, hogy én sem ültem volna be. Pl. egy kabátot nem biztos, hogy ki lehet mosni (szövetkabát, tollkabát), vagy vannak olyan foltok, amik nem jönnek ki egyszerűen (pl. olaj). Szóval lehet, hogy nekem sem érte volna meg az autózás, még esőben sem. Persze, ha csak egy kis por, morzsa, kupi volt, azt ki lehet bírni.

2021. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csupán sznobizmus, kultúrához kevés köze van. Kulturált ember nem sérti meg a vendéglátóját (az autós példában a sofőrt, a másikban az otthoniakat), legalább kitalál valami kamu dumát, hogy senkinek ne legyen kellemetlen a szituáció.
2021. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekik ez a kisebb szenvedés. Nem vagyok ennyire szélsőséges, de hasonlóan élek sok szempontból. Kimaradni valamiből kevésbé rossz, mint elviselni azt, amikor benne vagyok...
2021. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen emberek előbb-utóbb belátják azt, hogy hülyén gondolkodnak és emiatt szenvednek?"


Nem. Mert ők nem szenvednek. Nekik az lett volna szenvedés, ha olyat tesznek, amitől kényelmetlenül érzik magukat. Nyilván az illető is felfogta, hogy milyen lehetőségei vannak: vagy bőrigázik, vagy beül egy koszos kocsiba, illetve, hogy vagy kanállal eszik, vagy koplal. És azért választotta azt amit, mert számára, az volt a kevesebb/kisebb rossz.

Mások vagyunk. Nem mindenkinek ugyan az a jobb/könnyebb/egyszerűbb/stb.

2021. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Én van hogy otthon is kanállal eszem a paprikás krumplit, és inkább elviselnék egy koszos autót, minthogy megkockáztassak egy tüdőgyyuszit. Bár ennek némileg ellentmond hogy a covid 19 is az, amit meg ugye a slendriánul kezelt higiénia okoz.
2021. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Full mocskos autóba, amitől kb. elokádom magam, ha ránézek, én sem ülnék be - mondjuk ez sosem befolyásolta a boldogságomat, mert amúgy is tömegközlekedem, és nem esik le a gyűrű emiatt az ujjamról (ebből azért látszik, hogy nem patikatisztaságot várok el). Az a hozzáállás sem tetszik, hogy "jó van, egy része nem annyira köpedelem, ezért túlfinnyás".


Szerintem mindenkinek máshol van a határ. Pl. a villás esetet én is túlzásnak tartom, de hasonló esetben pl. abból volt... nekem közvetlenül nem, mert a páromnak is gondja volt ezzel, és ő kezelte az ügyet, hogy a keresztanyjáék simán megetették volna az elmosatlan levesestálból a másodikat ünnepi ebéden, én meg nem akarok karfiolleveses húst és krumplit enni pl. Én ezt igénytelenségnek tartom. Most ha valaki emiatt kinéz engem... nekem a "szent csalááááádi béke" sosem volt fontosabb, mint a saját komfortérzetem.

2021. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. Erre azt mondanák hogy mindkét étel ugyanoda megy!
2021. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: igen, általában ez volt a szöveg... vagyis előttem nem mondták, mert addigra a párom tőlem függetlenül "beidomította" őket, szóval amikor én mentem, akkor már csak a megjegyzések mentek, hogy "tudjuk, hogy ti nem akarjátok"...

ja meg az, hogy "nekünk akkor kevesebbet kell mosogatni"

2021. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt én inkább alulkulturáltnak nevezném, nem túlkulturáltnak. Vendégségben sértegetni a házigazdát a taplóság legalja (tudom, hogy se a „falusi”, se a „paraszt” nem sértő kifejezés, de itt a szándék számított, és abban sértés volt). Főleg, hogy nem is arról van szó, hogy ne ismernék az evőeszközöket, csak költözéskor ki tudja, hová pakolták el. Ezt én inkább vicces szitunak fogtam volna fel, amiben az embernek fel kell találnia magát.

Az autós sztorinál én is nézném, rajtam mennyire mosható/koszolódó/drága ruha van, mert van, amiben én sem ülnék piszkos kocsiba, van, amiben meg akár a disznó mellé is, mert jól bír mindenféle mosást. Persze itt is udvariasan illik visszautasítani, ha mégse ülök be.

2021. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!