Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az én generációm tényleg...

Az én generációm tényleg ilyen vagy csak az én környezetem?

Figyelt kérdés

A 20-as éveim közepén járok. Elég sok velem egykorú személyt ismerek, vagy egyetemről vagy egy gimibe jártunk vagy csak a városból ahonnan származok.

Azt figyeltem meg, hogy nagyon sokuknak minden tök jól alakul az életben. Sokan végzés után azonnal elhelyezkednek. Ismerek tanárt, fordítót, pszichológust, orvost, fogorvost is és mindegyikőjükre igaz ez. Az egyetemen PhD-t is többen csináltak (most) vagy csináltak pár éve. A több nyelvvizsga, a jogosítvány, a külföldi és belföldi ösztöndíjak alapnak számítanak. A párkapcsolatuk is tökéletes, még évek után is szeretik egymást, néhányan már össze is házasodtak. A szüleik általában jó egészségben vannak, elég ritka, hogy valakinek a szülei súlyos betegek legyenek. Ismerek 1-2 embert aki vagy elvált vagy a szüleinél volt súlyos betegség, de ez csak a töredéke annak a nagyon sok embernek, akiket ismerek.

Én komolyan elgondolkodtam ezen, hogy az én generációmnak tényleg ilyen jól és könnyen megy minden vagy csak én vagyok körülvéve ilyen sikeres, boldog, tökéletes emberekkel?


Az biztos, hogy vannak, akik a facebookon a jó dolgokat posztolgatják pedig rengeteg a bajuk, viszont akiket én ismerek, nagy részük biztosan tényleg ilyen.

Erről lehetne vitatkozni, de nem ezért írtam ki a kérdést.

Az információim nemcsak a facebookról származnak hiszen személyesen is találkozok emberekkel, közös ismerősök is vannak, akiktől hallok dolgokat tehát abszolút nemcsak a facebookról van szó. Meg vannak helyzetek, amikben nem lehet hazudni, például abban,hogy összeházasodnak-e, abban, hogy épp elhelyezkedtek valahol, hogy tényleg PhD-znak vagy nem (ezeknek könnyen utána is lehet nézni és ilyenekben nem szokás hazudni), de szerintem egy súlyos betegséget se lehet eltitkolni.


Nem irigység váltotta ki a kérdést hanem én komolyan kíváncsi vagyok, hogy tényleg jól látom-e vagy én vagyok ennyi sikeres, boldog, zseni, nagyra értékelt emberrel körülvéve. Tény, hogy egy elég jó gimibe jártam és az a suli mindig tele volt versenyeredményekkel minden tantárgyból, híres emberek is jártak oda, ez is megmagyarázhatja ezt a helyzetet, de akivel nem egy gimibe jártam, róluk is ugyanezeket mondhatnám el, amiket fent leírtam szóval ez biztos valami generációs dolog.

Jól látom, hogy a huszonéveseknél már alap, hogy sikeres, boldog, szép, egészséges az ember? Hogy az a furcsa ha valaki nem ilyen?



2021. nov. 21. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet te éppen olyan körökbe mozogsz, ahol ilyen emberek a jellemzőbbek. Én nagyon sok embert ismerek, akinek közel sem ennyire tökéletes az életük.
2021. nov. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetem is ilyen alapvetően. Mindenki törekszik, élvezi, amije van és tervez.
2021. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a jéghegy csúcsa, a többség az alsó kasztba minimálbér környékén dolgozik, máshogy nem is működne a rendszer.
2021. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg itthon is a felso kozeposztaly koreben mozogsz, ha a valos kepet szeretned latni ajanlom nezegess statisztikakat, pl hanyan mennek egyetemre hanyan diplomaznak, hazasodnak, amirekivancsi vagy. A sajat buborekunk mindig felre vezeto ha a valosagrol akarunk realis kepet kapni.
2021. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiknek hogy alakul az élet, nekem a családomból sem volt jellemző a felsőfokű végzettség, akik a legtovább vitték(testvérek) azok rendőri pályát választottak egyikőjük később nyomozó lett, de ők is már 40+os emberek, amennyit tudok róluk még hogy az egyik lány gyerek orvosi egyetemet végzett.

A közeli hozzátartozók közül pedig hiába tanult némelyik, alig vitte valamire, nyelvtanárként kevesebbet kap mint én targoncásként, oké hogy nem éjszakázik, és órában kevesebbet dolgozik kicsivel, de én sem szakadok meg, csak annyi hogy ha jön a kamion azt le kell szedni, utána pedig megint szünet, és az ébrenlétet kell kibírni.

2021. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ilyen körökben mozogsz, azért látod többnyire ezt, pedig valójában ez közel se a többség.
2021. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ez nem általános, de nekem is ilyen a környezetem, bár fiatalabb vagyok.
2021. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is pozitívnak látom a környezetemet. Az is sokat elmond a dologról, hogy csak két ismerősömről tudom, hogy külföldön dolgozik, rengetegen hazajöttek, mert itthon is sokan érvényesülnek.
2021. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy érdekes dolog. A mostani 20onévesek, akik főiskolát/egyetemet végeztek általában jó munkájuk van. A nyelvtudás most már majdhogynem alap elvárás. De attól még nem lesz az életed boldog.
2021. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább arról van szó, hogy ilyen körökben mozogsz.

Ismerek olyan huszonéveseket, akikre illik leírás, viszont az én köreimben nem ilyen a túlnyomó többség (pedig szintén nevesebb gimiből jöttem). Emiatt nekem inkább ellenpélda jut eszembe először, mintsem a leírást igazoló.

2021. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!