Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek fura, hogy 18...

Szerintetek fura, hogy 18 évesen azért csináltam meg a C+E kategóriás jogsit, hogy minnél hamarabb elköltözhessek otthonról és addig is minnél kevesebbet kelljen otthon aludnom?

Figyelt kérdés

Jó, még csak a C kategória, a Gki és a Páv3 van meg, de tervben van az E kategória is.

Jelenleg munkát keresek, kifejezetten örülnék neki, ha valami olyan jönne össze, ahol a teherautóban kell aludnom🤷‍♂️

Eddig bárki megtudta hogy kamionos akarok lenni, mind azt mondták hogy nem jó, mert rossz a kamionban aludni. Nekem többek közt ezért is tetszett meg. Ilyen fizetések és ingatlanárak mellett, nincs túl sok esély arra, hogy elköltözhessek. Albérletbe nem szívesen mennék és az sem valószínű hogy meg tudnám fizetni. Szeretek vezetni, tetszenek a teherautók is és viszonylag jó fizetés mellett szabadulhatok itthonról. Nem mellesleg így lesz időm gyűjteni saját házra, vagy akár hitelt is felvehetek.

Szerintetek ez így nagyon rossz elképzelés? Én úgy látom hogy jelenleg ez az egy lehetőségem van arra, hogy szabadulhassak ebből a mérgező környezetből.

A koronavírus óta a társas kapcsolataim nullára redukálódtak, ha elmegyek kamionsofőrnek akkor ez valószínűleg egy darabig így is marad. Szerintetek nagyon fogom bánni azt, amiből így kimaradok? Eddig sem jártam bulizni, barátaim se nagyon vannak, de úgy érzem, hogy amíg nem teszem rendbe az életem, addig nincs ilyesmire energiám.



2021. nov. 25. 19:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt itt kell elengedni...akinek van esze.
2021. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Szerintem a 18-asnak igaza van, valaki lehet hogy picit irigy, mondjuk azért szerintem pár jogsi az nem olyan nagy teljesítmény...

Azért köszönöm a válaszokot, szép estét nektek én inkább mentem aludni😴😴

2021. nov. 25. 20:57
 23/35 A kérdező kommentje:
#22 igaz🙋‍♂️
2021. nov. 25. 20:58
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy probat megér kérdezo

Aztan majd 5-10 ev utan ha tudod tovabb csinalod, ha nem,akkor váltasz

De a kamionozas nem csak vezetesbol all

Nagyon sok minden van benne,nagyon sokat kell menni,napi 13-15 ora munka is van, napkozbe tobb ora varakozas a lerakókon, pakolás stb

Nem 8-17-ig tarto munka

Aztan kulfold veszelyes is tud lenni, kirabolhatnak, felvagjak a ponyvat,baleset

De en drukkolok neked, 18 eves fiatal vagy egy probat megér

Foleg ha olyan rosszak a korulmenyeid otthon

2021. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ismered st22lacikát, ha nem akkor nézz videóit. Mivel sofőrhiány van, főleg a fiatalokból, biztosan lesz állásod és jó fizetésért is. Persze az elején sokat kell szívni, de ha nézed Laci videóit sokat lehet tanulni belőlük. Nem kell életed végéig kamionoznod, csinálod egy 8-10 évig, félreraksz, befektetsz, csinálsz valami vállalkozást ha szeretnél, stb.
2021. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem először el kellet volna menned egy hónapra legalább két különböző sofőrrel,aztán ha tetszik akkor le tenni a jogsit.

Most még szeretsz vezetni aztán majd a sok stau miatt meg fogod utálni szerintem,na meg az hogy egyes helyeken csúnyábban bánnak veled mint egy patkánnyal és lekezelően beszélnek stb..

Most épp covid van és mint tavaly is cégeknél le van zárva a mellékhelység + fürdő, ez aztán csodálatos,jobb esetben ki van rakva egy műanyag wc amiben télen be fagy a feneked, tavasszal meg ha süt a nap már is le izzatsz benne.

Annyira de annyira jó ez a sofőrösdit,mindenki azt hiszi hogy te csak egésznap ülsz,igen van aki ezt csinálja de van aki egésznap ide-oda rohangál,pakol stb...

Most még azt hiszed milyen jó ez az ott alvósdi,mikor meg be áll melléd egy hűtős kamion ami zúg mint állat akkor aztán annyira jót nem fogsz aludni,jó esetben alszol aztán nem sokszor kelsz fel éjszaka csak reggel olykor zúgó fejfájással, rosszabb esetben mindig mikor be indul a szomszéd hűtője akkor kelsz fel.

Mikor majd el megy feletted az élet akkor majd sajnálni fogod szerintem hogy egy dobozban élted le az életedet,még egyes kutyáknak is jobb életük van-volt és lesz.

Mehetsz éjjel-nappal mert te csak egy rendszám vagy, igaz van 11 órás pihenő vagy csökkentett 9 órás pihi, na ez a 9 órás pihi kb csak aludni elég meg enni, aztán újra le nyomhatsz egy 15 órás műszakot.

Élmény hogy a bádogdobozban hiába van állóklíma nyáron van akinek semmit sem ér,de van akinek 4 óra után ki kapcsol és utána fulladj meg nyáron az aszfalton fényes nappal.

Nyilván van pozitív oldala is ennek, de sajnos ez a munka egyre negatívabb lesz.

Nem csak vezetni fogsz:

-Te vagy az irodista (menetlevél,cmr meg egyébb céged álltal ki talált papírok vezetése.)

-Áru rögzítés, fel-lerokodás felügyelése (ha nem felügyeled mert simának gondolod a rakodás akkor szokott baj történni az az plató sérülés vagy áru amiért a rakodó nem nagyon fog szólni.

-Áru mozgatás ki-be rakodás ha más nem csinálja meg helyetted.

-Útvonal tervezés,parkoló keresés.

-24 órás biztonsági őr,mert hát a kamionra és az árura vigyázni kell.

Tovább nem is sorolom inkább.


Nem elég hogy külföldön lopják a gázolajat, de még itthon magyarban is például a földmunkagépes vállalkozó na jó nem az összes, de istenem hány ilyen ember van külföldön is,már lassan de biztosan a fizetős parkolók sem biztonságosak.

Én is azt hittem hú de jó,mondjuk vannak jó pillanatok is de sajnos eléggé 💩 darab lett ez a munka is,sok helyen hajtanak mint a lovat mert csak a profit számít ezáltal ki égsz és gyorsabban is öregszel, később vérnyomás problémáid lesznek sajnos.

Én az életben nem stresszeltem magamat,de itt aztán ki tudják belőled hozni.

Fú de szuper a fizu, csak mikor ki számold órabérbe akkor sírva fakadsz sokszor vagy mindig.

Kereshetsz te jól ha meg büntet a bagos 100-1000-2000€-ra de ez lehet több is.

Vagy mondjuk menet közben pályán éppen ki engedsz a parkolóból egy kamiont ez miatt váltasz egy sávot és előzni tilos tábla be figyel,majd pár perc múlva ott jön mögötted a rendőr és persze hogy megbüntet mert te vagy a buta,el veszi a jogsid minimum 3 hónapra +büntető pont+400€ büntetés ez éppen meg is történt nem olyan régen Olaszországban.

Annyira csodálatos ez a munka hogy csak na,itt aztán lehetsz pozitív mindig valaki le fog húzni.

Ezeket a álláshirdetéseket is szeretem;

-Család barát munkahelyen,mitől is az?? Csak nem attól hogy az irányítód csesztet ha talál rajtad fogást de anélkül is,csak egy rendszám vagy.

-Kiszámítható bér, na persze ez inkább csak állom sok helyen,mert ingadozik a fizetés,lehet hogy egyik hónapban többet kapsz aztán a másik kettőben meg kevesebbet szóval ugyan ott vagy.

-Flotta bővítés miatt keresnek embereket, na hagyjuk már, a cégek nagyobb százalékánál ez hazugság mert ezek a bizonyos cégek átjáró házak.

Annyira bírom mikor a facebookon a cégek azt hazudják milyen szuper cég az,milyen fantasztikus ott dolgozni gyere és dolgozz itt, aztán a valóságban ki derül hogy egy csomó minden hazugság.

Igazából nem csak a facebookon hazudnak, ha nem az interjún is olyanokat mondanak ami egyébként a 21-században normálisnak kellene lennie majd kb sok minden hazugság.

Nyugatdan próbáld meg ezt a munkát de kérlek szépen,ne alapozod erre a jövődet, ne pazarod el erre az egész fiatalságodat sem, mert később bánni fogod hogy az egész életedet az az nagyobbik részét egy konzerves dobozban élted le.

2021. nov. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Nekem többek közt ezért is tetszett meg. Ilyen fizetések és ingatlanárak mellett, nincs túl sok esély arra, hogy elköltözhessek. Albérletbe nem szívesen mennék és az sem valószínű hogy meg tudnám fizetni."


Ebből a szempontból nettó butaság, belföldöi kamionos bér nem a legjobb, más szakmákban is simán megkeresel annyit, vagy még többet, így futná albérletre... :D


Ahhoz hogy megérje külföldre kell menned, de ha már külföldön vagy akkor csinálhatnál mást is, de ha neked tetszik a kamionozás akkor csináld, a munka sose "fura"! :D

2021. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Nah... már megbántam a dolgot🙃

Most a napocskás cégnél vagyok belföldes (előrakó), 2 hónapja, de már most hányingerem van az egésztől. Folyamatosan szopatnak minden xarral, a fizetés nem is annyi amennyit mondtak, az irányítók jórésze egy bamba fa$z, nincs fix autóm, mindig másikkal megyek. Folyamatosan pótkocsit kell keresgélnem, a telephelyen mostanában akkora a káosz, hogy sokszor 2-3 pótot kell arrébhúznom indulás előtt, hogy kiférjek az enyémmel....

Múltkor azt mondták, hogy össze lesz akasztva a gép póttal amit viszek, de nem volt. Nekiálltam megkeresni, 3 órát kerestem a telephelyen gyalog, mert a vontatómat is körbeálták, átnéztem az egészet, de nem találtam meg. Másnap reggel megnézettem a műhelyben hogy hol van, oszt pont akkor ért be vele egy sofőr. Reggel fél nyolckor, a 8 órás bookolt lerakó, 3 órányira a telephelytől.. 8 óra 5 perckor már hív az irányító felháborodva, hogy még miért nem indultam el... mondom hogy pótkocsi nélkül nehéz lenne elmenni lerakni.

Az utóbbi 2 hónapban sokszor csak 4-5 órát volt időm aludni, egyik ilyen alkalommal picit (2-3cm) meg is karcoltam ez egyik vontatót.....

Meg némelyik autóban olyan büdös cigiszag van, hogy csak lehúzott ablakokkal bírtam benne.

Szóval jövőhéten fel is mondok.🙂

Az a rossz az egészben, hogy 21 éves koromig nem mehetek nemzetközizni, így addig marad a belföld, ami ahogy látom, rohadt xar.

Most megpróbalom egy másik cégnél ahol kocsigazda rendszer van, ha az se jön be, akkor megpróbalom a billencsezést szerintem.🤷‍♂️

2023. ápr. 15. 21:58
 29/35 anonim ***** válasza:

Na látod, csak igaz sajnos hogy az egész egy 💩.

Láthatod mi folyik a wabinal,csoda hogy ebben a formában ennyi időt kibírtál ott, gratula.

Remélem nem vontak le eddig semmi okosságért?

Azért a kocsi gazda rendszer jobb lesz egy fokkal az már egyszer biztos.

Az új cégnek mi a fő profilja,mit szállít leginkább?

Milyen kamionok és pótok vannak?

Mit ajánlanak az új cégnél pontosan ha nem titok? Milyen melók vannak, éjjel vagy nappal van a meló? Remélem a fizetés napidíjban adják?

Mennyit Ft ígérnek most arra felé egy belfödesenk? Remélem azért már emeltek valamit.

2023. ápr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Esetleg ha gondolod le írhatod melyik az az új cég ahová menni akarsz? Aztán ha rossz híre és tapasztalatok vannak onnan akkor már írom is neked hogy ne járj újra pórul, aztán ha akarod vagy megfogadod vagy a saját károdon tanulsz.
2023. ápr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!