Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj, ha kamasz lányként engem...

Baj, ha kamasz lányként engem vonz ez a fajta élet, életstílus?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan elítélik az olyan nőket, akik (főként) a pénz miatt házasodnak, vagy ismerkednek. De én valahol megértem őket és azt vettem észre, hogy én is szívesen ismerkednék így... Pedig 17 vagyok, tehát nem lehet azt mondani, hogy kiöregedtem volna és nincs más kilátásom.


De itt van a nagynéném, aki anno 22 évesen hozzáment egy amerikai üzletemberhez és gyereket is szült neki. Életében nem dolgozott, mégis elképesztő luxusban él (azóta már a 3. férjével). Magyarországon/Európában május végétől szeptemberig van, olyankor is utazgat, hajóznak a barátnőivel, vagy a lányával és voltam most én is velük 2 hetet nyaralni, egyszerűen mintha nem is "normális" életet élnének, náluk a pénznek nincs értéke.

Vagy van egy barátnőm, neki az anyja ilyen. Évekkel ezelőtt elvált a férjétől, most egy francia pasinak a menyasszonya, ingázik Párizs-Monaco-Budapest között, a barátnőmnek meg vettek egy lakást Budán érettségi után, oda költözött át. De ott is minden a legminőségibb, a konyhában az egész felület gránitból van, a fürdőszobába a dolgokat Olaszországból hozatták, a padló is eredeti fa, meg az összes bútorról ordít, hogy nem az itteni Ikeából lett beszerezve. Meg pl. a pasi nagy autógyűjtő, nyáron több autója lett elhozva Magyarországra, de mondta a barátnőm, hogy ezek a kocsik már sosem mennek vissza Franciaországba, valószínűleg az anyja eladja őket úgyis szép lassan. Neki is, meg az anyjának is kész gyűjteménye van a Chanel, Dior táskákból, a gyémánt ékszereit "kövecskéknek" hívja, szóval ez nem az a szint, mikor instagramos reklámokból valaki kicsit jobban megszedi magát és tud villogni a Michael Kors cuccaival, vagy a Guess órájával...


Az anyám szerint meg az a nő egy gazdasági bűnöző lassan, mert nyilvánvaló mindenkinek, hogy nem szerelemből megy hozzá a 68 éves vőlegényéhez. De én ezt nem érzem ennyire elítélendőnek, vagy rossznak. Valahol szerintem mindenki ilyen életet kíván magának... Ahol nem azon kell aggódnia, hogy eltudja-e indítani az életben a gyerekét, vagy maximum annyival tudja segíteni, hogy egy hitelnek az önerő részét odaadja neki 28-30 éves korára.

Az én anyám egész életében tanult, keményen dolgozott, és igaz, hogy nem élünk rosszul, de olyan luxusban sem, mint a nagynénémék, vagy a fent említett barátnőmék. Pl. valószínűleg ha lediplomázom majd, kapni fogok lakást, de a plafon az a 30 millió lesz és az is úgy, hogy a nagyszüleim is beszállnak az eladott nyaralójukból megmaradt pénzzel. Vagy ha megcsinálom most a jogsit, nem új elektromos Mercedest kapok, hanem az anyám 1 éve garázsban álló régi autóját, ami eléggé "fapados". Szóval mi sem élünk rosszul, úgy kb. a középosztályba tenném magunkat, de én ennél többre vágyom. És lehet mondani, hogyha szorgalmas vagyok (az vagyok amúgy), akkor elérem az álmaimat, de valljuk be, hogy elég nagy mázli is kell a kemény munka és tanulás mellett ahhoz, hogy valaki olyan szinten élhessen, saját erőből. Meg szívesebben tölteném az életemet, éveimet stresszmentesen, nyugiban, nem úgy, hogy 24 órából 10-et dolgozom és mellé még itthon is emailezek, telefonálok nonstop, ahogyan az anyám teszi és örülünk, ha évente 2x5 napra eljutunk nyaralni, pihenni.


Baj, ha így gondolkozom?


2021. nov. 28. 22:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

"Valahol szerintem mindenki ilyen életet kíván magának..."


Egy francokat. Soha semmiért nem prostituáltam volna magam. Mert egy gazdag öreg fas.hoz szerelem nélkül hozzámenni, az.

Inkább élek szerényen, de boldogan.

Gazdag egyébként nyilván szívesen lennék, de ilyen áron nem.

2021. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Azzal az emberrel le is kell feküdni és a gyerek se lesz szebb...
2021. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy én látom, nagyjából minden veled egykorú lány így gondolkodik. Aztán van amelyik később kinövi, van amelyik nem.
2021. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Materializmus lvl 1000. Ennyi.
2021. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Olyan mintha egy eleten at krvaskodnal.. de ha neked jo hajra
2021. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Kár volt egy regényt írni.


"Elítélitek a gloddiggereket?"

El.


Ennyi az egész.

2021. nov. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
8%

Én nem ítéllek el...


28/F

2021. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy te csak a pozitív példákat látod. Az ismerősi körömben szintén voltak ilyen kitartott nők és tudod mi a büdös nagy helyzet? Ha összekap a férjével és válnak, akkor nagy valószínűséggel ott marad csupasz valaggal, nulla tudással, nulla végzettséggel, nulla iskolával és nulla munkatapasztalattal. Oké, hogy válásnál kap valamennyi pénzt, de hidd el, ha nem dolgozol, akkor nagyon hamar fel lehet élni több tízmillió forintot is.

Én havi kb. 500 ezer forintot költök úgy, hogy egyedül élek és hidd el nem luxusban, csak szimplán kényelmesen. Ha nem számolom az inflációt, akkor is 10 év alatt el lehet így verni 60 millió forintot.

Sőt, a rosszabbik eset, ha még csak össze sem kapnak a sugar daddyvel, hanem szimplán kiöregszik a nő és a daddy lecseréli egy fiatalabbra.


Egyébként én a másik oldalról, férfiként néha úgy érzem, hogy simán eltartanék egy barátnőt ténylegesen, de biztos hogy nem hagynám, hogy csak meressze a seggét évekig, mert mi lesz vele, ha elválnának az útjaink? Vagy dolgozzon részmunkaidőben úgy hogy a pénz nem számít, vagy valami iskolába/képzésre járjon el és vegye komolyan.

2021. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
88%

Egyik oldalról meg tudom érteni a gazdag pasira vadászó csajokat. Mert vágynak a sikerre, pénzre, csillogásra. És tény, hogy a maguk erejéből soha nem fognak fentebb jutni és marad az átlag élet melózással meg spórolással.


Másik oldalról a többséget a büdös életben nem fogja kiválasztani az "álmai férfija" maximum egy kefélés erejéig. Látok csomó csinos lányt, akik ilyen férfiakra "vadásznak" miközben simán találhatnának egy átlagos párt maguknak és élhetnének boldogan. Ehelyett csak elherdálják az életüket egy vágyálomra amit nagy részük soha nem fog elérni.

2021. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

Luxus élet. Ki ne akarná azt élni?

Ezért nyilván neked is vonzó. De. Abba még nem gondoltál bele, hogy nem minden a látszat? Oké, gazdagok. De ez nem feltétlenül jelenti azt hogy boldogok. Persze, van akit a pénz, a luxus tesz boldoggá, de nem mindenkit.

Ha te hozzámennél egy gazdag emberhez, akkor erre még biztosan nem gondoltál, de ki lennél szolgáltatva. Mivel soha nem dolgoznál, vagy ha mégis, a pénz többségét a férjed hozná. Ezzel az a probléma, hogy a férjednek van hatalma feletted. Akármit megtehet veled, ameddig ő hozza a pénzt, te meg éled a luxust. Bizony, mindig el fogja majd tőled várni, hogy csinos legyél, és ha akarja csináld azt amit az ő kedve tart, de ezt nem részletezném.



Arra gondoltál már, hogy mi lenne, ha kicsit sem találnád vonzónak azt az embert akihez hozzá mennél? Mi lenne, ha undorodnál tőle?


Sőt. Akkor mi lenne, ha megöregednél, már nem lennél olyan szép és fiatal? A férjed meg egy szép, fiatal feleséget szeretne, ha már biztosítja neki a luxus életet.

Valószínűleg lecserélne egy fiatalabbra. Aztán egyedül maradnál, és a megélhetésed is kockán forogna...


Szerintem ezt a nézetedet gondold át egy kicsit! Szerelemből sokkal jobb házasodni!

2021. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!