Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egyszerre igaz rám, hogy...

Ha egyszerre igaz rám, hogy félek/stresszelek az újtól/ismeretlentől, de közben mégis mindig pusholom magam, kockázatot vállalok még ha stresszel is a helyzet, akkor én most önbizalomhiányos vagy magabiztos vagyok?

Figyelt kérdés

- Pl munkahelyváltás.. Bevállaltam a kockázatot, még úgy is, hogy megszívtam a váltást, és stresszes voltam.

- Aztán adott munkák elvállalása: amit még soha nem csináltam, elvállalom, de közben amikor először csinálom szorongok/stresszelek, hogy még sosem csináltam, meg tudom-e csinálni. Utálom, hogy stresszelek rajta.

- Vagy pl amikor vezetni tanultam: a pályán tök jól ment és határozottan. Amint kikerültünk a Pesti forgalomba, látszott, hogy parázok és nem vagyok magabiztos.



Általában nem is kéne, ezek ismeretlen terepnél jönnek elő.

Szóval szerintem én jobban stresszelek ezeken (új, ismeretlen kihívások, feladatok), mint kéne, vagy mint sokan mások.. Utálom, hogy nincs több magabiztosságom, és nem simán csinálom stressz nélkül.


Vagy ez normális? De úgy irigylem azokat az embereket, akik nem f*snak ennyire, akkor sem ha nincs meg a kellő rutin/tudás, és csinálják.


Én is csinálom, csak közben olykor szétsresszelem magam.. :D

Szóval a kockázatvállalás és a félős lehet egy személyben meg? És ilyenkor melyik igaz rám?



2021. dec. 1. 22:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem csak te vagy igy vele. Én is ugyanezt érzem. Nagyon sok hozzánk hasonló ember van. Segíteni nem tudok sajnos mert még én sem találtam meg a megoldást. 🙂
2021. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!