Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen "40 az új 30" vagy...

Az ilyen "40 az új 30" vagy "30 az új 20" típusú mondások hülyeségek?

Figyelt kérdés

Értem, hogy a fogyasztói társadalom azt akarja üzenni, hogy bármikor bárhogy viselkedhetsz és bármilyen új élményre vágyhatsz, de ez a kijelentés szerintem ebben a formában nem igaz. Nem csak azért, mert az ember fizikailag is változik, hanem a legfontosabb kapcsolatai, szokásai is fiatal korában alakulnak ki. Persze az "örök fiatalság" eszménye már régen is megjelent minden kultúrában, szóval nem csoda, hogy van ennek táptalaja.

Meg Jay, amerikai pszichológus is írt erről könyvet "The defining decade" címmel, hogy tulajdonképpen a karrierútjaink, kapcsolati hálónk, élményeink iránya beáll huszonéves korban és később már csak keveset változik, mindenképp ez a legfontosabb ilyen szempontból, éppen ezért is van súlya azoknak a döntéseknek, amiket akkor hozunk. Persze biztos vannak kivételek is, de nekem ez korrektnek tűnik. Ti mit gondoltok erről?



2021. dec. 7. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Igen. Az emberek eufemizálják az öregedést. Ma egy 50-est vagy szépkorúnak, vagy fiatalembernek hívhatsz, hogy ne sértődjön meg, mert megy a szájhúzás, ha nevén nevezed (öregnek/idősnek), vagy nem 20 évesként kezeled.
2021. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem teljesen hülyeség. Más az élet most, mint 20-30-40 évvel ezelőtt. Pl. ha megnézem a nagyszüleim fényképeit, ahol a 40-es éveikben voltak, akkor teljesen máshogy néztek ki, mint a mostani 40-esek. Idősebbnek, nagyisabbnak.

Külsőleg is fiatalosabbak sokan, mint régen. És egyre többen próbálnak kevésbé foglalkozni a túlzott társadalmi elvárásokkal. Pl. idősebb ember is mehet szórakozni, nem kell mindig otthon ülni és kizárólag a családdal programokat csinálni, nem kell elhagyni a hobbikat. Nem muszáj öregesen öltözni. Stb.

2021. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"hogy tulajdonképpen a karrierútjaink, kapcsolati hálónk, élményeink iránya beáll huszonéves korban és később már csak keveset változik"


Ha ismert volna pl. engem, biztos nem mond ilyet. :D Szerintem max csak neki ez volt a tapasztalata, de szerencsére sok ember akármilyen későn is képes váltani, megújulni, újrakezdeni.

2021. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem hülyeség.

(Azért az öreg és a 20 éves között manapság pont van kb 50 évnyi korkülönbség. Nem 50 évesen lesz valaki idős meg öreg. Persze lehet, hogy az első válaszoló addigra már vén trottyos lesz, de ez igazából csak rajta áll.) Manapság már minden feltétel adott ahhoz, hogy ne a saját öreganyánk jusson eszünkbe a tükörképünkről vagy az életvitelünkről 40 éves korunk utántól. És itt most nem feltétlenül arra gondolok, hogy mennyi ránca van valakinek, hanem hogy mennyire fitt, aktív, stílusos. Nem azzal őrzi meg valaki a fiatalságát, hogy a fia/lánya ruháit veszi fel, de az sem segít ha a nagyszülőkét 😂 Mivel a gyerekvállalás is elégge kitolódott, az is igaz, hogy a 30 az új 20, mert bizony ha megnézzük, akkor a legtöbb harminc éves még azzal van elfoglalva, hogy egyedül, max a párjával jólérezze magát, felfedezzék a világot, stb. A különbség persze jó esetben mérhető abban, hogy valamivel igényesebbek mint a 20 évesek zöme, és addigra talán már eljutottak odáig agyban, hogy nem csak abból áll az életük, hogy máról holnapra éljenek.

2021. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%
Á, most is max 80-85 évig él az ember, persze a többség max. 70-ig és akkor is. Lehet fiatalosan kinézni, de attól még nem leszünk fiatalabbak. Persze az is jobb, mint a semmi.
2021. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
Aztán te Meg Jay könyvét angolul olvastad, vagy milyen nyelven? Mert magyarra fordítva egy könyve sem jelent meg.
2021. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem hülyeség. El nézegetem ezeket a 40-45 éves nőket, simán van köztük olyan, akit akár feleségül is vennék (ha lennék nős :D). Sokan ilyenkor váltanak állást, szereznek új szakmát, vannak, akik még ebben a korban is vállalnak be gyereket...
2021. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%

A fenét az én 47 éves gádzsim nem akarta annyi idősen, hogy még egy puját verjek nekijje.

De még a herceget várta a fehér lovon.

2021. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
#5, nem csak arról van szó, hogy fiatalabbnak nézel ki. Lehet tudatosan arra törekedni, hogy ne legyenek már 50-60 évesen komoly egészségügyi problémáid, vagy hogy ne 70 évesen halj meg végelgyengülésben. Sokat számít a rendszeres mozgás, és az egészséges táplálkozás, és akkor belülről is fiatalabb leszel, nem csak kinézetre.
2021. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#6

Igen, angolul. Amúgy egy nagyon jó könyv, mindenkinek ajánlom, akkor is, ha nem ért vele egyet.

2021. dec. 7. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!