Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok/Nők, ti mit szólnátok...

Lányok/Nők, ti mit szólnátok hozzá, ha itthon is gendersemleges wc-ket vezetnének be?

Figyelt kérdés

Ma olvastam a hírt, hogy a chichagoi állami iskolákban nem lesz innentől külön női és férfi wc, hanem semlegesek lesznek.

Ti örülnétek ennek, vagy sem?



2021. dec. 16. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nyáron voltam családbarátban, ugyanis a Csodák Palotájá-ban az volt az emeleten. Zárható fülkék.

Szokatlan, de egyébként nem gáz, és megoldja, a beviheti-e a szülő magával a wc-re az ellenkező nemű kis gyereket, vagy ő menjen a másik nem wc-jébe.

Különben ha úgy vesszük a mozgáskorlátozott, és a kisgyerekeseknek kialakított baba-barát (pelenkázóval felszerelt) wc-k idáig is gendersemlegesek voltak.

2021. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a fülkék zárhatók lennének, és nem lehetne semmit látni, amit nem illik. Nekem semmi ellenvetésem nem lenne amúgy. Kisgyerekeseknél így is probléma, hogy apuka hogyan vigye be a kislányát WC-re, ha anyuka nincs velük. Pelenkázó nem is tudom, hogy van-e a férfi WC-kben.
2021. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Pelenkázó külön szokott lenni, és külön ki is van írva, ha nem tudnátok.
2021. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne egyáltalán szükség rájuk? Teljesen jó, külön külön. Amugy meg a mi sulinkban a fiúk mosdója, baromi igénytelen, nem szívesen használnék velük közös wc-t. A piszoárnál művelt dolgokra meg pláne nem vagyok kíváncsi.
2021. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kisiskolásoknál már az is problémás, ha a fiú s a lány WC egymás mellett van...


Mikor már kezdenek normálisak lenni a gyerekek, már mindegy.

2021. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Eleve nem értem, miért kell külön elszeparált helyen kezet mosni. A fülke legyen zárható (függetlenül attól hogy egybe vagy külön van a mosdó a nemeknek), a többi hidegen hagy.

Hollandiában csomó helyen volt egybe az egész már 10 éve is, teljesen jó volt.

2021. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as Nem mindenhol van külön pelenkázóhelyiség, plázákban igen, de máshol nem feltétlenül.
2021. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Vicces kis ötlet egészen addig amíg nem olvasol utána hogy messze az ilyen wckben történik a legtöbb... khm... probléma.

Minden országra igaz, hogy az uniszex wck veszélyesebbek, mint a női wck, de konkrét példa Korea, ahol pl épp próbálják beszuntetni az ilyeneket, mert annyi a leskelődés, zaklatás és bekamerázás.

Arról meg nem is beszélve, hogy az ilyen "hát velem még nem történt semmi rossz nyilvános uniszex wcben, szóval csináljanak amit akarnak" mentalitás abszolút figyelmen kívül hagyja pl azokat a nőket, akiket már ért trauma, ezért nem mernek ilyen wcbe menni, vagy vallási okokból egészen egyszerűen nem mehetnek be ilyen helyekre, vagy más okból lehetetleníti el a helyzetüket egy uniszex wc. Az ilyenek nem érdemelnek empátiát, vagy mi?

Ezen a vonalon továbbmenve érdemes utánaolvasni az "urinary leash" nevű jelenségnek, ami nyugaton is létezik, de keleten inkább: ha a nő nem érzi, hogy hosszabb időre elhagyhatja a lakását (pl mert nem tud wcre menni) akkor arra kényszerül, hogy sose tervezze huzamosabb ideig elhagyni a lakást.


A legjobb megoldás, hogy mindkét nemnek megvan a maga mellékhelyisége.

2021. dec. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted, hogy nekünk nőknek nagyobb probléma, hogy a belvárosban egy kibaxott közvécét nem lehet találni. Vagy az, hogy a női vécék előtt sokkal nagyobb sorok vannak ezért a férfiba kell járni.
2021. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, igen, itt inkább probléma, hogy míg a férfiak elintézik a pisit egy fánál a város közepén is, egy nő ezt nem teheti meg, és kevés a WC.
2021. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!