Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a valódi jelentése annak,...

Mi a valódi jelentése annak, ha valaki azt állítja, hogy valamire nincs ideje?

Figyelt kérdés
Választási lehetőségeket lásd a szavazásnál

2021. dec. 22. 13:42
A kérdező szavazást indított:
Elfoglaltságai miatt türelmet kér, hogy megtegye, amire kérik
Nem fontos neki, ezért hátrasorolja, amire kérik
Nem akarja megtenni amire kérik és megindokolni sem, hogy miért nem
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a "nincs rá időm" ez annyit takar, hogy pl most is lenne vagy 50 halaszthatatlan dolgom. De mint látod itt lógok és egyikkel se haladok, pedig minddel kellene. De egyszerre kellene mindet csinálni, most is elakadtam párral, szóval szünetet tartok és később folytatom. Tehát lényegében van időm, mert szünetet is tudok tartani. De ha már valami mást is kellene csinálni pihenésen kívűl, na arra már nem lenne időm, hiszen tényleg nyakig vagyok a saját dolgaimban is, mást emellé nem vállalnék fel.


Ha nincs kedvem hozzá az adott pillanatban, akkor esetleg mondom neki, hogy később jobb lenne. Ha jó akkor tényleg segítek később, de akkor ott vagyok 100%-osan és tényleg tudom segíteni bármiben. Ha meg mégis kell tényleg azonnal segíteni, pedig életerőm nincs, akkor kb mindegy, ha ott se vagyok.

2021. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagy tényleg húzós időszakban van és alig éri utol magát vagy diszkréten hárít.
2021. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez konkrétan a "lesz*rom a problémádat, oldd meg magad, és ne engem b*szogass vele" udvarias, PC verziója.
2021. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Bármelyik lehet a három válaszlehetőségből, embere és körülménye válogatja, nyilván.
2021. dec. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az illető esetében, akitől kértem vakamit mindhárom válaszlehetőség egyszerre volt igaz sajnos.
2021. dec. 23. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!