Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha segítesz valakinek, vagy...

Ha segítesz valakinek, vagy valakiknek, és rájössz hogy rosszakat mondanak rólad a hátad mögött, akkor hogy lépsz túl rajta?

Figyelt kérdés
Pl olyanra gondolok hogy a suliban segítesz dogáknál, te jól tanulsz, a többiek meg elfogadják a segítségedet, vagy kérik is a jegyzetedet, de van hogy melléd is ulnek hogy rólad másoljanak. 4.évben meg a füledbe jut hogy lekurváznak a hátad mögött, vagy olyanokat mondanak hogy milyen ronda a hajad vagy milyen béna vagy, milyen ronda a pasid. Vagy de ronda kabátod van. Vagy de büdös a parfümöd. Meg ilyeneket a hátad mögött. Te mit tennél, hogyan éreznél, hogyan viszonyulnál hozzájuk a jövőben? Sajnos megutáltam őket és nagyon bánom hogy mindenkinek bekuldozgettem a csoportba online alatt is mindent. Bánom hogy ilyen hülye voltam, de már nem tudom visszacsinálni. Mit tennétek? Hogyan éreznétek?
2021. dec. 28. 03:40
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Semmit sem tennék. Aki ilyen primitív pletykákkal szórakoztat téged, gyanakodj arra, hogy mindez az ő véleménye, csak mások szájába adja. Irigy rád és össze akar ugrasztani a többiekkel. Ne hallgasd meg többet.

Most már magadra összpontosíts. Azt meg tudod ítélni, hogy ki az, aki érdekből haverkodik veled, ki az, aki nem.

Hamarosan kilépsz a középiskolából.

A felsőfokú iskolában is előfordulhat, hogy akár érdekből udvarolnak.

Mindezeket fogd fel tapasztalatszerzésnek, az emberismereted bővítésének.

2021. dec. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Arra érdemes gondolnod, hogy valószínűleg irigység, kisebbrendűségi komplexus van emögött: aki ilyeneket mond, annak fáj a jelentős képességbeli eltérés közted meg az ő kvalitásai közt.
2021. dec. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát megértelek. Egy baleknek érezném magam, akit kihasználtak. (Persze nem vagy az, ők a szemetek, de akkor is rossz érzés.) Most már ezt nem lehet visszacsinálni. Szerintem max. annyi megoldás lehetséges, hogy a jövőben csak annyi segítséget nyújts, ami neked nem plusz erőfeszítés, tehát akkor sem veszítesz semmmit, ha utólag kiderül, hogy nem értékelik. Vagy csak azoknak segíts, akivel kölcsönös a dolog.
2021. dec. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Lehet, hogy megjegyezném, hogy dolgozatíráskor bezzeg jó voltam.

Utána észbekapnak, hogy ezt nem kellene tenni. Én mindenesetre a következő dolgozatírásnál ha nem is köpném be, de alaposan megnehezíteném a dolgát, hogy másoljon. Akkor rájön, hogy nem kellene.


A többivel meg ne foglalkozz. Azért bunkó, mert ilyen, inkább szánalomra méltó, még akkor is, ha nagy szája van.

2021. dec. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

#3 "Szerintem max. annyi megoldás lehetséges, hogy a jövőben csak annyi segítséget nyújts, ami neked nem plusz erőfeszítés, tehát akkor sem veszítesz semmmit, ha utólag kiderül, hogy nem értékelik."


Szerintem nem.

Ha utólag kiderül, hogy nem értékelik, és legközelebb kérnek segítséget, akkor a segítségért még ha nem is kerül erőfeszítésbe, kérjen cserébe valamit, hogy megtanulja a másik értékelni.

2021. dec. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

#5: ezért ez a köv. mondat: "Vagy csak azoknak segíts, akivel kölcsönös a dolog."


Kérdező személyiségén is múlik, hogy hozzá melyik megoldás illik jobban.

2021. dec. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Jelzem neki, hogy eez nem pálya.
2021. dec. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdésedre - közvetlenül - válaszolva:

Másként segítek, másban segítek vagy nem segítek!

2021. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is hagytam sokszor, hogy másoljanak tőlem, de nem vártam cserébe semmit. Amúgy meg sose érdekelt, ki, mit mond rólam.
2021. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én sem várok semmit, de ezt hogy a hátam mögött elhordjanak mindennek, végképp nem.
2021. dec. 28. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!