Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Családtagok és mellettük most...

Családtagok és mellettük most már ismerősök is, szinte zavarnak kifelé a megélhetésért, de egyedül milyen, teljesen idegen helyen?

Figyelt kérdés

19 éves koromtól kapartam össze bő 10 milliót amiből lejön egy 2,5milliós autó, mindezt szülői segítség mellett, viszont már nem leszek én sem fiatalabb a 29 évemmel, és igényem van még több pénzre egy házhoz, eközben egy élhetőbb életre is vágyok, amiben munka mellett sem luxus az hogy vesz az ember magának egy-egy drágább valamit mondjuk nagyrobogót, szerszámgépeket.

Családtagokon kívül nincs senki aki idekötne, és butaságnak tartják hogy meg akarom várni az áprilisi választások eredményét, ha sikerülne a fideszt eltüntetni most már, akkor sem lenne belátható időn belül

hatalmas változás, felzárkózás, ami esetleg kintieket csalogathat haza. Mások szerint részemről ez csak kifogás, és időhúzás mígnem leszek 35 éves, és akkor biztos maradok a seggemen.


2021. dec. 30. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is megvárom a választásokat, ha marad a fidesz, akkor nagy erőkkel elkezdek nyelvet tanulni és itt hagyom az országot. Mondjuk én még csak 18 éves vagyok. Egyébként van benne valami, hogy neked csak "időhúzás", de valahol érthető hogy vársz még. Szerintem, ha neked már régóta ez a terved, akkor tényleg hülyeség várni, hisz mint te is írtad, nem várható valami hatalmas nagy változás akkor sem, ha az ellenzék nyer.
2021. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha a mindennapokból indulunk ki akkor már az elmond mindent hogy itthon 1 hónapig dolgozok 230-240ezerért, de szülőkkel lakok.
2021. dec. 30. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Én pont fordítva vagyok. Ha marad a fidesz akkor 18 év angliai élet után hazaköltözöm. Ha gyurcsány pártja nyer vagy még rosszabb akkor sajnos maradok még 4 évig kint.
2021. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
#3 És ha az ellenzéki összefogás nyer, akkor mit csinálsz? Mert ugye az, a kormány mocskolódásával szemben, nem "gyurcsány pártja"..
2021. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Én figyelmen kívül hagytam a válaszát, de gondolom számít a reakciókra hogy nevessen. Hagyd rá.

2021. dec. 30. 15:13
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

3-as vagyok.

Pedig nem trollkodtam. Tényleg ez a tervünk. Minden évben hazamentünk 2-3 alkalommal is nyaralni. Amióta kint élünk vettünk egy szép vidéki házat amit az évek folyamán szépen rendbe tettük, mindennel berendeztünk. Budapesten volt egy kis lakásunk de 18 éve üresen áll. Csak amikor hazamegyünk akkor van mozgás benne. Mi úgy látjuk, hogy aki akar az tud otthon boldogulni. Sógorom szoba-festő. Többet keress mint én, pedig én sem keresek rosszul. Testvéreimnek saját vállalkozásuk van, jól élnek. Barátnőm nemrég indította el a cukrászdáját, jól él. Mindenhol építkezések, felújítások zajlanak. Plázák tele vannak, a mindennapi dugók azt mutatták, hogy a kocsi már nem luxus otthon. Mi meg, bár nem panaszkodom, de albérletben élünk ami mostanra már olyan magas a bérleti díja, hogy egyikünk fizetése szinte el is megy bérleti díjra, rezsire, biztosításra. Igaz, azt a luxus megadtuk magunknak, hogy nem nyolcadmagunkkal élünk egy szobában, hanem saját lakást bérelünk. Ennek ára van. A másikunk fizetéséből élünk. Mi számolgatunk már egy ideje. Férjem otthon villanyszerelőként, és burkolóként saját vállalkozásban tudna dolgozni. Én sem félek, hogy nem lesz munkám, hiszen ötvösként vagy kutyakozmetikusként már most mehetnék dolgozni (képes saját vállalkozásba mennék) Mi nem látjuk (igaz csak nyaralni járunk haza), hogy olyan nagy szegénység lenne. Kint élő barátaink szinte mind hazament már( és volt aki 20 év kinti élet után tavaly ment haza végleg) Mind boldogul. A gond az veletek, hogy azt hiszitek külföldön kolbászból van a kerítés, és csakis kint szép az élet. Nem minden a pénz csak mondom. 18 év alatt olyan sok mindenről lemaradtunk, ami nem érte meg. De senki nem mondja, hogy ne menjetek külföldre. Menjetek, próbáljátok ki. De ne vegyétek trollkodásnak ha valaki szerint otthon is lehet boldogulni.

2021. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De ebből a 18 évből majd' 12-t a fidesz volt hatalmon. Sőt, ha jól számítom, akkor is orbán volt, mikor kikötöztetek.

Miért most? Miért nem mentetek már haza, ha ennyire jó?

2021. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem amikor kiköltöztünk Gyurcsány volt hatalmon. Nem is az volt a terv, hogy 18 évig kint leszünk. Csak az, hogy max 2 évig maradunk.
2021. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
S mi történt? Több, mint 10 éve fidesz van. Miért most lett jó?
2021. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Hogy miért nem mentünk már haza? Mert mindig eloldáztuk.

- maradunk még 2 évet, hogy megvegyünk álmaink házát

- maradunk mert a férjem tanul, fejezze be.

- maradunk mert most én tanulok, fejezzem be.

De maradunk addig amíg a fiam a saját lábára nem áll. 13 éves volt akkor. Most már lediplomázott, sikeres a munkájában. Most már nincs semmi amire azt mondanánk, hogy "maradunk mert...."

2021. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!