Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdenétek, ha arra...

Mihez kezdenétek, ha arra ébrednétek, hogy minden ember és állat örökre eltűnt a Földről, csak ti maradtatok egyedül?

Figyelt kérdés

Azaz minden úgy maradna, ahogy most van, csak nyomtalanul eltűnne örökre az egész emberiség és az állatvilág. A tárgyak, épületek úgy maradnának, ahogy hagyták őket. Várhatóan napokon belül az áramhálózat is leállna, ahogy az ivóvíz és gáz se sokáig maradna emberi beavatkozás nélkül.


Miket szednétek össze, hol laknátok, hogy oldanátok meg az életben maradást? Vagy inkább öngyilkosok lennétek?



2021. dec. 30. 16:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem lennék öngyilkos, de mivel nem lenne egészségügy sem, nem sokat adnék magamnak...bármi kórság elérne sehova nem tudnék fordulni. De lehet mégis kinyírnám magam, ha ugye az összes szeretteim meghalnának.
2021. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

regéket lehetne írni hogy hogyan élném túl, sűt szerintem biztos írtak csomóan erről, de röviden összefoglalva: nem adnám fel.


Sajnos nem sokáig húznám, állatok nélkül hamar kihalna a legtöbb növény.


Élvezném a szabadságot ameddig lehet, és próbálnék felkészülni a nehezebb időszakra.

2021. dec. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Pl. kíváncsi lennék, hogy oldanátok meg az étkezést, utaznátok-e bárhova (és ha igen, milyen eszközökkel), és milyen helyet találnátok, ahol el lehet lakni, mivel töltenétek el az időt.
2021. dec. 30. 17:28
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Elutaznék olyan helyre ahol nem kell fűteni,ha már nincs gáz meg villany.Kirabolnák egy konzervgyárat,mert állatot se tudnék enni.Aztán depis lennék és megbolondulnék.
2021. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Elmennék egy közelei autószalonba, kiválasztanám a legnagyobb benzin zabáló dögöt, teletankolnám amíg van áram a benzinkutak kompresszoraihoz, aztán döngetném vele a remélhetőleg nagyjából üres utakig, aztán beleszállnék kettő kiló ötvennel egy betonfalba :D Én legalábbis nem hiszem, hogy nagyon erőlködnék a tovább éléssel, ha ténylegesen tudnám, hogy nincs több élő ember vagy állat a bolygón.


Ha nem tudnám, hogy tényleg mindenki eltűnt, akkor nyilván azzal kezdeném, hogy begyűjtenék minden tartós élelmiszert a boltokból, összeszednék egy rakás tüzelőt és ruházatot, aztán így szerintem nem jelentene komolyabb kihívást évekig túlélni. Falvakban sok háznál több évre elég tüzifa van összekészítve a portákon, ha van tűz, akkor a meleg és lényegében az ivóvíz is kipipálva (forralással lehet tiszítani esővizet pl.). Ha több nagyobb bevásárlóközpontból összeszedném a konzerveket, azzal szintén el lehetne önmagában tengődni tizenévekig.

Gyógyszertárakból alap gyógyszereket (láz és fájdalomcsillapítók, széles sprektumú antibiotikumok), fertőtlenítőszereket, kötszereket gyűjtenék.

Aztán még esetleg a közeli városi könyvtárakból elhoznám a növénytermesztéssel, túléléssel kapcsolatos könyveket. A kórházakban tudtommal vannak dízel aggregátorok, szóval ha rászánnék pár még hónapot az elektronikai szakkönyvekre, akkor akár áramom is lehetne 1-2 évig, amíg be nem mondjak az unalmast az alkatrészeik. Továbbá valameddig ellehetnék elemekkel is (zseblámpa, rádió).


Mondjuk őszintén szólva nem tudom meddig húzná a vegetáció állatok (főleg rovarok) nélkül. Ugye a méhek által porzott növényeknek alapból kapa.

2021. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%
Az emberekkel semmi gond. De allatok se? Akkor szepen ongyilkos lennek.
2021. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhova bemennék, ahova nem lehetett.


Ha úgydöntenék, hogy más területen szeretnék leállopdni, akkor gyorsan kéne cselekednem, mert pár év elteltével már nem tudnék benzines/gázolajos járműveket használni, mert minden üzemanyag használhatatlanná vállna.


Az elektromos autók talán használhatóak lennének időnként napelemekkel.


Valószínűleg melegebb tájra költöznék, mert pár év múlva, amikor minden tartós élelmiszer lejárt elég nehéz lenne a telek túlélése.


A természetben kéne laknom és egy nagy kertet fentartanom, hogy túléljek, de szórakozásból Budapesten járnék körbe épületeket, lakásokat és törnék zúznék.

2021. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Benzint gyüjtenék elmennék egy nagy városba keritenék pár generátort, kvarzlámpákat és csinálnák egy hatalmas fóliakertet. Ahol főleg krumplit babot meg gombát termesztek hiszen könnyű termeszteni őket és a legtöbb vitaminigényemet fednék. Járnám az egyetemi könyvtárokat könyveket gyűjtve, botanikát tanulva hogy megtanuljam hogyan termékenyítsek gyümölcsfákat magamtól hogy legyen meg a többi vitaminom is. Az első pár évben járnám a különböző boltokat hasznos cuccokat keresve. Sokat tanulnék hogy tudjam szerelni az elektronikus készülékeimet.


Elfelejtettem említeni hogy amég lenne internet készitenék térképeket egyes szerverek helyéről hogy hozzáférjek a tudáshoz. Főleg google szerverekre hajtanék mert Google ön szinte minden megtalálható. (Tudnék filmeket nézni pl.)



Nagyjábol ez minden. Ennél sokkal összetettebben és részletesebben is leirhatnám de szerintem megválaszolja a kérdésedet.

2021. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Errol van egy erdekes cikk, ha megtalalom belinkelem, az a tema, hogy mi tortenne, ha hirtelen holnapra eltunne az emberiseg. Az egyik legfontosabb, hogy a vilagon felugyelet nelkul maradt mindenfele eromuvek sorban felrobbannanak, hatalmas tuzeket okozva, azt irjak, hogy a kovetkezmenyek igazabol megjosolhatatlanok. De ilyen korulmenyek kozt valszeg par napnal tovabb ugysem elnel.

Meg volt meg csomo erdekes dolog leirva, majd megprobalom megkeresni.

2021. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik legfontosabb, hogy a vilagon felugyelet nelkul maradt mindenfele eromuvek sorban felrobbannanak, hatalmas tuzeket okozva, "


Én meg pont olyat olvastam - és inkább hajlok ezen irányba - hogy szimplán leállítaná őket az automatika. Az atomerőművek nagyon agyon vannak szabályozva, azok biztosan leállítanák magukat. A hőerőművek nem tudom mennyire vannak agyonbiztosítva, de ott meg gyakorlatilag előbb-utóbb elfogyna a tüzelő és azért állnának le. A víz, szél és naperőművek (főleg a víz) még működhetnének elég sokáig emberi beavatkozás nélkül is, de az elektromos hálózat vezérlése nem tudom mennyi emberi beavatkozást igényel. Simán lehet, hogy hiába mennének az erőművek, ugyanúgy leállna nagyon hamar az elektromos hálózat.

2021. dec. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!