Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom túltenni magam...

Nem tudom túltenni magam azon, hogy hagytam magam bántalmazni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm őt, amiért képes volt a végsőkig megalázni, kihasználni és ennek semmi következménye nincs rá nézve. Gyűlölöm magamat, amiért olyan dolgokat tűrtem el újra és újra, amiket el se tudtam képzelni, hogy ember ilyet megtehet. Volt választásom és mindig rossz döntést hoztam, mindig új esélyt adtam, mert mindig reménykedtem, hogy szeret. Ő is így magyarázta, hogy ez csak félreértés és én képzelem be, hogy baj van, mert ennyire hülye vagyok, hogy kitalálok dolgokat. Annyira idióta vagyok. A saját hülyeségem miatt hagytam tönkretenni az életem. A testi és a lelki egészségem. Belefulladok a saját gyűlöletembe.

2022. jan. 5. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj arra gondolni, hogy mindez már a múlté, és kiléptél a kapcsolatból, új életet kezdtél, hogy volt erőd ezt megtenni, amit annyi más bántalmazott embernek nem.


Gondolj arra, hogy ez olyan tanulság volt számodra, hogy soha többet nem tűröd el senkitől, hogy bántalmazzon.


Velem is volt ilyen, hogy mély gyűlölettel léptem ki egy kapcsolatból, mert nagyon megalázva éreztem magamat, de szerencsére pár hét/1-2 hónap alatt túl tudtam magamat tenni ezen.


MOndjuk én férfi vagyok, és lelki bántalmazásról volt szó leginkább.

2022. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is amit első ír, azt fontold meg.

Ha úgy érzed: hónapok alatt sem sikerül lezárni, vagy elengedni, kérd pszichológus segítségét.

2022. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyűlöld magad. A bántalmazott elszenvedője a bántásnak. Nem ők tehetnek arról, hogy bántották öket, mégis ők hibaztatják magukat. Utólag könnyű úgy látni, hogy csak egy egyszerű döntést kellett volna meghoznod, de a bántalmazó manipulációja alatt ez sokkal nehezebb. Ne hibáztasd magad, mert csak rosszabb lesz. Ha már kiléptél belőle, akkor legyél hálás magadnak és tekints reménnyel a jövőbe! Ne azt nézd, hogy mit érhettél volna el, ha korábban kilépsz, inkább arra koncentrálj, hogy most merre indulsz. Ha még benne vagy, akkor azon dolgozz, hogy hogy tudnál véget vetni ennek és kilépni a kapcsolatból. Kérj segítséget, akár erre szakosodott szervezetektől is, hidd el, menni fog!
2022. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is férfi vagyok, bár ezek után kevésbé érzem magam annak. Ő dobott ki engem, amikor megunt. Én is többször próbáltam szakítani, de mindig visszakönyörögte magát, mindent is megígért. Gyenge voltam és idióta. Még akkor is visszafogadtam, amikor már nem tudtam hinni neki, mert bűntudatot éreztem volna, ha nem vagyok ott neki, amikor szüksége lenne rám. Ehhez képest ő hagyott cserben engem. Én annyi mindent feláldoztam érte. Minden helyzetben ott voltam. És ennyit ér. Már két hónapja, de még mindig nem tudom elhinni, hogy ennyire ostoba vagyok.
2022. jan. 5. 17:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat jelentenek most. A barátságaim tönkrementek a kapcsolatom alatt.
2022. jan. 5. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogyan bántalmazott, lelkileg zsarolt?
2022. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Főként igen. Sok mocskos játszma, amik mindig arra mentek ki, hogy én vagyok a bűnös, ő az áldozat. Fizikai bántalmazás is történt. Nem fogtam le, mert nő. Én meg egy lelki hulladék.
2022. jan. 5. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen érzéseid vannak önmagaddal szemben, kérj segítséget.
2022. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, engem is manipuláltak, visszaéltek a jóindulatommal, toleranciámmal, és a másik fél csúnyán átvert. Amikor jeleztem hogy nekem nem okés amiket lelkileg művel velem, a válasz az volt, igyekszik változtatni. Eljátszotta a nagyon elfoglaltat, holott csak rám nem akart időt szánni, illetve kedve szerint foglalkozott velem és kifogása mindig volt. Folyamatosan port hintett a szemembe, akándékokat vett, kedvesen beszélt velem, ezzel akarta elaltatni a gyanum. A viselkedése következetlen ellentmondásos volt, de mindig a szemembe hintette a port hogy szeret csak elfoglalt, szeret csak ez az amaz. Kiderült megcsalt és módszeresen megvezetett. Pszichopata volt aki elvezte a lelki szadizmust és nyiltan vallotta magáról hogy nárcisztikus.
2022. jan. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!