Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik nem szeretnének gyereket...

Akik nem szeretnének gyereket miért döntöttek úgy, hogy nem szeretnének?

Figyelt kérdés
Hány éves vagy?

2022. jan. 9. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
26/N és mert nincs kedvem gyereket nevelni, nem látok bennük semmi jót, és magamra akarom a pénzemet költeni meg a páromra és a cicámra(ha lesznek)
2022. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá különösebb okom. Soha nem akartam gyereket. 33 éves vagyok.
2022. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Engem alapból nagyon tudnak irritálni.

Így nyilván még a gondolattól is kiráz a hideg!

2022. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mert nem kötelező. Problem?
2022. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

27 éves vagyok és sosem szerettem a gyerekeket. Mindig amikor egy légtérbe kerültem velük, az volt az egyetlen gondolatom, hogy mikor szabadulok már, ha játszanom kellett velük (pl tini koromban rokonoknál) akkor nem tudtam mit kezdjek velük, és semmi pozitív érzés nincs bennem irántuk.

Persze ez nem aktív gyűlölet, meg nem is hiszem, hogy bármi baj lenne velük, egészen egyszerűen csak nem az én világom.


Ezen kívül megrémiszt a terhesség puszta gondolata is, és nem akarok 18 évig teljesen felelős lenni egy másik emberért, pláne úgy, hogy a szülőség alól nincs szabadnap..


A gyerekvállalás puszta koncepciója minden szempontból taszító számomra, nincs egyetlen olyan része sem, ami kellemes lenne. Arra a néhány dologra amit pozitívumnak szoktak emlegetni (öregkorodban a gyerekeid fogják a gondodat viselni, és nem leszel magányos, mert lesz egy csomó unokád, és az életed olyan lesz mint egy meghitt történet) pedig nincs az ég világon semmi garancia.

2022. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag minden, amit felsorolnak, mint indok a gyerekvállalással szemben igaz rám. De tényleg. Nincs olyan amivel ne értenék egyet.

Na jó, nem gyűlölöm azért a gyerekeket, de nem is mozgatnak meg, nem érdekelnek stb.

2022. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és 34/f


#6

2022. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
29 éves vagyok. Szeretem a gyerekeket, de annyira azért mégsem, hogy bevállaljak egyet. Szeretem a tiszta lakásom, a kényelmes életem. Hogy hétvégén akkor kelek amikor akarok, olyan programokra megyek amikre akarok. Vagyok annyira önző - és ezt tudom magamról - hogy soha nem tudnám magam évekre alárendelni egy gyerek igényeinek. A férjem szintén ilyen alkat: ha gyerekünk lenne, rám maradna az egész, max néha eljátszana vele. Szóval inkább nem lesz gyerekünk.
2022. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán van konkrét okom. Pont fordítva élem meg: nincs okom amiért akarnék. Nem érzem a hiányát, nem érzem az igényt. Szeretem az életemet olyannak, amilyen.
2022. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

#9 vagyok

Lemaradt: 28 vagyok

2022. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!