Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova tűnik a jól kereső...

Hova tűnik a jól kereső munkatársaim pénze?

Figyelt kérdés

Értem, hogy aki 1-200 ezer Ft-ot visz haza, annak elmegy a nagy része, főleg ha albérletet is kell fizetnie.

Viszont az nem fér a fejembe, hogy annak, aki keres 5-600 ezret, hova a fenébe tűnik a pénze. Tény, hogy nem kerestek mindig ennyit, csak az utóbbi 1 évben, de előtte is tuti megvolt a nettó 300, mert elárulták.


30 évesek, lakhatásért nem kell fizetni és mégsem tudtak a párjukkel együt összetenni egy ház önerőjére valót, kb 10 millió forintot. Elárulták, hogy 4M saját pénzük van.


Nem akarom tőlük megkérdezni, de nem fér a fejembe, hogy akkor az a rengeteg fizetés hova tűnt az évek során? Én csak 24 vagyok, pár éve dolgozom és mégis sikerült 9-et összekaparnom, pedig nem otthon élek és megveszem magamnak a jó minőségű ételeket is, ha erre elmegy 100 ezer havonta, akkor is marad még félretenni 500.


Szerintem egyébként felélik, csak nem tudom elképzelni, hogy hogyan. A kajarendelés vihet el ennyit?


2022. jan. 14. 08:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Egyre jobbak a kamu kérdések
2022. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
IT szektorban, Budapesten reálisak ezek a bérek.
2022. jan. 14. 08:28
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon szűk a látóköröd, nézz szét a szemellenző mögül bátran!

Nem mindenki rendelkezik olyan tudatos önmenedzselési képességekkel, mint te. Rengetegen nem foglalkoznak a pénz beosztásával, költenek nyakló nélkül, és hó végén rácsodálkoznak, hogy már alig van...


Carpe diem módra élnek, és tervezés nélkül élik az életüket. Majd csak lesz valahogy alapon...

2022. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
Én a párommal mindent megszoktam beszélni, ebben a környezet nem tartozik bele. Mikor nincs párja az embernek, akkor nem beszélget másokkal a pénzügyekről, hacsak nem ők kezdeményezik a beszélgetést ezzel kapcsolatban. Az ételen nem szabad annyit spórolni, mert amit megeszel, az visszatükröződik a testeden, lelkeden. ;)
2022. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Bizonyára szűk a látóköröm, ezért született meg a kérdés.


Bemennek a boltba aztán veszik, ami megtetszik és így elfolyik a pénz? Bocs, ha tényleg ilyen hülyeséget kérdezek... Csak én a baráti körömben abszolút nem ezt tapasztalom, ott valóban mindenki tudatos és ezért tudnak félretenni.

2022. jan. 14. 08:35
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Hamar elmegy a pénz ha valaki nem fogja tudatosan. Eljár étterembe, vagy rendel, mozi, nyaralás.

Nem tudhatod hogy otthon mennyire rázza a rongyot. Milyen piákat iszik, mennyit költ esetleg márkás ruhákra. Milyen az otthona, mennyit költ az otthonára, évente festet. Ezek mind pénz.

2022. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, asszem értem a szitut.
2022. jan. 14. 08:40
 8/34 anonim ***** válasza:
87%

5: ezek szerint normális emberekkel vagy körülvéve. :)


ÉN is sokáig azt hittem, hogy az az általános, amit magam körül (család,barátok, közelebbi ismerősök) látok.... Én is ilyen tudatos, tervezős vagyok.

Aztán hamar kiderült, hogy mi egy kis réteg vagyunk...

2022. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
100%
Lifestyle inflation amikor ha többet keresünk, úgy is érezzük, hogy többet akarunk költeni. Étterem, drága autó, elektronikai cuccok, designer ruhák. A pénz meg elfogy. Ahogy fentebb is írják, nem mindenki spórol jól.
2022. jan. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Én már megkaptam, hogy smucig vagyok.. :D


De egyszerűen hiába tudok valamit kifizetni, ha nincs rá szükségem vagy nem vágyom rá, nem fogom megvenni. Szóval az évek során az én igényeim nem nőttek. Viszont airpodsot iphonet valóban rengeteg embernél látom.

2022. jan. 14. 08:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!