Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is sok az olyan...

Szerintetek is sok az olyan ember aki BMV-l mászkál és olyan mintha az autója mellé adtak volna "se*fejségi bizonyítványt" is?

Figyelt kérdés

Elnézést a kérdés megfogalmazásáért, de nehezen bírom, ha valaki igaztalanul nekem esik az már nálam részletkérdés, hogy csak szóban.


A mai szituáció a következő volt.: Ma este egy közértnél történt az eset a közért bejáratához a parkoló felől egy közlekedő rész van a bejárat irányába. A BMV -s oda állt nem a parkoló részbe (bőven volt hely nem volt tele a parkoló rész) a lámpát felkapcsolva hagyta ami zavaróan a közért előtti részt bevilágította. A BMV -ben mint kiderült a gyereke ült az anyósülésen a gyerek olyan 18 lehetett. A helyszínre érkezésem után arra gondoltam, hogy lehet a nőé a BMV aki szöszmötölt a kocsi előtt mert oldalt a közértnél a bejárat mellett csomagautomata van. (Én is csomag miatt voltam ott.) megvártam a nőt, hogy végezzen, de nem a BMV-be szált be ha nem egy szabályosan parkoló kocsiba. Ekkor oda mentem a BMV -hez és finoman bekopogtam az ablakon és emberi hangon megkértem, hogy kapcsolja már le az autó reflektorát és mondtam neki, hogy ez nem parkoló rész egyébként. (A srác nem tudta kikapcsolni az autó lámpáit feltehetőleg nem értett hozzá.) Aztán csomagautomatánál én is a dolgomat csináltam pont végeztem. Amikor egy 50 év körüli figura jött ki a közértből és be szált a BMV-e. Aztán kinyitotta az ajtót és félig kuszálva kulturálatlan hangon és hangnemben el kezdte mondani miért a gyereket találom meg, mit szólók bele, hogy ő hol parkol ez parkoló ... és hagy ne folytassam a pontos idézeteket amit rögtön az én irányomba mondott indulatosan, mogorván igazi se*fej módjára mindenki el tudja képzelni még miket kezdett mondani nekem amit nem részleteznék pontosan mert nem való ide.


Meg milyen "emberi felnőtt" példát mutat a gyereknek aki ott volt arról nem is beszélve. De ez már csak hab a tortán.


Ahova parkolt ott folyamatos zártvonal van felfestve az úttest felől csak a bejárati résznél a boltba tovább ahol parkoló van kialakítva ténylegesen ott nincs. Persze az is lehet nem vette észre a zártvonalat és azt hitte a parkoló része ez is elő fordulhat mert azért meg volt kopva, de jól kivehető volt így is, de akkor is hová tűnt a normális emberi kommunikáció a BMV -s irányából, hogy lapjáraton nekem esett már szóban. [?] Még ha szentül meg is volt győződve, hogy ő szabályosan normálisan parkol. És nem szabálytalanul és tapló módjára lámpát felkapcsolva a közlekedő út közepén teljesen szabályellenesen. Mit ha rá nem vonatkoznának a mindenkire vonatkozó KRESZ szabályai mert ő BMV -l jár.


Attól meg elnézést kérek akinek BMV -je van és normálisan közlekedik, ha normális emberi hangon szolnak hozzá akkor úgy is reagál nem tapló módjára a másikat meg sem hallgatva, ha nem alapból elküldi másik embert egy más "éghajlatra" mert neki BMV van a segge alatt kb.


De felhívom mindenki figyelmét aki BMV-l jár annak csak egy kis százalék része akiről szó van a kérdésben "akinek nem inge ne vegye magára". De valahogy más autósoknál főleg márkára lebontva én nem tapasztaltam az utakon hasonlókat, hogy az csak azzal a márkás autóval közlekedik, de BMV-s az valahogy mindig előfordul időről időre, ha valaki szabálytalan az utakon. Nekem ez a tapasztalatom. És a médiában is sokszor látni hasonlót úgy gondolom ez nem véletlen.



2022. jan. 18. 21:10
A kérdező szavazást indított:
Én is azt tapasztalom, hogy az utakon a szabálytalan autósok jelentős hányada BMV-s, kitűnik a többi autóstól átlagban úgy tapasztalom.
Szerintem nem jellemző, hogy aki BMV-l jár az szabálytalanabb lenne az utakon átlagban mint más autóval közlekedő ezt tapasztalom.
11 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Szasz báttya!Én is BMW tulaj vagyok.20 éve vállalkozok, ebből a pár szóból ki is találhatod, hogy tele vagyok.Évenete cserélem a BMW kocsimat újra.

Ha ilyen értékű luxuskocsival jár valaki, igyekszik úgy parkolni, nehogy a figyelmetlen opel corsa suzuki swift tulajok kárt tegyenek a kocsiban.

ezért,

mindig két parkolóhely közé állok, így jobbról balról védve van a kocsi.előnyben részesítem a bevásárlóközpontok bejárata közelében lévő parkolóhelyeket, nem baj ha nincs felfestve, attól van még ott beton, az autó meg megáll ott.

kedvencem az ilyen mazsolák, mikor várják hogy zöldre váltson a lámpa, szorongatják a kormányt a kis suzukiban, majd remegve rálépnek a gázra.

Én ilyenkor ledundizom, aztán a 400 lóerő megmutatja milyen a bajor prémium márka.

Na csövi te állam minta polgár.

2022. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában igen. Passz hogy miért pont a bmv-sek, de nem most hallom/olvasom először ezt a sztereotípiát.
2022. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Az első HSZ. alapján adják azt a "bizonyítványt" semmi kétség.
2022. jan. 18. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Kinek nem esett le hogy az első ironizált?
2022. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
(*Ez a szavazás úgy lenne az igazi, ha ki lehetne zárnia BMV -l rendelkező szavazókat, így azért fenntartásokkal kell kezelni a szavazást, hogy mennyire a valóságot tükrözheti.)
2022. jan. 18. 22:23
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 Ha így lenne nem is szültet volna meg ez a kérdés.
2022. jan. 18. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
A magyaroknál ez alap.
2022. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Arról sem képzelek túl sokat aki egy márkanevet nem tud jól leírni és általánosít teljesen, bár szerintem simán direkt provokálni szeretné az embereket.
2022. jan. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az sokkal jobban zavar, hogy a helyesírás nem megy, még egy kicsit sem.


Nem hinném, hogy a márka tehet arról, hogy ki “seggfej” és ki nem. Aki vezeti, annál inkább. Csak ha egy suzukival szabálytalankodik valaki, az nem tűnik úgy fel.


Bár Mercim van (Szalonból) , volt BMW is, Én valahogy mindig igyekeztem normálisan vezetni és az emberekhez, szituációkhoz jól hozzáállni, pl. Gyalogost átengedtem, magam elé beengedtem sokszor akit betudtam, pedig az autom volt, hogy 5x-10x annyit ert, mint akit beengedtem:) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell általánosítani! Van, aki ilyen, meg van aki olyan.

Jó lenne, ha mindenki a saját dolgával foglalkozna, neked meg örülök, hogy ennyi időd van, hogy ilyeneken filózol. Ami biztos, hogy ha az én Ablakomon kopogtatsz és az Én gyerekeimet zaklatod, a kocsiddal együtt doblak arrébb!!! Nem tudom Te is mit képzelsz?!


Amúgy meg tényleg sokba kerül, ha valamelyik gyengeképességű, vagy gyerek ram csapja az ajtót! Ezt persze 300 ezres autóval sosem fogjatok megérteni.

Ennek ellenére mindig minden autómmal normálisan parkoltam, nem alltam rá két vonalra, hanem úgy parkoltam, ahogyan kell. Szóval vannak kivételek. Inkább a magad dolgával foglalkozz, hidd el, szebb lesz a világ! És kevesebb az esélye, hogy valaki jól elver! Tudjuk, hogy csak irigykedsz! Érdekes suzukit sosem veszed eszre, magasról meg jó nagy ivbol szarod telibe, hogy azok hogy parkolnak, eszre sem veszed, mert az nem erdekel, rájuk nem vagy irigy..


Szóval gondolkozz!!

2022. jan. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!