Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Így van értelme Ausztriába...

Így van értelme Ausztriába költöznöm?

Figyelt kérdés

Évek óta sokszor elgondolkodok azon, hogy hogyan lehet végleg kiköltözni Ausztriába. Nem mondanám, hogy szeretem a várost ahol most élek. Eddig kétszer voltam kint és számomra pozitív élmény volt az egész, nagyon megtetszett. A probléma csak az, hogy nem beszélek németül kb semmilyen szinten sem, csak angolul tudok.

Na most elvileg meglehet tanulni bármilyen nyelvet, ha nagyon elszánja magát az ember, de abban viszont már nem vagyok annyira biztos, hogy most mennyire befogadóak az emberek, belehet-e így illeszkedni. 22 éves vagyok, ennyi idősen biztos, hogy nem tudok megtanulni anyanyelvi szinten beszélni már németül, arról lekéstem, az akcentus biztos megmarad. Egyedül mennék ki egyébként és azért szüksége van az embernek a társasági életre is, azért tök egyedül leélni a hátralévő részét az életemnek nem lenne valami jó. Akik kint élnek, esetleg éltek mik a tapasztalatok, mit javasoltok? Munkát vagy lakást egyáltalán találnák így?



2022. jan. 20. 16:17
A kérdező szavazást indított:
Igen van értelme
Nincs értelme maradj inkább
25 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Én nem költöznék olyan országba, ahol kötelezővé tették az covid elleni oltást... Kitudja mit fognak legközelebb kötelezővé tenni...
2022. jan. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Nyelvtudás nélkül sehova nem érdemes menni. Barátkozáshoz is kell a nyelv. Munkához, ügyintézéshez meg pláne. Kezdőtőke 1-2 millió sem árt.


Kezdd el a nyelvtanulást, gyűjtsd a pénzt, legyen egy piacképes szakmád, hogy ne csak mosogass vagy takaríts és ha mindez megvan, akkor még itthonról elintézed a munkahelyet és annak függvényében a lakhatásod!

Máshogy el se indulj, mert arcracsapódás a vége!

2022. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

"Évek óta sokszor elgondolkodok azon, hogy hogyan lehet végleg kiköltözni Ausztriába."


Ha ezalatt az idő alatt mondjuk elkezdted volna tanulni a nyelvet, már beljebb lennél! Akcentus nem számít!

2022. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Unokahugom nyelvtudas nélkül ment ki a barátnőjével Ausztriaba.

Nyelvtudás nélkül először kórházban mosogatott a konyhán majd át ment egy pláza éttermébe mosogatónak. 1 év alatt olyan szuperül megtanult németül mivel rá volt kényszerülve hogy nem is gondolná az ember.

Most már 4 éve él kint az osztrák párjával, az ottani legjobb barátnője is egy osztrák csaj szóval belejön az ember.

Anyukám 3 éve ment ki szintén nyelvtudas nélkül takarítani, mostanra ő is olyan szinten beszéli (persze nem tökéletesen) hogy bármit eltud intézni egyedül. Legyen az állásinterju,bank, kórház bármi.

Én sem beszélek németül, de még angolul sem, de én a nyelv miatt nem paráznék kimenni mert lehet boldogulni úgyis.

És elég sok magyar van kint szóval lehet társaságot találni.

Ahol anyum dolgozik ott mindig van felvétel, ott is vannak magyarok és a munkaadó is magyar.

De nagyon sokan tudnak segíteni csak el kell indulni

2022. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Én tudok valamennyit Németül párom alig beszélt két szót mikor ki költöztünk végleg. Bekerült a munkahelyére és már elég jól megy neki. Plusz ha olyan munkahelyet találsz, akkor sokszor van lehetőség nyelvtan folyamra is. Esetleg tegyél le egy vizsgát itthon, és úgy jobban fog menni. Szerintem ez ne tartson vissza a jobb élettől. Semmi sem lehetetlen, ha nagyon szeretnéd. Én örülök, hogy ki költöztünk.Kitartást és sok sikert ha elhatározod magad erre a lépésre!
2022. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező! Mi a szakmád, mit dolgoznál...???


De mondjuk szakmától függetlenül is minimum egy alap német nyelvtudás. ANélkül elveszett leszel, még egy munkaszerződést sem tudsz értelmezni...

2022. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Úgy írsz magadról 22 évesen, mintha 52 lennél...


Ne foglalkozz az akcentussal, senkit nem fog érdekelni. De ha egyáltalán nem beszélsz, az jelentős hátrány.

2022. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha nincs aki segít, főleg munkába akkor esélytelen.

Illetve, ha találnál munkát akkor onnantól oké. Lehet találni nyelv nélkül vagy angollal is, de mocsok nehéz. Nálunk is simán tudnak jönni olyanok akik nem beszélnek nyelvet. De hát mekkora szerencse pont olyan céghez bemenni ahol örülnek, ha találnak akárkit aki dolgozik...

Én sem itt dolgoznék, ha nincs ismerős aki miatt felvesznek a céghez. (akkor még ide se vettek fel akárkit)

Bár én nem is kint élek, csak ingázok.

De bármit elintézni csak angollal, hát az sem fog azért menni.

2022. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
#1-vel értek egyet. De sokszor fáj az igazság...
2022. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha Bécsbe jössz, ihatunk majd egy kávét, ha gondolod.


20/L

2022. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!