Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez hogy van? Most kezdtem el...

Ez hogy van? Most kezdtem el dolgozni nemrég egy helyen és nagyon sok roma munkatársam van, életemben nem mozogtam olyan környezetben ahol a romákat akár szóban is degradálták volna, de itt igen.

Figyelt kérdés
Csak 1 példa a sok közül vásárolni akartam autót, mondtam is kollégámnak aki roma és kérdezte hogy kitől, Ő reflexből vágta rá hogy: jajj ne vedd meg tőle, cigánytól venni? Hülye vagy. De ez tényleg csak 1 példa, a saját nemzetiségügek tiporják földbe nap mint nap, ez olyan mintha én állandóan büdös magyaroznék napi szinten, ezt most hogy? Nem értem.
2022. jan. 28. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Mit nem értesz? A cigány is ismeri a saját fajtáját.Akik normálisan élnek, még ők is kerülik a velük való érintkezést.Sőt, a legnormálisabban élő cigányok teljesen elhatárolják magukat a többi cigánytól, ez nem véletlen.Ebben semmi meglepő nincs, a tapasztalatok és a józan ész ezt diktálja.
2022. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy érdekes hogy külföldön dolgozóknál pl nincs ez a probléma cigányok és magyarok között mint otthon. Szerintem otthon elsősorban ez az órisási anyagi különbség cseszi el az egészet. Ha egy szinten lennének szerintem nem lenne akkora gáz. Persze van kulturális különbség, de ez nem lenne igazából akkora probléma, ha nem full csóró lenne a nagy részük. De persze ez az egy szint nem fog megtörténni soha. De érdekes látni, hogy más környezetben nem pont úgy vannak a dolgok, mint az otthoniban.
2022. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

2 Ott bukik ez az elméleted, hogy a magyarok többsége ugyanazon a szar életszínvonalon él, függetlenül attól, hogy cigány-e vagy nem.Nem lehet mindent a pénzre kenni.

Inkább az lehet a különbség külföldön és Magyarországon, hogy külföldön a cigányokra is ugyanaz vonatkozik, mint akárki másra.Magyarországon meg minden meg van nekik engedve, pozitívan diszkriminálják őket.A problémás egyének ezt pedig ki is használják.

2022. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebből is látszik, hogy a törésvonal nem cigányok és magyarok között van, hanem a tisztességes, normakövető emberek - és ügyeskedő bűnözők, normaszegők között!


a tisztességes cigány is elhatárolódik a bűnöző cigánytól...

2022. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte legyek? Én se vennék cigánytól lakást vagy autót. Túl nagy értékek ezek, és én is bizalmatlan vagyok velük.

Sokan hasonlóan szidják a külföldről behozott autókat ill. az autókereskedéseket (ami nagyrészt közös halmaz, mert az autókereskedések autóinak nagy része külföldről behozott). Nos, én inkább vennék egy fehér bőrű ember által vezetett autókereskedésből autót, mint cigány magánszemélytől. Nem izgatna, hogy az autókereskedés adott esetben cigánytól vette-e, engem az a része érdekelne, hogy bármilyen jogvita esetén nem cigánnyal kerülnék szembe.

És ezzel egyáltalán nem azt mondom, hogy fehér bőrű magánszeméllyel vagy autókereskedéssel szemben ne kéne óvatosnak lenni az autó műszaki állapotát illetően. Alapszabály, hogy mindenképpen szakember nézze át az autót még akkor is, ha a saját rokonodtól veszed meg.

2022. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve nekem is megvirradt ebben a témakörben.

Fogsz még látni, hallani ettől cifrábbakat is.

Ne ítélj elsőre és ne légy naiv sem!


#2

Érdekes felvetés ez az egy szinten dolog.

Mindaddig nincs értelme szintekben gondolkodni,míg valaki úgy akar hasonló színvonalon élni,hogy nem dolgozik,de a jövedelem meg kéne csak úgy.

2022. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
4 Csak az nem mindegy, hogy ki melyik oldalt milyen arányban képviseli...
2022. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

7: na igen..... ahogy mondani szoktuk..."azok a fránya arányok"... ;-)))


De szerintem most ne kezdjük ezt cincálni, mert abból balhé lesz. :-D

2022. jan. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 otthon szerintem nagyon nem olyan egy cigányak munkát találni, mint egy magyarnak és abból biztonságosan megélni. És ezt nem rasszizmusra tenném, mert amúgy szerintem nem rasszisták a magyarok baromira. Ez a zsigeri utálata más rasszoknak szerintem nagyon nem jellenző nálunk.


Hanem szerintem ez politikai gazdasági társadalmi dolog otthon. Egyszerűen csóró az egész ország, mindenki verseng az utolsó falatokért is, senki nem érzi magát biztonságban, minenkinek benne van, hogy egy rossz döntés és generációkra tönkremennek a dolgok. És itt a cigányok vannak legalul. És nyilván nekik jut utoljára bármi. Én biztos vagyok benne, ha biztonságba éreznék magukat nem lenne ez a feszkó, meg lopás meg minden ilyen baromság. De otthon nem lehet felzárkózni senkinek aki lent van. Mert azokból a fizukból nem lehet megtakarítani meg semmi.


És amikor valaki mögött ott van több generációnyi ilyen anyagi csőd, semmi normális minta, pénz nulla, akkor pengeélen van mindenki.


És itt igen lehet bejönnek a kulturális, vérmérségkleti különbségek. De ez már akkor jön szerintem, amikor feszült és veszélyes a helyzet. Ami pedig az, ha nincs tartalék a bankszámlán és ott a para, hogy mi lesz. És igen lehet a magyar nem lopja el a tyúkot annyira könnyen mint a cigány, de ez a kérdés már akkor jön be amikor üres a bankszámla.

2022. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Romáktól venni kocsit én sem szeretek, pedig én is az vagyok...egyébként meg ha a nemzetiséget nézzük akkor már bukik az egész téma, mert a legtöbb roma itt születik meg, tehát magyar állampolgár...


De őszintén minek foglalkozok velük? Nekem ilyen hülyeségekre sehol nem volt időm.

2022. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!