Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző, hogy be...

Mennyire jellemző, hogy be legyen kamerázva egy társasház liftje?

Figyelt kérdés
Youtube-on néztem ilyen "ciki videókat", ahol emberek nem tudják, hogy kamera van és most ez elgondolkoztatott. :D A társasház portása láthatja, ha valami történik történik a liftben?
2022. febr. 8. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a társasház lépcsőháza és a lift be van kamerázva.

Nálunk az van, hogy egy cég végezte a kamerázást és az adatkezelést (video), és elvileg csak akkor nézegetik, ha bejelentenek valami bűncselekményt, rongálást, szabálysértést...


Persze hogy mi az igazság, hogy szórakozásból vagy unalmukban mennyire nézegetik a videókat, azt nem tudom.

Viszont nálunk nincs társasházi portás. Így jó eséllyel láthatja, hogy mi van a liftben. Én nem szexelnék ott.

2022. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem lehet úgy kamera, hogy nem tudnak róla. Ki kell írni.

A mi lépcsőházunkban nincs, és a környéken sem tudok róla. Biztos olyan helyeken szerelik be, ahol volt már gond, balhé.

Ezek a videók egyébként sokszor megrendezettek. Nem hinném, hogy más országokban engedélyezett a kamera úgy, hogy nincs kiírva.

2022. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam olyan társasház recepcióján, ahol a lift is és a lépcsőház is be volt kamerázva.


A jelenlegi GDPR szerint a vagyonőr nézheti az élő kameraképet, de visszanézni csak az objektum vezető jelenlétében lehet és jegyzőkönyvezni kell.


Valójaban ezeket a felvételeket nyomtalanul ki lehet menteni bármilyen adathordozóra.

2022. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk panel be van kamerázva. A postaládás rész, a lift előtti és maga a lift is.
2022. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Persze, nálunk írásbeli szavazással döntöttek róla, és van is figyelmeztető tábla, meg a kamera is feltűnő.

De itt az a kérdés, hogy a kamera képét ki láthatja.

Szerintem ahol portás van, ott kamera is van, azon már nem spórol a ház.

2022. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"De itt az a kérdés, hogy a kamera képét ki láthatja."


4-es vagyok, mikor bemegyek a lakásszövetkezetbe, az egyik belső szobában ül két Aranka, és ott mellettük látszik a kamerák képe.

2022. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Eu-n kívül nagyon jellemző amit mondasz.

Ott nem igazán van gdpr.

De rengetegen csinálnak kamu videót, hogy népszerűek legyenek...

2022. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk aki liftben levetkőzik, szexel vagy más illemsértő dolgot csinál, az meg is érdemli, hogy nézegessék. :-)

Mind a bűncselekmények, mind a rongálások miatt tisztességes ember csak örülhet, ha a házában levő lift be van kamerázva és figyelik is.


Még évtizedekkel ezelőtt egy általános iskolai osztálytársnőmet 13 évesen a liftben erőszakolták meg, mert tízemeletes házukban beszállt a liftbe együtt egy ismeretlen férfival. Egy tízemeletesben az ott lakók sem ismerik egymást, szóval joggal tételezte fel, hogy egy ott lakó, délután hazaérkező férfi. Ha ott lett volna kamera, valószínűleg meg se merte volna tenni ezt az a férfi. Akiről nem tudok, hogy később egyáltalán elkapták volna.

2022. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi társasházunkban van a liftben is, ki is van írva, van balhés lakó, illetve korábban dohányoztak liftben állítólag, mikor ide költöztem, és intéztem a papírokat, akkor mesélték, hogy a kamera buktatott le liftben dohányzót. Ha valaki lomot tesz ki olyankor, amikor nem lenne szabad, és útban van, akkor is tudják csekkolni. Azt nem tudom, ki látja, és milyen gyakorisággal nézik, de számomra megnyugtató, hogy van ilyen a házban.
2022. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Figyu, aki liftben olyan dolgot csinál, amit amúgy nem kéne, azt én nem tudom sajnálni. Aki hülye, az így járt.
2022. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!