Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom feldolgozni,hogy...

Nem tudom feldolgozni,hogy öngyilkos lett a szomszédom?

Figyelt kérdés

Csak cikáznak a gondolatok a fejembe,miért? Hiszen mindig olyan jó kedvű volt,mindig rendezte a kertet kora reggel.

Mindig vidám volt,és mosolygós.

Talán ha jobban oda figyeltem volna,ha többször mosolyt csalok az arcára,segített volna?

Amikor megtette,aznap ha utána szólok a kerítésen,hogy nézze meg a virágot,ami hajt és tőle kaptam,akkor ez nem történik meg?

Tegnap óta 1x voltam az udvaron,adtam a kutyáinak enni,és vizet,de úgy éreztem meghasad a szívem..

Mostmár nem lesz aki rám szól,hogy vegyek már fel valamit,mert megfázok,vagy húzzak már sapkát,és én csak a szemem forgattam.. utólag tudom,hogy ő csak jót akart.

Mostmár nem lesz kint,ha kimegyek a gyerekekkel,és kisfiam már kereste,annyit mondtuk hogy elköltözött,ki akart nézni az ablakon,mikor a halottas kocsiba tették be..

Mindig jókat -beszélgettünk,ő tanította meg csinálni a kelt tésztát.

Mindig jutott bőven nekünk is a kertjéből. Ha kellett akkor segítettünk neki ,metszeni,biciklit javítani..

Mesélt az életéről,és én végig hallgattam,figyelmesen.

Most haragszom rá és magamra,mert itt hagyott,és csak a kérdések vannak bennem..

Nincs kivel beszélnem,teljesen magam vagyok..

Nem tudom hogyan álljak ehhez..

Én árva vagyok..

Nehezen engedtem mindig közel magamhoz embereket,de őt túlságosan is,így hozta az élet, és most csak a gyász maradt utána, és kérdések. Miért?

Mikor sikerült az első kelt tésztám,büszkén vittem át neki,krumplis pogácsát.

Vagy mikor kint főztünk,sütöttünk,és ha maradt,akkor jutott neki is.

Beteg volt pár hete, gyors pakoltam gyümölcsöt, és átadtam neki..

Vagy volt hogy nem volt itthon készpénzünk,és jött a postás,ő adott..Elment..

Tegnap beállítottak a rendőrök,és a fia,és kérdezték,mikor láttuk utoljára, mondtam hogy pénteken, miert? És mondta hogy felkötötte magát, levelet is hagyott ,hogy fent lesz ,mindent ki készített, tervezte..

Pénteken, fiam beszélt hozzá, de ő oda sem figyelt.. mondtam is neki,hogy ne zavarja a szomszéd nénit..

Vajon mit tehettem volna?

Félek hogy magamba fordulok, kisbabám van..

A gyerekei mindig jöttek hozzá, törődtek vele.

Vajon mi zajlott le benne?

Minap kint az utcán rendezte a kertet,férjem múlt héten a kertbe látta..



2022. febr. 28. 23:25
 1/10 anonim válasza:
100%
Ha öngyilkos lett akkor sajna vele volt valami gond.Nem láttad hogy az utóbbi időben máshogy viselkedik, rosszul érzi magát?
2022. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Semmi előjele nem volt.

Nem vettem észre rajta,hiszen mindig mosolygott,közben ki tudja belül mit érezhetett.

Halála előtt is beszéltünk..

Ő olyan ember volt,aki templomba járt, járt hozzá masszőr is.

Sokszor sétált le alá az udvaron,imádkozott.

Sokszor beszéltük férjemmel,hogy milyen jól tartsa magát,így öregen is.

Semmi betegsége nem volt,néha fájdalta a lábait,de ennyi.

4 éve halt meg a férje, akkor látszott rajta,mert mondta is,hogy menne már utána,de utána semmi

Majd elkezdett hozzá járni egy falu beli tata,minden nap jött ebédre hozzá,neki os meghalt a felesége

2022. márc. 1. 00:05
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Lehet az öreg így irtja az asszonyait, hogy öngyilkosságnak tűnjön.
2022. márc. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy a kölyköktől akadt ki, megértem:(
2022. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Wow, hogy tudod egy ember öngyilkosságát úgy leírni, hogy az rólad szóljon...
2022. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
5-ös véletlen lepontoztalak pedig fel akartalak, bocsi! Igazad van!
2022. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Ezt úgy írom mint valaki, akinek családtagja lett öngyilkos:


Sehogy. Nincsenek válaszok. Pár hónap vagy pár év, és már nem gondolsz rá olyan gyakran, de mivel nincsenek válaszok, valódi megnyugvás sincs. De majd kevesebbet gondolsz rá és könnyebb lesz.

Azt fogadd el, hogy nem tehettél volna semmit, nyilván komolyabb problémái voltak, amin nem segített volna egy kedves szóváltás.

2022. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
akkor is igazam van, én sem bírom a szomszédék kölykeit, már tegnap őket hallgattam mert a kurfa anyjuk képtelen nevelni őket. És mivel lárvák, nekem kuss a nevem....Szóval lesz pár autó karcolás, gyerek véletlen felrúgás, etc.
2022. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Miért lettem ennyire lepontozva? Tapasztalatból írtam, mi volt benne a nem releváns? Köszönöm az indoklásokat.

#7

2022. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudom a lelkem mélyén feldolgozni, hogy édesanyám mégiscsak a halált választotta életben maradás helyett.


Azt sem tudom feldolgozni, hogy a GYILKOSÁVAL élek egy fedél alatt (nagyanyám.) Vannak sokkal nagyobb és sötétebb sorstragédiák kedves kérdező a tiedénél is, hidd el.


Még a szomszédok sem segítettek, de a "hivatalok" (családsegítő szolgálat?!) ugyan, nem végzik a dolgukat megfelelően.


Nekem "élő horrorfilm" volt az életem elég sokáig. Volt mellettem a legkritikusabb mélyponton egy fiatal férfi, aki segített csendet és nyugalmat teremteni abban az időben az életemben. Apró kibontakozási lehetőség ígérete volt egy viszonylag rövid időszakra.


13 év KŐKEMÉNY GYILKOS FÖLDI POKOL. Ez volt. Alig voltak nyugalmi szünetek, pihenési lehetőségek. 2009.-ben elkezdtem vágyni külföldre. Azt éreztem, hogy már túl későn jutottam el idáig.


Nincsenek válaszok, csak kérdések sokszor.

2022. márc. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!