Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hogyan találta meg a...

Ki hogyan találta meg a motivációt az életben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most nyáron leszek 26 éves és látszólag megvan mindenem közben mégsem. Tehát a megvan mindenem alatt azt értem, hogy külföldön egy elég jó munkahelyem van és elég szépen is tudok félrerakni. Otthon vár rám (ugyan nem sok), de igaz barát.Ha hazamegyek is van hol laknom tehát úgymond biztos a jövőm. Közben pedig nyilván mindenkinek megvannak a maga démonai. Már jó pár éve nincs semmihez motivációm. Elkezdtem egyszer életmódot váltani és tökéletesen működött egészen addig amíg úgy megsérült a kezem, hogy majdnem eltört. Viszont ha a kezem épp nem is tört el , de bennem valami biztosan. Azóta ugyan már nyoma sincs az egykori sérülésnek viszont nem tudok semmiért sem lelkesedni. Persze az évek alatt felszaladtak még jobban a kilók és elhagytam magam. Kértem egy jó személy edzőtől edzéstervet és étrendet. Az edzést viszonylag jól teljesítem keveset hagyok ki bár nyilván még azt a keveset sem kéne kihagyni. De étkezés terén egyszerűen nem bírok magammal. Napi öt étkezésre van lebontva az étrendem és ahogy megeszem az első adagot rá úgy 10 percre kis túlzással egy fél falut meg tudnék enni. Ennek az a következménye, hogy folyamatosan bele csalok az étkezésbe és közben hitegetem magam, hogy na jó ma bele csaltam de holnaptól semmilyen. Azt hiszem mondanom sem kell, hogy ugyanúgy megtörténik. 178 cm-es magassághoz jelenleg 105 kg-os súly társul. Tehát ez nem maradhat így ezen változtatni kell viszont egyáltalán nem megy. Szeretnék lefogyni és izmosodni ezzel együtt jól kinézni és egy egészséges önbizalmat felépíteni hogyha majd hazaköltözöm sokkal jobb közérzetem legyen mint ilyen kövéren. Az egészségről nem is beszélve hiszen extrém magas a koleszterin szintem amire már gyógyszert kell szednem tehát már csak ennek elég motiválónak kéne lennie. Rengeteg csalódás ért engem kövérként és nem titkolom, hogy kicsit a nők miatt is csinálom mondván, hogy lássák majd mit veszítettek. Lehet kicsit gyerekes, de ez a fajta bosszúvágy is munkálkodik bennem. Csak véghezvinni nem tudom hiszen akaratgyenge vagyok. Hogyan lehetnék sokkal motiváltabb?Kinek mi vált be? Nyilván elsősorban az egészségem és az önbizalmam fel tornázásra a cél illetve bebizonyítani magamnak elsősorban, hogy erre is képes vagyok és csak legutolsó sorban másoknak az orra alá dörgölni


2022. márc. 7. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gond a te szerkezetedben van. Sajnos.

Mert az, hogy a "nők miatt" meg "mások miatt" az nem elég. És ezt te is tudod. Kicsinyes és kevéssé lényeges dolgok ezek. Szerintem ezt te is tudod. A közvélemény nem a motiváció forrása, az inkább csak lehúzó erő szokott lenni. Negatív, sosem támogató.

Én, mikor fogyásra adom a fejem, csakis magam miatt, a jó közérzetem miatt teszem. Ez ad elég erőt ahhoz, hogy véghez vigyem. Semmi más. Amíg ezt nem teszed rendbe, nem is fog működni.


Továbbá: bármihez is keresel motivációt, találd meg az adott tevékenység űzésében az örömöt. A sport rengeteg boldogsághormont szabadít fel. Ahhoz könnyebb ragaszkodni. Ám az étkezés megvonása "elszomorítja" a szervezeted. Pánikszerű impulzusokat küld a test, mert úgy érzi "éhezik". Ezért nem válik be a dolog.

Nalam a kalória számolása, kis matekozás hozta meg a kedvet hozzá. Gyakran méreckedtem, és minden kilót külön sikernek könyveltem el.

2022. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Fejben dől el minden!

Határozd el, hogy lefogysz és mondd magadnak, hogy nem vagy éhes! Legalábbis étkezés után 10 percceltedd ezt! Hasonló cipőben járok.

Készítek magamnak egy cukor nélküli, édesítőszer nélküli teát és azt kezdem el inni ilyenkor, mert az nullkalóriás. Próbáld ki!

Arról nem írtál, van-e kapcsolatod. Ha nincs, akkor az is egy jó motiváció lehet, hogy lefogyj, könnyebben ismerkedsz majd vonzó külsővel. A jelenlegi méreted szerinti ruhákat ne is vásárolj! Hinned kell benne, hogy ez most csak átmeneti ez a pluszsúly és így is lesz, mert 40 alatt azért sokkal könnyebb lefogyni.


A cukrozott üdítőket felejtsd el, igyál csapvizet, olcsóbb is azonkívül, hogy egészségesebb és fogyni fogsz tőle.


Dolgozol amúgy, vagy tanulsz még?

2022. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont így voltam én is, hogy a kiporciózott adagok éppen, hogy csak étvágycsinálónak voltak jók :D A kalóriaszámolgatós módszer nekem se vált be, csak akkor tudtam fogyni, ha az intervallumdiétát kombináltam a paleo étrenddel. Vagy szerintem a mediterrán étrend is elmegy még. Ilyen magas súllyal mozgásként az úszást tudnám eleinte ajánlani az ízületek kímélése miatt. Nem kell a nőkön általánosan bosszút állnod, akik szemetek voltak veled, azok nem ugyanazok, aki majd az a nő lesz, akivel valami nagyon jó is kialakulhatna, ha nem így állnál hozzá.
2022. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
Mi újság kérdező, történt előrelépés?
2022. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!