Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az utcán/bárhol meglátsz...

Ha az utcán/bárhol meglátsz egy fiatal lányt miből szűröd le, hogy egyetemista/nem tanult tovább? Nyilván általánosítani nem lehet, de tipikus jellemzőkre gondolok.

Figyelt kérdés

2022. márc. 19. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Maximum abból, ha mondjuk épp a frissen szerzett diplomájával a kezében sétál.
2022. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Sokszor kinézetből is meg lehet állapítani.
2022. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem elég gáz, hogy te ilyeneken agyalsz, ha meglátsz egy fiatal lányt.
2022. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Ezt nem feltétlen, sőt a diplomát se feltétlen.


Viszont az sokszor látszik, hogy a megszerzett akármilyen (diplomás vagy nem) szakmájában dolgozik, vagy betanított munkás (sori, irodai admin, kassza).

2022. márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hátizsákról tuti 😅
2022. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
93%
Hát ha mondjuk 20 évesen három gyereket rángat magával és/vagy látványosan ostoba megnyilvánulásai vannak, az általában nem a továbbtanulásra utal. De amúgy szerintem ránézésre nem lehet megmondani, ma már mindenki úgy néz ki, ahogy akar.
2022. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
#6: És még így sem állapítható meg. Egyrészt honnan tudod ránézésre, hogy valaki hány éves? Van, aki jóval fiatalbbnak néz ki a valós koránál (genetika!). Másrészt: honnan tudod, hogy a magával rángatott 3 gyerek esetleg nem a testvérei, netán pont egyetem melletti pénzkereseti lehetőség miatt babysitterkedik. Harmadrészt: mit tekinthetünk látványosan ostoba megnyilvánulásnak?
2022. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
100%

7. Van egy ilyen elég tipikus jelenség, lehet látni, hogy a saját gyerekei. Az életkort igaz, hogy csak saccolni tudjuk, az valóban lutri, akiket ilyeneket látok általában, azokat a szülőhelyemen látom, ahol továbbtanult emberke ritkán marad meg és ismeri is mindenki az illető lányokat, szóval tudjuk, hogy hány évesek, legalább saccra. Szóval van egy ilyen jellemző megjelenésük, amiről ezek miatt a lányok miatt erre asszociálok akkor is, ha egy idegent látok hasonló szituációban. Persze simán lehet, hogy az általad írt szituációkról van szó, az sosem derült ki ha itt a városban láttam ezt a típust, hiszen nem ismerem őket. Volt régebben valami mém, hogy "20 évesen 3 gyerekem van kezdőszett" és oda bizonyos ruhák összeválogatva, na az is elég találó volt. Persze, előítélet, rólam sem feltétlen mondaná meg bárki, hogy továbbtanultam-e, főleg ha nem beszélgetnek velem.

A látványosan ostoba megnyilvánulás az az, amikor látod, hogy fordul ki a szájából a kapanyél, pl. olyanokat szól a gyereknek menet közben, hogy "gyeremán mer szájonbaszlak" "mikor jön mán ez a rákos busz" "miaz hogy zárva a véce, mingyár behugyok" (idézetek hajdani távolsági buszozásaimból, az említett kaliberű fiatal hölgyek szájából - és nem, nem mind volt cigány-).

2022. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!