Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lúzernek érzem magam, mit tegyek?

Lúzernek érzem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elöljáróban annyit, bár tudom, hihetetlen, mert elég tini színvonalú,, probléma”, de adott 2 huszonéves ( a korosztályom nagy része szörnyű a szociális interakciókban, engem is beleértve) akik jól elbeszélgetnek hetekig, majd a srác a közösen lefixált találkozó aznapján mondja vissza a talikat, háromszor is. A lány megmondta neki, hogy nyugodtan lehet őszinte, és a fiú mindig annyit ír, hogy nem tudja összekapni magát, illetve depressziós, napok óta még boltba sem ment ki. Egy kis idő elteltével minden jel nélkül abbamaradnak a beszélgetések, a srác utoljára egy aggódó minden rendben kérdésre annyit írt, hogy ,, még igen. ” holott előtte tényleg jól el tudtak egymással kommunikálni.Ezek után idiótának érzem magam, hogy utoljára elküldtem neki, hogyha baj van, nyugodtan mesélhet róla, ha attól könnyebb neki, főleg, hogy meg sem nézi. Jól gondolom, hogy ciki, amit csinálok, és igazából le vagyok sz*rva? Szívem szerint törölném az üzenetet, bár arról is kap jelzést messengeren. Mit tennétek?

2022. márc. 25. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Vagy tényleg ilyen hangulatember (depressziós), akkor jobban jársz, ha távol maradsz, vagy valamit játszmázik (nem téged választott és nem meri elmondani), szintén nem érdemes küzdeni.
2022. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Abba mondjuk bele se gondoltok hogy lehet azóta nem is él? A depresszió nem játék, sajnos tapasztalatból mondom. Honnan tudod hogy nem volt őszinte?
2022. márc. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Badoo-n kijelzi, hogy aktív, facebookon másoknak kommentel, csak tőlem nem néz már meg semmit.
2022. márc. 26. 00:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont az ismerősei közül nem törölt, így nem tudom, mire jó ez. :/
2022. márc. 26. 00:13
 5/5 Cubina ***** válasza:

Én csak azt tudom ajánlani, hogy írj egy listát, papírra. A bal oldalra a pozitív dolgokat írd le vele kapcsolatban, a jobb oldalra a negatívakat. De légy őszinte magaddal és a papírral is. Azt ne írd a listára, amit mondjuk régen csinált, de már nem. Mert az már nincs. A jelent írd le.

Ha több a negatív, esetleg semmi nincs a pozitív oszlopban, akkor nincs is értelme foglalkozni az üggyel. Aztán gondolj bele, hogy ha te igazán szeretnél valakit, megtennéd-e azt vele, amit veled művelnek.

Ha a válasz nem, akkor léphetsz is tovább. Adj esélyt magadnak egy normális kapcsolatra, biztos hogy van, de nem fogod észrevenni, amíg az idiótára pocsékolod a figyelmed. Érsz annyit, mint ember és nő, hogy egy hozzád illő párod legyen.

A hulladékot pedig ki kell selejtezni. :)


És hogy ki illik hozzád? Ahhoz is írhatsz listát, hogy milyen társat szeretnél. Milyen természete legyen, milyen típus legyen, szeresse az embereket, természetet, állatokat, legyen hűséges és humora is legyen, ápolt legyen, szeresse a zenét, ne igyon, ne kábítózzon, stb. Ezt most csak úgy írtam, én ilyesmit szeretnék magamnak, akkor is ha nem létezik, de neked lehetnek más dolgok fontosak, azokat írd le.

Mit értékelnél egy társban? Külsejét is leírhatod, magas, alacsony legyen, szőke vagy barna, testes vagy vékony, stb.

A lelked meg fogja mondani, hogy milyen emberre vágysz, csak le kell írni, odafigyelni a vágyakra.


Ha megvan a lista, akkor az is megvan, hogy kire vágysz valójában, és a jövőben tudni fogod, hogy akit megismersz, van-e értelme időt és érzelmeket szánni rá. Rendelkezik-e a listán szereplő alapvető tulajdonságokkal? Ha szinte semmi nem illik rá, akkor nem ő az igazi. Ha minden, vagy majdnem minden stimmel, akkor akár ő lehet az igazi. :)


Nekem a listás módszerrel sikerült elengednem a volt férjemet, mert előtte próbáltam a jó dolgokra emlékezni, amik már elmúltak. Azóta minden udvarlót elutasítok, aki nem felel meg az elvárásoknak, mert tudom hogy nem lenne belőle komoly kapcsolat, komolytalant meg nem akarok. Lehet hogy így halálomig egyedül fogok maradni, de ha számomra nincs igazi, akkor senki se kell. :D

Minden ismerősöm megtalálta, már csak én maradtam.

2022. ápr. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!