Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az utcán árulnak dolgokat...

Akik az utcán árulnak dolgokat "beteg gyereknek gyűjtünk" címszóval, ők tényleg beteg gyerekeknek gyűjtenek?

Figyelt kérdés

Mentem reggel a dolgomra és ott házalt ilyen naptárakkal egy pasi. Elég intenzíven, leszólított. Először azt mondta, annyit fizetek, amennyit akarok, szóval egy 200-ast akartam neki adni, de azt mondta, ilyen 1000-2000 körül szokták ezeket megvenni. Odaadtam neki egy 1000-est. Majd mondta, hogy "és még egy 1000-est" akkor már belül elkezdtem elküldeni az anyjába, majd elmentem.

Ránéztem a naptárra és ez az a kategória, amit 3-600 forintért veszel a papírírószerben és otthon is van nekünk ugyanilyen. Szóval, mivel nem kellett, otthagytam egy helyen, hátha valakinek jól jön az ingyen naptár. Belegondolva, a hülye türkiz papír árulkodó lehetett volna, amin csak az ár volt, az nem látszott, hogy mire, se egy fotó, se alapítványnév, semmi.

Tudom, nem én voltam ebben a helyzetben a legélesebb kés a fiókban, de, mikor megállított, azt hittem, hogy ez a szokásos "vegyél 2-500 forintért egy utalványt a gyerekekért" vagy "Tominak ritka betegsége van, erre gyűjtünk" szituáció lesz. Ezekbe a Plázás és Tescos kasszákba is szoktam pénzt bele dobni, mert jól esik a tudat, hogy talán jót cselekedtem. Most viszont szerintem palira vettek engem és ettől most kicsit gázul érzem magam.

Hogyan lehet egyébként kiszűrni, hogy valaki tényleg egy gyerek vagy egyéb nemes cél érdekében gyűjt vagy csak a saját pénztárcája számára?



2022. márc. 29. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2022. márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Maguknak gyűjtik, nem a beteg gyerekeknek. Én nem szoktam nekik adni, nagy ívben kikerülöm őket, ha meg mégis erőszakosan nyomul valamelyik, akkor egy határozott nemmel és egy csúnya nézéssel lezárom a beszélgetést.
2022. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csalás. Kérdezd meg, kinek a nevében gyűjt adományt, és akár kérdezz rá magánál a szervezetnél is! De fel a fejjel, az a csaló, aki így kéreget, biztos rá van szorulva a pénzre maga is.
2022. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán rendőrt hívők rájuk.
2022. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy
2022. márc. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Majd gondolod, hogy egy adó 1%-ra is jogosult, neves alapítvány kiállít egy zsákfaluból érkező oláhbélát, hogy gyűjtsön a beteg gyerekeknek?


Csodálom, hogy még mindig vannak akik beveszik ezt.

2022. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:
100%
Dehogy, ordas kamu az összes. Egyszer ha ráérsz, kérdezd meg, hogy milyen betegsége van a gyerekeknek, hányan vannak, hol van az intézmény, hogyan kezelik őket. Sürgősen el kell sietnie valahová az összesnek ilyenkor.
2022. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#3

Egy kalapos beteg gyerek képpel belvárosban ücsörgőnél én is ezzel nyugtattam magam. Mondjuk ott a fagyim visszajáróját dobtam be, nem hiányzott nagyon az a 230 forint, kényszerítve se voltam rá.

Én csak magát a jelenséget nem értem, hogy hogyan lehet valaki ilyen, hogy kihasználja mások jóindulatát, átveri őket, majd hazamegy a pénzével. Hogy tud így tükörbe nézni? Nem érzi rosszul magát?

Legközelebb okosabb leszek és elmegyek az ilyesmi emberek mellett, de asszem kellett nekem egy ilyen tapasztalat, hogy megértsem, mások miért kerülik ki az ilyeneket akkora ívben. Eddig azt gondoltam, hogy mindenki bunkó, de végülis logikus, hogy ezt teszik.

Ami fáj még, hogy bedőltem annak, hogy "nagyon sok szép, kedves lány szokott pénzt adni" miközben teli volt a keze és egy órával később még mindig ott állt, max 2 naptárral lett nála kevesebb, meg az, hogy azt mondta "azt hittem elmész mellettem"-ezek szerint bunkónak tűntem a szemszögéből.:(

2022. márc. 29. 16:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Onnan lehet könnyen megismerni, hogy kamu, hogy elképesztően erőszakosak.
2022. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Ne felejtsük el, hogy ezt 99,9%-ban egy bizonyos népcsoport űzi, aminek sem lelkiismerete, sem agya nincsen. Épp ezért élősködik másokon.
2022. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!