Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben általában én...

Gyereknevelésben általában én vagyok a legjobbfej apuka és a legmegengedőbb szülő, de most tanácstalan vagyok mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

12 éves kislányom van, most kezd nagyondurván kamaszodni nyílik a csipája rendesen.

Egy faluban lakunk, kis közösség, szinte mindenki ismer mindenkit, másnem csak névről/arcról...

Ide jár iskolába, és ma megtudtam, hogy egy 8.as kissrác elf-bart terjeszt a gyerekek közt, az valami ecigi féleség nikotinnal...

Természetesen ma kipróbálta a gyerek, azt mondja nem tetszett neki... próbáltam kipuhatolózni, ki ez a kis dílerpalánta, de nem árulta el...

Mindenesetre beszélgetésünk folyamán elkottyintotta, hogy elfbar on kívül mást is kínálgat és tud hozni a gyerek, aztán megijedt, hogy ezt elszólta, és több infót nem tudtam kihúzni belőle...

Nos megbízom benne és mindig nyíltan beszéltem vele az ilyen dolgoktól, nem hiszem, hogy bárminemü folytatása lenne ennek a dolognak részéről, kipróbálta, nem tetszett neki ennyi...

Azonban nem hagy nyugodni a dolog, mi mindent terjeszthet még a kis szaros... mi ilyenkor a teendő? Szolnom kéne az osztályfőnöknek?

Aki egyebként egy kedves nőci, és szerintem diszkréten kezelné ezt az infót a gyerekhez nem jutna vissza, hogy "árulkodtam".



#probléma #iskola #Kis díler
2022. márc. 30. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem még csak 8 éves a fiam, de ha ilyet elmesélne nekem, én biztos hogy beszélnék az ofővel, lehet még az igazgatóval is. Én bíztatlak, hogy beszélj első körben az ofővel. Meglátod mit tud kideríteni. Mert az egy dolog, hogy a te lányodnak nem tetszett- elég volt hogy ezt kipróbálta, de tényleg mi lehet a "más" is???? Amiket esetleg más gyerekek kipróbálnának... Semmiképp ne hagyd ennyiben!
2022. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

A gyerekeddel meg kell értetned, hogy amit tesz az rossz. Értem ez alatt, hogy egy rossz gyereket aki rosszat tett védeni rossz dolog. Ezzel valójában a cinkosa lesz, és ő maga is rosszat tesz.

Az osztályfőnöknek, és az iskolának minimum szólni. Intézkedjenek ők hivatalból.


29/F

2022. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát így, hogy nem tudod kiről van szó, nem ér olyan sokat a dolog. A tanár se hiszem, hogy tudja ki az aki terjeszti. Neki még annyit se mondanak a diákok valószínűleg. Nekem még nincs lányom, de valószínűleg megpróbálnám megtudni tőle, hogy kiről is van szó. Megbeszélném vele, hogy nyugodtan elmondhatja mert nem lesz semmi probléma belőle. Nem mondom el senkinek és tényleg nem szólok bele semmibe. Viszont ha valakinek bármi baja van, akkor valakinek tudnia kell kimiatt történik, meg ilyesmi. Ha kiakar próbálni valamit azt kipróbálhatja, de itthon a felügyeletem alatt. Ugye a kiváncsiság mindenkit hajt és nem fogják csak azért nem kipróbálni mert azt mondtuk neki, hogy káros és nem szabad. Egyszer mindent kilehet próbálni én úgy vagyok vele. Szóval valahogy mégis meggyőzném, hogy árulja el ki az.
2022. márc. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

“ Megbeszélném vele, hogy nyugodtan elmondhatja mert nem lesz semmi probléma belőle. Nem mondom el senkinek és tényleg nem szólok bele semmibe. ”


Meg még a felügyeleted alatt ki is próbálhatja?!

Neked elment a józan eszed.

Összevissza firkáltok mindenféle veszélyes baromságot.


Btk. 208. § Kiskorú veszélyeztetése

208. § (1) A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy – ideértve a szülői felügyeletet gyakorló szülő, illetve gyám élettársát, továbbá a szülői felügyeleti jogától megfosztott szülőt is, ha a kiskorúval közös háztartásban vagy egy lakásban él –, aki e feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.“


Apuka félti a kislányát, dilemmában van.

Azt javaslom, üljön le vele beszélgetni. Mondja el neki, hogy bármi baj van, csak ő tudja megvédeni. Látja, hogy fél. Nem örül, hogy elfogadta a cigit és kipróbálta, de örüljön, hogy nem lett baja, pl. nem volt valamivel pácolva, “beoltva”.

Amibe az az illető belekeverte őt is, az bűncselekmény.

Próbálj meg nyomozóhoz fordulni, és akkor a kislányod kimarad a képből. Ugyanis a nyomozók tudják, hogy oldják meg az ilyen helyzeteket.

De te, kérdező valóban akaratlanul bűnpártolást követsz el, ha nem fordulsz a nyomozó hatóságokhoz, tanúvédelmet, adat titkosítást kérve.

A nyomozók majd felkeresik az iskolát. Lehet, hogy már nyomon járnak, nem tudhatod.

Ne is faggasd a lányodat. Menj egyenesen a rendőrségre. Ők ptofin tudják a dolgukat, és nem a gyerekeket helyezik nyíltan nyomás alá. Megvannak az eszközeik, módszereik, hogy célhoz jussanak.

2022. márc. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. És ebből te most hagyd ki a kislányodat. Neki nem kell tudnia arról, hogy te teljesíted állampolgári kötelességedet. Ez túl nagy teher lenne a lelkén. Szorongana.

Viszont fokozottabban figyelj rá, menj érte, most egy ideig ne egyedül járkáljon. Ha bejutott az iskolába a kölkön keresztül, akkor azok ott vannak valahol az iskola körül is. Ezt sem beszélném meg külön a lányommal, egyszerűen úgy intézném, hogy valaki mindig megy érte.

A jófejség nem szülői minőség. Nem a lazaság, az “akkor próbáld ki, mikor veled vagyok”. Nem tudhatod előre, hogysn reagál a szervezetére, hogy aztán “nagynak” képzeli-e magát, s titokban folytatja-e, vagy mást is kipróbál -e.


A biztonság az első, nem a jófejség.

2022. márc. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

5-ös vagyok. A cigi a beetetés, a többi a folytatás.

Menj a rendőrségre, míg nem késő.

2022. márc. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a barátja vagy, hanem szülő, felelősséggel. Szólj az ofőnek. Kezelje bizalmasan. A gyereked sztem szépíti a dolgokat, érzi, hogy nem helyes a dolog, de bajt sem akar.
2022. márc. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De a barátja vagyok, nem édes lányom, 5éves kora óta nevelem csak sajnos, kezdetektől úgy tudtuk elfogadni egymást, ha nem apa szerepet játszom, hanem egy kvázi legjobb barátot., így most kb mindent elmond nekem ami a suliban történik anelkül, hogy kérdezném... elég pletykás velem a drága, úgyhogy előbb utóbb el fogja kottyintani a srác nevét, de nem szeretnem faggatni, tudom, hogy az ő korában kicsin múlik és elzárkózhat előlem... hiába nem edesapja vagyok, rengeteg mindenben hasonlít rám, mivel velem van legtöbbet? És nekem is elég zaklatott kamaszkorom volt.

Nyíltan beszélek vele, nem köntörfalazok, nem hazudok, ismeri a saját multamat, és hogy miért csak 32évesen sikerült szakmát szereznem, szerintem jó elrettentő példa vagyok előtte.

2022. márc. 31. 08:06
 9/11 anonim ***** válasza:
32 éves vagy... elméletileg felelős felnőtt, még ha csak a nevelt lányodnak a "barátja" is... egy felelős felnőtt ebben a helyzetben, nem csak a saját gyerekére gondol, hanem a többi 12-14 évesre aki abba a suliba jár és aki tudja ki-mit próbálhat ki "mert az menő" vagy ki tudja milyen megfontolásból.. Itt nincs barátság... itt felelősség van... anyuka tud róla mit mesélt neked??? Ő mit mond?? Vagy totál titok amit ti ketten megbeszéltek???
2022. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1.nem 32 vagyok.

2. Nem szeretném a gyerek bizalmát elveszíteni így aztán nem csörtettem be az igazgatóhoz.

3. Mára kicsaltam belőle a srác nevét faggatózás nélkül, hétfőn pedig névtelenül fel fogom hívatni főnökömmel az iskolát és elmondja, hogy gyerekek közt hallotta egy beszélgetés alatt a kisboltban.

Így kinaradok a sztoriból és a gyerek is.

2022. ápr. 1. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!