Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Előfordult már, hogy fotóztato...

Előfordult már, hogy fotóztatok/videóztatok valamit és rátok szóltak, vagy kötekedtek miatta?

Figyelt kérdés
Legyen az bármi (jármű, épület, állat, ember, vagy csak szimpla utackép, vagy tájkép, stb stb). Ha történt ilyen, mi volt a pontos problémája az illetőnek, és mit csinált? Kinek milyen "konfliktusa" volt már fotózásból vagy videózásból adódóan?

2022. ápr. 3. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

vírusmese előtti időben volt.

Szombat este menő belvárosi szórakozóhely, elég sokan voltak.Haverokkal fotózkodtunk, majd észre se vettük hogy valami olyat fotóztunk amit nem kellett volna.Két akkora ogre jött oda hozzánk hogy levegőt is alig kaptam mikor végignéztem rajtuk.

Majd erős törtmagyarral rákezdett az egyik, de olyan mély hangja volt, mintha vödörbe beszélt volna.

Kicsifiú!Láttuk fotót csinálni, kitörölni itt most vagy kéz és telefon eltörik,egyszerre.

Egymásra néztünk a haverokkal odakellett nyújtani a telókat és ők nézték ahogy töröljük a képeket, majd cselesek voltak, mert a lombtárból, ahol az öres képek vannak, ott is kérték a törlést.

Főnökük volt rajta, valami olyan fószert képzeljetek el, hogy kapásból 20 szigorított fegyház nézett volna neki ki a bíróságon.

Mikor ez megvolt, visszamentek a főnökhöz, valamit beszéltek vele, majd pár perc múlva jött az egyik pincér, és kaptunk egy drága pezsgőt.

Igazából öröltünk hogy nem a teló meg a kezünk tört el.

2022. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Élőszobrot le akartam fotózni, mert szépen volt felöltözve, aztán ahogy fotóztam volna, színpadiasan elfordult és eldugta a karjával a fejét. Az apukám szólt rám, hogy pénzt kell dobni, máskülönben illetlenség fotózni. Megjegyzem, akkoriban nem volt még Facebook, iwiw, myvip a képek a családi fotóalbumba kötöttek ki, szóval nem értettem miért zavarná, hogy készül egy kép, amit lát pár ember, ezt így 2022-ben jobban megérteném.


Pár éve egy árus mellett mentem el, ahol mindenféle plüss ki volt rakva és lefotóztam a kínálatot. Az eladó kérdezte, hogy megkérdeztem-e, hogy szaba-e fotóznom.


Egyszer az bankban egy nyomtatványt akartam volna lefotózni, kb ahogy elővettem a telefont máris rámszólt az ügyintéző, hogy tilos, ezt nem tudtam, de azóta tudom.

2022. ápr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ami meg nem velem történt, de ott voltam: alá kellett írni a munkahelyen egy papírt, hogy tilos odabentről anyagot hazahozni, ergo dokumentumokat vagy a munkát lefotózni, hangfelvételt készíteni, stb.


És ezt a papírt akarta egy munkatárs lefotózni, ami kicsit vicces hangzásra, hogy lefotóz egy munkahelyi papírt, amin azt írja alá, hogy nem fotóz le munkahelyi papírokat.

2022. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Párom kocsiját fotózta két srác. Mondtam nekik a rendszám ne legyen rajta. Kuss te kurvha mit ugatsz volt a válasz. Szóltam neki életke neked szólnak. Ő is vödörbe beszelélos.
2022. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, boltban fotóztam egyszer csótányokat és rám förmedtek, hogy azonnal töröljem a felvételt. 😂 Töröltem... Kár, hogy szinkronizálva van a felhőben az összes fényképem...
2022. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Erre a helyes válasz az, hogy a kép megy a NÉBIH-nek és erről a panaszkönyvben is megemlékezel.


Megtilthatják, hogy fotózz az üzletben, viszont nincs joguk töröltetni - még a rendőrnek sincs, ugyanis az bizonyíték megsemmisítése.


Jogvita esetén a bíróság mondhatja ki, hogy jogsértő egy kép elkészítése/felhasználása, viszont ha a kép bizonyító erejű (és szükséges a bizonyításhoz, mert a szavad nem elég az ő szavuk ellen), akkor a bíróság engedélyt adhat a kép felhasználására.

2022. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!