Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyermektelenek, volta e olyan...

Gyermektelenek, volta e olyan gyerekre buzdító beszólások amikre frappánsan reagáltatok és utána a másik köpni nyelni nem tudott?

Figyelt kérdés

Meséljetek :) remélem érthető a kérdés*

Sokszor látom itt az oldalon hogy aki tudatosan nem szeretne gyereket azokat valamiért a gyerek vállalásra buzdítja "mert az kell ugye". (akinek nem inge nem veszi magára) De a másik végét nem szoktam látni hogy a másik fél mit reagálna rá. Szóval szeretnék erről sztorikat hallani, hogy sikerült e az ilyen beszólásokat lecsendesíteni valami frappáns monológgal? Mert néha én is kapok ilyeneket pedig sok érvem van amiért nem lenne jó ha szülnék de mintha ilyenkor süketek lennének...

(nem provokatív kérdés, remélem senkit nem sértettem meg, csupán kíváncsiság)



2022. ápr. 14. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

"Nem nyilatkozhatsz valamiről, amit ki se próbáltál"

- Okos ember más kérán tanul.

- Hol lehet leadni a gyereket, ha még sem jön be?

- Te meg honnan tudod, hogy nem vagy homoszexuális, ha nem próbáltad?

2022. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem saját poén, meg régi is, de én általában azt mondom, hogy igen, cukik a gyerekek, de otthonra nem kéne (mint pl. pingvin meg panda maci se).
2022. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a saját érdekeimet nézem. Vagy meg tudom adni a gyereknek, ami kell vagy nem. Vagy fel tudok nőni a feladathoz vagy nem. De ez csak akkor dől el, amikor a gyerek már megvan. Én meg nem akarok olyan kísérletet végezni, ahol a saját gyerekem a kísérleti nyúl.
2022. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Az a teóriám, hogy a gyerekvállalók jelentős része maga sem akart igazán gyereket, hanem csak azért vállaltak, mert nem tudják elkepzelni az életet nélküle. Nem szülői vágy van bennük, hanem félelem, hogy mit lesz velük 10-20-30 év múlva, mi van ha megbánják hogy nincs utóduk, mi van ha egyedül maradnak, mit szólnak majd az emberek, stb.

Ezért nem lehet őket lerázni olyan racionális érvekkel, mint hogy nincs benned vágy a szülőségre - pontosan ezt érzik/érezték ők is, így nem értik, hogy ez miért probléma számodra.

A frappáns monológok nem jelentenek az ilyeneknek semmit.


Ezért szoktam bullshit indokokat felhozni, amikor valaki túlzottan akadékoskodik (ami szerencsére elég ritkán van).

Legutoljára asszem valami olyat mondtam egy volt gimis tanáromnak, hogy a családomban lévő örökletes kórságommal kegyetlenség lenne gyereket vállalni.

Ha elhiszik ezeket a hülyeségeket, ha nem, nekem 8, legalabb befogja a szájukat.

2022. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Én csak ilyeneket mondok, elég jól működik és le lehet szerelni vele többnyire mindenkit.

Az "aranyos de otthonra nem kéne, mint egy zsiráf" nálam is játszik, ahogy említették.

Vagy éppen az, hogy amint lerak valaki kp-ban 25 milliót/gyerek + további 40 milliót az asztalra ingyen és bérmentve, megfontolom.

Aztán ott van az öreg vagyok hozzá mantra. Ha ez így nem elég, akkor még levezetem, hogy kell hozzá egy tenyészkanca, aki lepottyan most azonnal az égből, akkor is még évek, mire stabilnak mondható annyira a kapcsolat, hogy belevágjon az ember. Akkor meg már pláne öreg leszek. Majd vissza a pénzkérdésre.

Akkor ott a másik lehetőség, hogy öcsémnek van eg kislánya, nagyon tüneményes, többnyire problémamentes gyerek. Lehet őt szeretni, meg örülni neki. Ha ez sem elég, akkor "statisztikailag nulla közeli az esélye, hogy én is ilyen szerencsés legyek a sajátommal".

Aztán meg a klasszikus, "én nem bírom a gyerekeket, a gyerekek nem bírnak engem, mindenkinek jobb így".

Aztán vannak az nyomasztó személyéhez köthető dolgok. Pl. 60-as nagynéni, soha nem volt senkije. Vagy 50-es nagynéni, lányanyaként hozzáment ahhoz aki felkoppintotta, pár évig verte őket a pasi, majd elváltak, a gyerekeivel elég "érdekes" a kapcsolata. Ezekre pl. szoktam mondani, hogy "hiteles forrásól fogadnék el ilyen témájú tanácsokat". Mondjuk úgy kell köríteni, hogy ne sértődjenek meg.

Vagy szintén az idősebbeknek, hogy ők még meg akarják élni, hogy lássák a gyerekem, "akkor örökké fogsz élni"

Most hirtelen ezek jutottak eszembe

2022. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Én se szólok bele hogy kinek mikor hány gyereke legyen
2022. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem, hogy ez olyan kérdés, amiben meg lehetne (vagy egyáltalán meg kellene) győzni a másikat, úgyhogy szerintem felesleges erőlködni is, mert nagyon hamar átmegy mindig az egész alpári gyalázkodásba ("elleni a kutyám is tud" és társai). Én maximálisan tiszteletben tartom, ha valakinek az élete elsőszámú célja és öröme az, hogy gyereke(i) legyen(ek), cserébe elvárom, hogy azt is tartsák tiszteletben, hogy az én életemben ez sokadlagos cél. Én a saját életemre koncentrálok, nem akarok meggyőzni senkit, hogy ugyanígy éljen, mások részéről sem látom értelmét annak, hogy rámerőltessék a nézeteiket (attól neki miért lesz jobb, ha én gyereket vállalok?).
2022. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7.Ez nem is arra ment a kérdés...csak sztorikat szerettem volna látni erről, mert ez egy létező dolog sajnos.
2022. ápr. 14. 14:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 35 eves koromba szolt be egy no miukahelyen, akkor talalkoztam vele eletembe eloszor, kerdeze van feleseg, gyerek, mondtam nincs, erre szedjem mar ossze magam stb, en meg mondtam neki, hogy torodjon a sajat eleteve, aztan úgy megsertodott hogy hozzam se szolt tobbet
2022. ápr. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!