Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az ukrán...

Mi a véleményed az ukrán menekültekről?

Figyelt kérdés

Ma történt velem, hiába vettem hely jegyet és fizettem jobb kocsiosztályért, már foglalt volt a helyem az ukrán menekültek által. Mikor próbáltam elmagyarázni neki, hogy az nem az ő helye, nem értette- mert csak oroszul beszélt. Leültem az egyetlen szabad helyre a közelben, de nem sokkal később fel lettem állítva egy ukrán nő által. Annyit mondott, nem az ő problémája, hogy a honfitársa elfoglalta a helyem, de az övét azonnal adjam át neki. Abszolút lekezelő stílusban indítva, felement hanggal beszélve hozzám. Értem, hogy megvan a saját bajuk- viszont azt nem, hogy miért nem lehet kicsit normálisabban a másikhoz állni. Még akkor is, ha csak átutaznak az országunkon Németo. felé. Sajnos ez nem egyszeri eset, és azt tapasztalom hogy mostanában a vonatozás emiatt szörnyű. Kalauz legtöbbször az utam végére ér a vagonba.

Nektek mi a tapasztalatotok velük?



2022. ápr. 15. 01:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
12%

Ne akard megtudni, átélni, amit ők!

Végül is mit akarsz hallani, olvasni?

Mire elérnek gyalog, kocsival a határhoz, gyakran az egész életük vagyonából csak egy kis hatizsákkal, bőrönddel, gyerekkel, jó, ha lábon állnak. Nyilván összeomlás előtt az idegeik. Azt sem tudják, mi lesz velük.

Imádkozz, mert Biden háborút akar, erőltetik, hogy belerángassanak minket is, egész Európát is.

2022. ápr. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%
Egy lakótelepen élek, tőlünk nem messze van egy campingszerű hely, ahova be lettek pakolva. Múltkor láttam néhány fiatalt, akik az úton lötyögtek, úgy látszik, nekik ez egy remek buli itt, jól mulattak, rötyögtek, flörtölgettek egymással. Hát nem tudom, nem azt mondom hogy non-stop sírjanak, de nekem sztem nem lenne ekkora jókedvem ha tudnám, hogy épp szarrá bombázzák az otthonomat, de hát kinek mi.
2022. ápr. 15. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%

"Imádkozz, mert Biden háborút akar"


Nem Biden akar háborút, ő csak egy báb, már alig funkcionál, annyira kész van.

2022. ápr. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%

Ukránok. Mit vársz? Eddig is volt rengeteg az ipari parkban, a munkásszállókon. Mindig is balhéztak, ittak, koszosak, szemetelnek. Egy primitív, agresszív népcsoport. Ráadásul rasszisták, gyűlölik a magyarokat, az oroszokat, a németeket, mindenkit. Örülj, hogy nem vertek össze, csak mert magyarul beszélsz. Képzeld, milyen nehéz lehet nekik uralni ezt a berögződést, szegény kis ártatlanoknak...

Amúgy Németországban élek. Ez egy csendes kisváros, de elég sok a szélsőjobbos. Ami nem azt jelenti, hogy mindenkivel bunkó, aki külföldi, velem például minden kollégám és szomszédom kedves, de minimum udvarias. Most ellepték az ukrán menekültek. Ingyen szállás, ingyen ruha, ingyen kaja. Ez is sokak szemét szúrja. De megy a kunyera: gyereknek laptop, bicikli, húsvétra ajándék, meg a kisfaxom, de csak ha Bácskai kolbászból van, kis karikákra vágva.

Cserébe hangosak, nem szelektálja a szemetet, viszont utcán eldobni azt tudja, a játszótéren is úgy viselkednek a kölykeik, mint az agresszív állatok. Érdekes, suliban, munkahelyen még nem bukkantak fel tömegesen. Mondjuk minek, ha nekik minden ingyen jár. A nyelvtanfolyam is, de azt lexarják. Nem baj, majd megtanul a kedvükért a német ukránul.

Igazi primitív Balkáni banda, ahol a fő hobbi az alkoholizmus meg a verekedés. Ezen nem változtat, hogy menekültek. Most még egy része visszafogott. De sokan örülnek,hogy végre kijutottak Nyugatra, itt meg lehet élni a segélyből.

Lesz ennek böjtje.

2022. ápr. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
16%
Nekem ezt senki nem fogja bemeselni, hogy agressziven reszegen tombolnak, nem dolgoznak stb. Eleve nagy reszuk nő és kisgyerek. Munkaugyiben dolgozom, ahol megfordultak mar. Rendes vegzettseguk, munkajuk, jo fizetesuk volt. Kozgazdasz, vezeto, mernok minden van. Igaz, aki teheti tovabball. De nem hoborgo banda.
2022. ápr. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
20%
A fent leirt jelensègekhez kvàra nem kell pont ukrànnak lenni, rendkivul ostoba es kàrtèkony dolog egy àltalànos emberi bunkósàgot ràveríteni egy nèpre
2022. ápr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%

#5:

Akkor az elmúlt 10 évem kitörlöm az emlékeimből, rendben?

Te azt látod, mert te azzal találkozol, aki munkát keres. Egy orvos szerint meg sok köztük a beteg.

Én meg évekig dolgoztam egy gyárban, ahol egyre több lett az ukrán. Biztos a jóság vezette, mikor büdös magyarnak hívta a 60 éves kolléganőt, aki visszaszólt, és utána kirúgta alóla úgy a széket, hogy megsérült a nő. Aztán ott pattogott a srác, hogy miért rúgják ki, nem ő tehet arról, hogy rosszul esett. Az ilyen kis mindennapos, hogy a parkolóban, műszak után, bicskával fenyegetik a műszakvezetőt. A munkásszállón azért maradt csak ukrán és román, mert senki se tudott mellettük megmaradni.

Az unokahúgom se hagyta ott a koleszt, mert beköltöztettek pár ukrán családot, és már aznap este rendőrt kellett hívni. Végül is, napi 2 óra út oda-vissza, legalább van ideje tanulni a vonaton.

Azt meg végképp nem láttam, hogy a játszótéren, hogy tíz év körüli kölykök az én 4 éves gyerekem le akarják lökni a csúszdáról, mert ők ott akarnak bandázni. Meg azt se láttam, hogy a fészekhintán 5-6 nagy gyerek és egy felnőtt nő addig visong, amíg leszakad.

Már én magyarázkodok, hogy nem ukránok vagyunk, itt dolgozunk évek óta, mikor hallják, hogy külföldiek vagyunk.

2022. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
7%
Soros afrikai illegális migránsokat akar, és rossz szemmel nézi, hogy helyettük ukránokat fogadunk be, akik nem a munka elől, hanem ténylegesen a háború elől menekülnek, nem csak hazudják ezt.
2022. ápr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Undorítóak. Tizenegynehány fős családokat telepítettek be az utcámba apartmanokba. Azóta tiszta szemét minden, hangoskodnak... Rosszabbak sokkal mint a magyar cigányok.

Gyógyfürdőzni is van pénzük,kedvük. Érdekes, mintha nyaralni jöttek volna. Persze viselkedni ott se tudnak...

Úgy viselkednek mintha mi magyarok lennénk a megtűrt személyek, és ők lennének otthon.

2022. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
19%
Ezek szerint a nővel tudtál beszélni. Miért nem kérted meg, hogy segítsen kommunikálni azzal, aki a helyeden ül?
2022. ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!