Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van tippetek utazási rosszullé...

Van tippetek utazási rosszullét ellen?

Figyelt kérdés
Jövő pénteken megyünk az osztállyal egy buszos kirándulásra, és habár nem hosszú az út (kb.3 óra) de nagyon félek, hogy rosszul leszek buszozás közben. Egyébként is sokszor van hányingerem, meg ideges típus is vagyok. Eddig kétszer volt rá példa, hogy rosszul voltam, egyszer egy 20 órás út alkalmával, másszor pedig egy 8 órás buszozás alatt. Viszont már úgy érzem kicsit pszichés is, hogy bebeszélem magamnak a rosszullétet, ami aztán tényleg bekövetkezik. Igyekszem ablak mellé ülni, az út előtt nem teleenni magam, beszerezni B6-vitamint, de ha van tippetek, hogyan vészeljem át az utazást, akkor szívesen meghallgatnám. Köszi.

2022. ápr. 19. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Van konkrétan erre tabletta (nem a B6), csak most nem jut eszembe a neve. De a gyógyszertárban fogják tudni.
2022. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Szagolgass gyömbért, ha hányingered lesz!
2022. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Hoppá, eszembe jutott!

[link]

még kisgyerekeknek is adható és tényleg nagyon jó!

2022. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha teheted, ülj előre, és segít az is, ha mentolos rágót rágsz.
2022. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönjük a sok értelmes hozzászólást. Ugyanis én is érdekelt vagyok ilyen szempontból...
2022. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Én is ilyen voltam gyerekként. 30 éves vagyok, de azóta is nagyon sok mindenen felfordul a gyomrom sajnos. Pl ilyen vásáros körhintás vagy extrémebb dolgokon (nem is ülök már fel ilyenekre), hajón (ha hullámzik a víz), és pl autóban vagy buszon, ha valaki úgy vezet vagy ha pl olvasok valamit (ez lehet telefonnyomkodás is).

Egy valami hatásos csak, a daedalon.

Aminek van egy olyan csodálatos hatása, hogy elalszol tole. Legalábbis engem mindig kiüt.

Egyébként nekem a másik 2 tesóm is ugyanilyen szerencsétlen sajnos.

2022. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is nagyon rosszul szoktam lenni, senkinek nem kívánom, amit átéltem az egyik buszos úton, hazafele Krakkóból..odafele semmi gond nem volt, vettem be daedalon-t, elálmosodtam, végig szunyokáltam..az utolsó sorban voltam amúgy..hazafele ugyanígy kezdődött, elálmosodtam, csak kitalálták, hogy álljunk meg Zakopane-ban pár órára..leszálltam, beültünk kajálni vmit - már a gondolatra újra rosszul vagyok - aztán elindultunk vissza...rámtört hátul a szorongás, hányinger, hasmenés...már a buszsofőr majdnem mentőt hívott hozzám...aztán ezek után mentem Görögországba 24 órás buszútra.. :D:D:D viszont: erre már készültem: elől ültem, közvetlen a buszsofőr mögött és végig előre kiláttam, előző nap már elkezdtem odafigyelni az étkezésemre,nem ittam, csak ha nagyon szomjas voltam..és nem volt semmi bajom! Akkor is vettem be egy gyógyszert, elálmosított, de nem voltam rosszul tőle, 24 órát simán kibírtam!Mikor megállt a busz, elmentem pisilni és ettem/ittam. Szerintem nagyon sokat számít, hogy elől tudjál leülni. Én hátra többet nem..és nem szabad összeenni magad előtte. Aztán utána pár hónapra rá mentem Horvátországba is, olyan 10-11 órás út volt és semmi bajom nem volt, voltunk a Plitvicei-tavaknál , oda ilyen kanyargós/szerpentines út vezet, semmi bajom nem volt. Lényeg: 1. ülj előre 2. előtte való nap már ne nagyon egyél semmi olyat 3. daedalon előtte fél órával és menj el előtte nagy vécézni és semmi bajod nem lesz.
febr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!