Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi elhízott nő...

Miért van ennyi elhízott nő korosztálytól függetlenül?

Figyelt kérdés
Bárhova megyek Pesten, minden kb. negyedik pár úgy néz ki, hogy átlagos testalkatú férfi, másfélszer olyan széles nővel. Ez már nem a formás, sokak által preferált kategória. Azt nem értem, hogy miért látok jóval kevesebb elhízott férfit. A rossz minőségű élelmiszerek, elkényelmesedés a modern világban mindenkit ugyanúgy érintenek. Mitől alakult ez ki, hogy nőknél sokkal gyakoribb a durva túlsúly? Miben ennyire más a nők életmódja, legyen 20 vagy 50 éves? Kétlem, hogy ennyi pasi végezne fizikai munkát, ahol mondjuk mozog eleget. Betegség sajnos szintén okozhat ilyesmit, de nem tudom elképzelni, hogy ennyi érintett lenne, plusz ott is szinte csak a nők. Igazak lennének a rémsztorik, hogy valaki férjhez megy, aztán nem ad tovább magára?

2022. ápr. 26. 01:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Amiért annyi férfi is elhízott.
2022. ápr. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Több a kifejezetten sovány nő, mint a sovány férfi, és több a túlsúlyos ÉS a kórosan elhízott férfi is, mint a túlsúlyos és kórosan elhízott nő.

Természetesen normál súlyú nőből is több van, mint ferfibol.

Kussolnék a helyedben.

2022. ápr. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Azert remelem azt vagod, hogy a nok eleve konnyebben hiznak. Ugyanolyan eletmod mellett altalanossagban hamarabb fog a no hizni, mint a ferfi. Persze vannak kivetelek.
2022. ápr. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

*ennyi elhízott ember


Mert a kultúránk (olcsó) ételei nem a diétás étrendnek kedveznek, a munkánk meg nem annak, hogy utána legyen pénzünk és erőnk elmenni edzeni. Mi a legolcsóbb? A finomított szénhidrát. Legjobb ismérve, hogy megugrasztja a vércukorszintet, amire ugrásszerű inzulinválasz érkezik, aminek eredményeként hamarosan ismét megjelenik az éhség. És az éhség hosszú távon akkor is jelen van, ha a szervezetnek hiányoznak fontos tápanyagok... Innentől veszett ügy az egész, az éhezés érzése nélkül. Vele is csak sorvadás, nem fogyás. Megeszel egy nap három májkrémes szendvicset és megvan a szükséges kalóriabeviteled, miközben éhes vagy és nem kap a szervezeted elég tápanyagot. Ehetsz többet, aztán lemozgod, ja... Az izmok edzés közben sérülnek, a regenerációjukhoz tápanyagok kellenek, amik ezekben a szarokban nincsenek. Szóval hiába edzel ilyen étrenddel, csak magad amortizálod. Az izomregenerációhoz, porcképzéshez szükséges fontos tápanyagok nélkülözésével. Ebből így nincs kiút.


Sajnos tényleg ott tartunk, hogy az egészséges életmód úri hobbi. 200 000 nettó alatt nincs nagyon lehetőséged rá, ha nincs saját otthonod. És a többség, akinek otthona van ma, valahol 70 és a halál között van épp, nem épp azok közé tartozik, akinek még itt van 50 év, amivel kellene kezdeni valamit anélkül, hogy belerokkanna.


Itthon még mindig zömében a nőkre marad a házimunka és a gyerek, a munka után, amiért átlagosan alacsonyabb bért kapnak, mint a férfiak. És a biológia sincs az ő oldalukon, a női hormonok túlsúlya hízásra hajlamosít, emellett a nőkben magasabb a zsírsejtszám is és nehezebben épül a tiszta izomtömeg, ami több energiát igényelne (ezáltal az illető többet is ehet). A legtöbb nő szarból próbál várat építeni és ahhoz képest mocsokjól megy nekik, mert a társadalom évszázadokon át nyomasztotta őket a külsejükkel, amíg a férfiaknak értelmes célokat tűzött ki ahelyett, hogy nézzenek ki jól és ne merjenek se elhízni, se megöregedni. Ez az igazság.


Mielőtt nekem esel: kislány korom óta sportolok heti 3-5 alkalommal és egészséges, számomra megfelelő tápanyagokat megfelelő arányban tartmazó étrendet követek, mióta nem vagyok csóró kolis, mert akkor én is főtt babot zabáltam zabpehellyel és az még mindig a jobb olcsó alternatíva volt.


Ja, csak azóta kétszer annyit keresek, mint az átlagbér, mindezt egy kényelmes irodában. Naná, hogy így meg tudom venni az 1700ft/kg csirkemellett, az 1500ft/kg paradicsomit és a 10000 ft/hós kondibérletet vagy a 30000 ftos futócipőt, nincs gyerekem, akire pénzt és energiát kötelességem áldozni és marad erőm elmenni edzeni, miután 3-kor végzek a munkámmal, amit otthonról végzek.


Én jól élek és ez nem hencegés, ezzel azt akarom kifejezni, hogy ilyen élet mellett könnyű az embernek jól csinálni dolgokat. Bár én sem csinálok mindent jól, de legalább van lehetőségem rá. És tudom, hogy lehetne valamit tenni olcsóbban is, de van egy szint, ami alatt egyszerűen nem megy. Nem én vagyok az átlag, nagyon nem és ez rettenetesen szomorú. Szegény családból jövök, tudom, hogy milyen a minőségi éhezés és milyen 10 óra munka után bármi értelmeset csinálni... Nem ilyen.

2022. ápr. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Hormonális különbségek miatt, amire rátesznek még a fogamzásgátlókkal is.

Utána szétnyaklik az anyagcsere, gyakorlatilag evés nélkül is híznak.

Mozogni meg.....nincs erő, meg motiváció.

2022. ápr. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Mo. egy depis nép, ebbe temetkeznek sokan a mellett, hogy nem megfelelően étkeznek sokan, nem azt eszik, amit kellene, nem egészségesen esznek, nem megfelelő az eü.-ellátás, és sokan full ellentmondásosan élnek: sportolnak ugyan, de bevágják a csülkös pacalt vaniliasodóval...
2022. ápr. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Én mondjuk borsodban lakok, de inkább dagadt férfiakat látok. Nem a klasszikus elhízottat, hanem csöcsre hízottat. Nagyobb mellük van mint a nőknek. Gyógyfürdőkben vicces amikor a páros férfi tagjának olyan Megan Foxos mellei vannak, a nőnek meg semmi.



Amúgy meg szerintem az egészségtelen étkezés, hormonális gondok az okok.

2022. ápr. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Miért, férfi nincs? Vagy miért szűkíted nőkre a kérdést?


F

2022. ápr. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk egyértelműen az ülőmunka teszi. Meg látom, mekkora adagokat esznek. Nem alszanak eleget. Elég is ennyi. Ha nincs mellette sport, egyéb mozgás, könnyű elhízni.
2022. ápr. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Az adagok tényleg nagyok. Az oroszoknak például sokkal kisebb egy adag, nem is követel. Sok hajdinakása, saláta.

Mit szeret a magyar, ha beül étterme, hogy akkora adagot kapjon, ami két étkezésre elég, jól bezabáljon, hogy mozdulni se tudjon. Akkor érzi azt, hogy jó helyen van, sokat adnak. Jártam már úgy, hogy rendeltem volna 3. fogást, de nem ment. Kevés, főétel, desszert, ebből kettőt tudok nagy nehezen megenni. Kitágul a gyomor, utána annyit kell enni.

Mozgáshiány.

2022. ápr. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!