Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor utazáskor huzamosabb...

Amikor utazáskor huzamosabb ideig ültök valakivel szemben, akkor rá szoktatok nézni az illetőre néha vagy inkább egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
Melyik a kevésbé kellemetlen?

2022. ápr. 26. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Igyekszem nem rá nézni, tartok tőle, hogy tolakodónak venné. TÁvol álljon tőlem, hogy belemásszak egy ismeretlen személyes szférájába.

Mondjuk csak vonaton vagyok így.

Lényeg a lényeg, ki kell maxolni a személytelenséget.

2022. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem irritál, ha mások nézegetnek, pláne a szemkontaktus. Számomra intim szférába lépés.

Én meg el szoktam gondolkozni ablakon kinézve, vagy elfoglalom magamat, kizárom a külvilágot.

2022. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is ezt a taktikát alkalmazom, általában vagy tanulok/filmezek/zenét hallgatok/bámulok ki az ablakon. Viszont számomra annyira zavarba ejtő, amikor nézek ki az ablakon, és érzem, hogy a szemben ülő néz engem, kicsit felé nézek és tényleg engem néz.
2022. ápr. 26. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerős. Én vagy szúrosan bámulok vissza, vagy látványosan elnézek, de volt már, hogy elültem onnan.


Amúgy nálam a külvilág kizárása nem taktika, hanem kevés a szabadidőm, így igyekszem kihasználni a járművön töltött időt. Nagyon szeretek elgondolkozni, közben szívesen nézem magát a mozgást és néha a"tájban" is megpillantok valami érdekességet.


Amúgy engem az is irritál, ha villamoson vagyok és az autóból bámul valaki a szemembe.


Nekem Japán való, asszem ott nem illik idegen szemébe nézegetni.

2022. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A villamos is megér egy misét, meg amikor az autósok a pirosnál nézegetik egymást az se rossz!

Bennem azért keltett egyébként negatív érzést ez az “összenézés”, mert volt egyszer egy olyan utazásom, amikor az illetővel összemosolyogtunk, mert nem tudott megküzdeni a napellenzővel, aztán konstatáltam, hogy milyen aranyos, hogy még mosolyog és utána gondoltam nem is nézek rá többet, nehogy azt gondolja, hogy akarok valamit. Aztán meg ugye csak nézett, amikor észrevettem és én az ilyenektől úgy zavarba tudok jönni, teljesen kellemetlen lesz az egész.

2022. ápr. 26. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha 1-1 alkalommal csak.
2022. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lopva megnézem.
2022. ápr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!