Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor egy új országba költözö...

Amikor egy új országba költözöl egyedül, hogyan teszel szert helyi ismerősökre?

Figyelt kérdés

Dolgozni, tehát nem egyetemre vagy ilyesmi.


Munkahely triviális. Más javaslatok esetleg? (Nem ismerek helyben még senkit)



2022. máj. 12. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Facebook csoportban

Szinte minden országnak van kint elő magyarok facebook csoportja

Én legalábbis ott ismerkedtem

2022. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vendeglato helyek, könyvtár, nyelv vagy egyeb tanfolyam... Engem mondjuk pont nem vonzott a magyarokkal való ismerkedés lehetősége külföldön....
2022. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én se magyarokra gondoltam.
2022. máj. 12. 09:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédaiddal is kezdheted, amúgy, egy sima jó reggelt után szépen el lehet jutni akar a barátságig is.
2022. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a saját tapasztalataimat (három éve történtek, amikor kiköltöztem Olaszországba):

A munkahelyemen az első nap több kollégával elkezdtem beszélgetni, és aznap délután meghívtak a kedvenc bárjukba, mert "tudnom kell hol vannak a legjobb helyek a

városban". Aztán ahogy lenni szokott, szép lassan egy inkább összenőttünk.

Beiratkoztam egy nyelvtanfolyamra (olaszul perfekt tudtam, ez izlandi nyelvtanfolyam volt), itt több jó barátra tettem szert.

Beiratkoztam egy művészeti képzésre is, itt szintén lettek új barátaim.

Aztán a már meglévő barátok által, különböző programok és utazások során már szintén könnyen barátkoztam.

Igazából ahogy előttem is utaltak rá, bárhol felmerülhet a lehetőség, hogy új barátra tegyél szert, csak elég nyitottnak és közvetlennek kell lenned.

26/N

2022. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Munkahelyen kapcsolatba lépsz emberekkel, vagy akár egy Fitniss klubban ha eljárnál ott is kialakulhat ismeretség esetleg barátság is!
2023. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!