Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogyan dolgozzam...

Mit tehetnék, hogyan dolgozzam ezt fel? Hogyan lehet ezzel élni? Van itt esetleg olyan, aki hozzám hasonló?

Figyelt kérdés
Nem rég tudtam meg, hogy "szuperézékeny" vagyok, ami nem csak azz jelenti, hogy érzékeny ember vagyok, hanem, hogy másképp működik az agyam és az idegrendszerem, mint egy "normális embernek".Iszonyatosan sokat szenvedtem az életemben, sose tudtam mi az oka, és most 25 év után hirtelen egy véletlen folytán megtudtam az okát.mindig azt hittem, hogy ha majd tudni fogom legalabb a szenvedésem okát, akkor majd jobban érzem magam, de sajnos ez nem így van, sokkal rosszabb.Ha esetleg olyan valaki olvassa, aki hozzám hasonló nagyon szívesen beszélgetnék.

#szuperézékeny ember
2022. máj. 14. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy szuperérzékeny? Mit jelent ez pontosan?
2022. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy az ilyesmi hogy derül ki, milyen vizsgálattal?
2022. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1, "A szuperérzékenység, más néven ingerfeldolgozási érzékenység, régi nevén hiperérzékenység azt jelenti, hogy az érintett személy a többségnél érzékenyebben reagál a külső ingerekre. Ezt az érzékszervi ingereket feldolgozó idegi központok eltérő működésével magyarázzák. "


[link]

2022. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én el tudom fogadni az ilyesmit.

Viszont azt én is úgy képzelem, hogy ha valaki ilyet megtud magáról, akkor utána jobban érzi magát.

Azért, mert így a helyükre kerülnek a dolgok.

2022. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon nehéz lenne leírni összefoglalóan mit jelent. Sokkal többet annál, mint amit a wikipédia ír. Az ember minden egyes pillanatára hatássa van.


Kedves Második! Sajnos erre vizsgálat nemigen létezik. Én mindig is tudtam, hogy valami gond van velem, nagyon sokat szenvedtem életem során. Pár hete kaptam egy könyvet ajándékba, beleolvastam és rögtön tudtam, hogy ez az. Emiatt szenvedtem 25 éven át.A világ népességének 15-20%-át érinti, sajnos mégsincs se az orvosoknak se pszichológusoknak sok fogalma egyáltalán ennek a "betegségnek" a létezéséről. Ha bővebben érdekel nézz bele Elaine Aron Szuperzérzékenyek kézikönyve c. könyvbe, sok videót is találni a témában, angolul érdemes nézni, azok tényleg az igazságot mondják el.

2022. máj. 14. 22:23
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves Harmadik! szerintem én egyfajta "gyászon" megyek keresztül.El kell gyászolnom a reményt, hogy valaha is "normális lehetek" vagy a "normális" énemet, amire mindig is vágytam.Talán valakit megnyugtat a tudat, ha megtudja mi volt a gond mindig is. Én is azt hittem, hogy így lesz ha egyszer megtudom mi az oka a sok szenvedésemnek. Fáj, hogy mennyire nem fair ez a dolog, hogy ezzel kellett születnem, hogy annyit szenvedtem már egész pici gyerekkorom óta, annyian bántottak, úgy, hogy nem is tehettem róla. Mindig azt hittem minden az én hibám, én vagyok fura, és valahogy mégis sokkal jobban fáj tudni, hogy egy "betegség az oka". Egyébként nem betegség elméletileg, de én nem tudom másnak nevezni..
2022. máj. 14. 22:30
 7/16 A kérdező kommentje:
Illetve az is hozzátartozik a dologhoz, hogy úgy érzem soha de soha nem leszek elég ahhoz, hogy ezt kezelni tudjam.Annyi fájdalmat kéne feldolgozni, amit emiatt átéltem, és mindent újratanulni. nem tudom, akkor egyáltálán lehetséges e jobb életet élni. Megrémiszt az egész. A pszichológusok nem értenek ehhez, nem is tudnak róla sajnos mi ez, nekem se tudta soha az életem során megmondani egy sem "mi a baj velem". A coach-ok értenek hozzá, de azt pedig soha nem fogom tudni megengedni magamnak..
2022. máj. 14. 22:47
 8/16 A kérdező kommentje:
Elméletileg a művészeknek van gyakran ilyen problémája. Biztos nem mindnek, de soknak. Azért is annyira magányosak és meg nem értettek és lesznek sokan öngyilkosok😔 szóval nem újkeletű a dolog, de csak 91-ben fedezték fel a létezését. Az akkori könyv tavaly lett magyarra lefordítva. Ez is mutatja mennyire nem tud senki sem erről. sajnos.
2022. máj. 14. 22:50
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azért nem becsülném le a pszichiátereket, se a pszichoterápiát. Hány alkalommal voltál, hogy meg tudd mondani, hogy nem értenek hozzá? Coach alatt meg nem tudom, hogy mit értesz, gondolom nem ezeket a motiválós baromságokat, mert attól ne is várj gyógyulást. Lehet hogy kéne neked valamilyen gyógyszer, antidepresszáns, vagy valami nyugtató, pont ennek a szuperérzékenységnek az élét veszi el. Természetesen nem tudom, hogy mikbe vagy, de hogy írod 25 éven át szenvedtél miatta, ez nagyon nem normális. Próbálj ki minél több terápiát, akár gyógyszert, nem kell feladni. A depresszió is ilyen a súlyos, hogy sokan nem értik, sokan öngyilkosok lesznek, de van remény terápiával, akár gyógyszerrel, csak kemény munka.
2022. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen. Egész gyerekkoromban terápiára jártam, voltam pszichiáternél is.Felnőttként is. Sajnos egyik sem tudta nekem megmondani, hogy ilyen bajom van.Nem tudott egyik sem segíteni. Gyógyszereket nem szeretnék szedni. +emiatt a "betegség" miatt a szervezetem nem is visel el semmiféle gyógyszert. Nem szedhetek semmit mert mindenre allergiás vagyok.

Terápiára járnék csak nagyon kimerült vagyok és nincs energiám 36 helyre elmenni míg talán egy valakit találok aki tud segíteni. Még valami.. Németországban élek és itt fizetős a terápia, sajnos nem tudom megengedni magamnak. Nem tudom mit tehetnék meg vagyok lőve. Látszólag egyedül nem boldogulok ezzel.

2022. máj. 15. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!