Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan nő a mai világban a...

Van olyan nő a mai világban a 21.században akire a nők felnézhetnek amiért tesz a nőkért? Szerintetek valaha berobbanhat egy ilyen nő akit nem értenek félre? Van már ilyen?

Figyelt kérdés

Aki tisztába teszi a dolgokat és azzal kezdi, hogy nem a nők elnyomásáról van szó!?

(Szerintem teljesen félre van értelmezve ez az egész, mert rosszul lett tálalva.)


Egy nő, aki például elmondja mennyire fontos fél évente nőgyógyászhoz járni?

-Milyen női betegségek vannak?

-Miben szenved a nők több, mint fele akár?

-Akár népbetegség megelőzéséről, mert nem csak a nőkről van itt szó, hanem arról amiről nem beszélünk.

-Hogy a méhnyakrák elleni oltás semmit sem ér, mert sokan úgy is rákosak lettek, hogy megkapták?

-Elmondja mi az a 4 menstruációs szakasz?

-Melyik ciklusban mit kell enned nőként?

-Mik a menzesz mellékhatásai és mit kell ellene tenned?

-Miket a legjobb csinálni terhesség előtt, alatt, után? Hogy pl. ne adj tápszert a babának?

-És ki tudja mégennyi női dolog létezik!


De alapból kellene önismereti órát is tartani vagy test és lélek órát!

Mert nem kell a nőket beskatulyázni csupán meg kell tanulni hogyan kell kiismerni egymást.


Nem az elavult dolgokat kellene tanítani, mint pl.a menzesz hasi görcsökkel jár!

Nem a menzesz nem fáj!

Mikor jutunk el oda, hogy a felvilágosítás nem lesz tabu és nagyobb figyelmet kapnak a nők, mert a mi biológiánk egyszerűen más! Sokkal másabb! De már az élet stílusunk is.

Pl. mihamarabb gyantázni kell járni, mert hát mégis csak kellemesebb...

Test egészség óránál nem csak ezekre, hanem a higiénia fontosságára, hivatalos fogmosási technikára is gondolok...


Félre értés ne essék, nem vagyok feminista, de valljuk be, hogy nincs elég figyelem fordítva a nőkre.

Komolyan senki nem gondolja, hogy kellene nekünk havi 1-2 szabadnap a menzesz első 2 napján?

Ez amolyan titkos női dolog....szerintem egyik pasi sem tudja milyen durva vérzésről beszélünk, mert soha nem látják, ugyanis mi diszkréten intézzük ezt a dolgot.


2022. máj. 14. 23:50
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
81%

"Félre értés ne essék, nem vagyok feminista, de valljuk be, hogy nincs elég figyelem fordítva a nőkre."

Na az tuti. És te sem fordítasz elég figyelmet a dologra, mert akkor nem lőtted volna ennyire el a kategóriaválasztást...

2022. máj. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
76%

Az a nő biztosan nem te leszel!

Amit összehordtál, az eleve mint nő mondom, de orvosilag is butaság, onnan kezdve, hogy mennyire fontos fél évente nőgyógyászhoz járni (nálunk évente javallott, nyugatabbra 2-3 évente), odáig, hogy ne adj tápszert a babádnak (ha nincs tej, akkor ez a legjobb alternatíva, a gyereknek semmi baja nem lesz). A kedvencem a mezesz nem fáj, na ilyeneket én sem mondok, pedig nekem nem fáj régóta, de tudom milyen, ha igen, és kétrét görnyedve mész ki a wc-re, úgy hogy a fájdalomtól levegőt sem tudsz venni, és nem semmi kezelt problémám nem volt, egyszerűen a felnőtt korra elmúlt.

2022. máj. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%
Egy csomó olyan nő van (és férfi is), aki a neten összeolvas minden sületlenséget, aztán boldog-boldogtalant zaklat vele. Az általad felsorolt témák nagy része ilyen sületlenség.
2022. máj. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
6%

Troll.


Nem jött be a másik kérďés? 😂😂

2022. máj. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
2022. máj. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit kifinomulatlan még a te világképed is. Hogy egy dolgot ragadjak ki, nem én pl nem gondolom, hogy nekem járna, vagy egyáltalán szükségem lenne szabadnapokra a menszeszem elején. Kicsit fáj a hasam fél napig, de ez a munkámban abszolút nem befolyásol. Tudom, hogy van, akit igen, de igazságtalannak érzem, hogy kollektíven ingyennapok járjanak a nőknek.


Ha érdekel ez a téma a hormonmentes youtube csatornára nézz rá, ott a ciklussal kapcsolatos kérdéseid nagyrészt megjelennek. Illetve az Intimszféra podcastben is hallhatsz érdekes témákról.

2022. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
61%

HPV elleni oltásra gondolsz ami MEGELŐZŐ, és életeket ment. Hogy jössz ahoz hogy azt terjeszd hogy semmit sem ér? Akkor kell beadni amikor még nem kaptad el, ha utána kapsz oltást akkor már késő. Ezért adják fiatal lányoknak. Ha 25 évesen oltatod be magad akkor lehetséges hogy már eleve elkapta és ezért nem ér semmit az oltás. A HPV a méhnyakrák 70 %-át okozzák nyilván vannak akik nem az okozza. Rokonom 33 éves és nincs HPV-je mégis rákos lett (szerencsére hamar észrevették). Ő a maradék kis %-ba tartozik akiek nem a vírus okozta a betegségét.

Nem tartanám fernek a fizetett szabadnapokat a többi kollégával suemben. Sokan visszaelnének vele. Nekem pl napi 2-3 fájdalomcsillapítóval elviselhető volt a nap, később már elég volt 1 db fájdalomcsillapító. De akik fogamzásgátlót szednek nem is nagyon szokott fájni a hasuk. Szóval akiknek nagy fájdalmai vannak mert pl endometriózisa van az irassa ki magát orvossal.

2022. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
77%

"Milyen női betegségek vannak?" - Úgy általánosságban sem ismerem az "ember betegségeket", nem zavar, hogy a nőiekről sem tudok, ez alapesetben csak a hipochondereknek érdekes...

"Miben szenved a nők több, mint fele akár?" - Csak nézz végig az instán, Tiktokon :D

"Akár népbetegség megelőzéséről, mert nem csak a nőkről van itt szó, hanem arról amiről nem beszélünk." - Akit nem érdekel, annak beszélhetsz a népbetegségekről. Akit meg érdekel, annak ott az internet.

"Elmondja mi az a 4 menstruációs szakasz?" - Magának a menstruációnak nincs 4 szakasza...

"Melyik ciklusban mit kell enned nőként?" - Nincs olyan, hogy "melyik ciklusban". Egy ciklus van, ami x időnként ismétlődik. Vagy mire gondolsz, hogy mit egyél a januári, és mit a júliusi ciklusodban?! :D

"Mik a menzesz mellékhatásai és mit kell ellene tenned?" - A menzesz nem gyógyszer, mi a tököm _mellékhatása_ lenne?!

"Miket a legjobb csinálni terhesség előtt, alatt, után?" - Baromság.

"Hogy pl. ne adj tápszert a babának?" - Nettó baromság, egy gyereket sem volna szabad hagyni éhen halni... Már pedig ha az anyának nincs teje... És bármennyire meglepődsz, van, aki fejen állhat, és akkor sincs teje... Szóval bullshit.

"És ki tudja mégennyi női dolog létezik!" - Hát láthatóan nem te...


Jóasszony, legalább fogalmazni tanulj meg, mielőtt elkezded osztani az észt. Sőt, a szövegértési kompetenciádat sem ártana fejleszteni, mert láthatóan sok mindent összeolvastál, de csak félreértelmezett félinformációk ragadtak meg a kis fejedben.


"hivatalos fogmosási technikára is gondolok..." NA, ezen totál kiégtem :D Melyik törvénykönyvben találtad meg a _HIVATALOS_ fogmosási technikát???


Az meg külön tetszik, hogy szerinted elavult tudás az, hogy a menstruáció görcsökkel jár, mert "a menstruáció nem fáj", de aztán azzal jössz, hogy "gyik pasi sem tudja milyen durva vérzésről beszélünk" :-D és rinyálsz a szabadnapért... Aranyoskám, milyen durva vérzés?! Gondolom sosem adtál még vért... :D

Ach, az ilyenek miatt ég néha a fejem, hogy nő vagyok...


35/N

2022. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Jesszusom, mit is vártam.

Csak annyit olvastam el, hogy rossz a kategória.

Miért is? Főleg a nők egésszégéről van szó.

Képzeld el nem akarok az az ember én lenni, nagyon kevés nőt kedvelek egyébként, olyan ritka az aranyos, jó szívű nő.


Rendben csináljuk csak tovább mi vagyunk az erős nők, akiknek semmi bajuk sincs, de azt sem tudjátok megmondani miközben megállás nélkül orvoshoz jártok, panaszkodtok és mindíg van valami bajotok, hogy mégis melyik ciklusban vagytok.

Újjabb csalódás ez az egész.

Tejelsen felesleges volt leírnom a gondolataimat.

Sőt, én kérek elnézést.

Ha eddig nem utáltam a nő társaimat...az egyetlen értelmes teremtések a Földön a férfiak.

Kivétel az a marék intelligens nő akik árasszák a tudást és nem kanapéhuszárkodnak, hanem oktatnak. Vagy azok a nők akik egyszerűen segítőkész, empatikus művész lelkek.

Nézzétek csak meg tiktokon


fitlife.bogi oldalát.


Sok embernek nem csak nőknek, fiatalnak, öregnek ad nagyon is hasznos oktatást, mert annak nevezném. Rá igazán fel lehet nézni.

A kérdésem inspirációja funbeautygigi legutolsó YouTube videójából ered.

Hogy nem tudta a nőgyógyász megmondani mi a baja csak 18 évesen közölték vele, hogy nem lehet gyermeke.

4 év alatt 8 fajta fogamzásgátlót írtak fel neki.

3 év múlva pedig az összes mellékhatás kijött rajta, kevés kivétellel.


Én csak szeretnék egy jobb világban élni, ahol segítenek az emberek egymásnak.

De úgy tűnik, ha ki is szakad a szívem a helyéről el kell hagynom a szülőhazám, mert ez igazán nem az én világom ami ebben az országban folyik.

Igazán szeretem Budapestet, de itt az élet egy habostorta aminek szqrból van a közepe.

2022. máj. 15. 11:27
 10/45 A kérdező kommentje:

Mellesleg még nincs gyerekem, de igazán szeretném, ha kifejezetten jó oktatást kapnának majd, ismerjék meg a saját és a lányok testét, mert nem olyan egyszerű az és tanulják meg, hogyan kell bánni a nőkkel.

Mert Magyarországon én egyáltalán nem tanultam ember biológiát, de legalább tudom a virág részeit...

Volt felvilágosítás 1x a 8 év alatt és megtanították, hogy 1 hónapban 1x vérzünk és lehet is gyereket csinálni. Nem.

Ez nem csak ennyi.

Úgy csináltok mintha olyan jól informálták lennétek.

Nem tudom mire fel vagytok felháborodva ebben a csodálatos oktatással rendelkező országban...

2022. máj. 15. 11:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!