Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem látják be az emberek...

Miért nem látják be az emberek, hogy a Gyakori kérdéseken sokszor a kérdezőnek van igaza? (Ilyenkor, mint a lent leírt esetekben, pedig szinte mindig.)

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy ha a kérdező kiír egy komoly tartalmú kérdést, még az esetben is jön a sok kritizálás, belekötés, rosszindulatúság. Nem a trollokra gondolok, hanem az okoskodó/megmondó és gonosz szándékú személyekre.

2022. máj. 16. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen mindenhol van. Ez nem újdonság. Üdv a valóságban.
2022. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Hogy érted, hogy a kérdezőnek van igaza? A kérdező elvileg a kérdést teszi fel, nem megválaszolja.
2022. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, írj konkrét példákat, arról lehet beszélni.

Különben a te kérdésed is hülyeség. :-)))

2022. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Shaddark ***** válasza:
94%

Szerintem sokan belátják.

Én pl. ha elolvasok egyet ritkán írok - szerintem is így van válaszokat, csak ha úgy látom hogy a kérdezőnek szüksége van megerősítésre. Elfogadom hogy a kérdező jól látja a dolgot és nem kommentálom mert úgy gondolom nincs haszna pár semmit mondó sornak.

Ahol nem értek egyet ott leírom miért nem, mit látok én más szemszögből másként. Mondjuk akkor sem a "nincs igazad" vonalat erőltetem, hanem hogy létezik más nézőpont ahonnan az a dolog másként néz ki.

És persze vannak akik gyenge lábakon állnak az önismerettel. Sajnos ez a hazai közoktatás hibája, ahol a felelősség vállalás helyett a sunnyogást és megfelelési kényszert erőltetik. Az önismeret hiánya önbizalom hiányhoz vezet. Ezt itt remekül lehet kompenzálni az általad leírt módokon.

De ez sem baj, a válasz adóknak szüksége van erre, a kérdezők pedig feltehetően felkészültek erre is.

2022. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Ez meg milyen kérdés?
2022. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Hát a te kérdéseidet végignézve...... :-D :-D :-D
2022. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2022. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt már leírták, ha nem trollkérdésről van szó, akkor a kérdezőnek kérdése van.


Más kérdés, hogy fogalmazd meg, hogy lehet valakinek igaza?

Hány darab igaza lehet egy embernek? Hol lehet az igazakat beszerezni?


Van az a mondás, hogy a frusztráltaknak igaza van, a többieknek véleménye.

2022. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy mi a jelenlegi kérdés, illetve téma. Előfordul, hogy egy-egy kérdés tartalmaz állítást is. Ebben lehet igaza a mindenkori kérdezőnek, vagy az is előfordulhat, hogy téved.


Pl. Mit gondoltok, hogy miért van annyi kék színű galamb?

Ebben van egy állítás is, miszerint sok a kék galamb. Ez lehet igaz,m vagy hamis.

2022. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Igen, 9-es, viszont azt senkinek sincs joga megvétózni itt, ha a kérdező lakhelyén esetleg tényleg sok a kék galamb.

Hogy a példánál maradjunk, az én régi munkahelyem környékén sok volt a téglavöröses, halláskárosult galamb. Fogadjunk nem hiszi el senki.

2022. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!