Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akit zavar, hogy az emberi...

Akit zavar, hogy az emberi faj is az állatvilág része, azt mi zavarja ebben?

Figyelt kérdés

A lányom kérdezgetett engem nemrég, hogy ez miért baj egyeseknek. Miért nem akarják elfogadni, hogy az emberek is az állatvilágba sorolhatók? Mert ugye besorolásunk szerint az emberfélek családjába, a főemlősök rendjébe, az emlősök osztályába tartozunk.

Én érdemben erre nem nagyon tudtam neki válaszolni, mert én sem értettem soha, hogy néhányan erre miért kelnek ki magukból. Mi ezzel az egyszerű biológiai ténnyel a baj, amiért ennyire heves indulatokat vált ki bizonyos emberekből?

Annak örülnék a legjobban, ha olyanok válaszolnának, akiket ez tényleg zavar. De, légyszi, mindenféle személyeskedés meg szidalmazás nélkül, mert az használhatatlan válasz. Ahogy a vicceskedés meg a trollkodás is az.



2022. máj. 16. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Attól, hogy az etilén-glikol egy alkoholszármazék, tennél úgy, mintha etil-alkohol lenne és innál fagyállót? Nem? Farkaskölyköt talán előszeretettel fognál be és tartanál kutyának úgy, mintha Golden Retriever lenne, gyerek mellett, frankón?


Akkor miért gondolod, hogy attól, hogy van közös ősünk, feltétlenül ezzel kellene felmentenünk magunk a fejlettségünkkel járó felelősségvállalás alól?


Annak sincs sok fogalma az evolúcióról, aki azt hiszi, hogy az ember az állatok közé sorolható csak azért, mert a legközelebbi közös őse egy állattal volt, évezredekkel ezelőtt.


Ahhoz, hogy a lányodnak tudományt taníts hülyeség helyett, nem ártana neked is érteni hozzá.

2022. máj. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

A legtöbb embernek az a baja ezzel a hülyeséggel, hogy önuralommal nem rendelkező patkány emberek használják kifogásnak a jellemhibáikra.


Naná, hogy állatnak mondható az ember, van gerince, koponyája, fejlett idegrendszere, csomó egyéb, ami az állatnak. De etológiailag nagyon lényeges tudatosítani, hogy az ember nem lehet többé állat, nem tehet úgy, mint egy állat, mert a fejlettsége az egyetlen, ami a gyenge fizikuma és tompa érzékszervei ellenére életben tartja, ráadásul minden létező faj fölé emeli. Az ember által kialakított társadalmi struktúrában az ember nem lehet állat, mert az a társadalom és a kultúra bukását jelentené, anélkül pedig elpusztulna.

2022. máj. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1: Frankón nem értem, mire válaszoltál. Hol írtam bármilyen felelősségvállalás alól való felmentésről? Nagyon elvitted magadban a témát, és olyasmikről írsz, amikről szó sem volt.
2022. máj. 16. 23:59
 4/6 A kérdező kommentje:
#2: Na, nekem ez a furcsa, hogy valami olyan többletjelentést kapcsolnak sokan az "ember" és az "állat" szavakhoz, amitől teljesen eltorzul a jelentésük. Sokszor nem is lehet a témában normálisan beszélgetni, mert emiatt félremegy minden. Sosem tudni, hogy épp mi kapcsolódik ezekhez a fejekben.
2022. máj. 17. 00:06
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

A kettes leírta.(első része)

Ez piszkosul igaz!

Csak a sértődött tudóshadsereg mindjárt addig oltja,míg a billentyűzet bírja.

2022. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress rá Gézcy Gábor videóira, illetve "Teremtés kontra evolúció" videókra, a Youtube tömve van vele. Egyébként engem nem zavar, hogy egyesek az állatvilág részének tekintik magukat! Mert én úgy gondolom és számomra az elfogadható, hogy teremtett világban élünk, és mint ilyen nincs átjárás egyes fajok között! Én biztosan nem a majomtól vagy mókuscickánytól, főleg nem egy őslevesből származom! És attól, hogy valaki ezt éppen ellenkezőleg gondolja - az is "csak" egy hit, és ugyanúgy csak az Ő baja (nem az enyém :-)).
2023. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!