Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen semmireke...

Csak én vagyok ilyen semmirekellő ember 18 évesen?

Figyelt kérdés

Most vagyok túl az érettségin, azóta ugye nem járok iskolába, csak otthon fekszem, tanulgatok a szóbelire meg csinálok ezt-azt. Egyébként orvosi egyetem a célom, ahová valószínűleg fel is fognak venni az eredmények alapján, csak még nem tudom, melyik városba.

Közben azt hallom az osztálytársaimtól, hogy ők már most dolgoznak, kapcsolatokat építenek, tervezik az életüket. Én azt sem tudom, melyik városban kellene lakhatást keresni, ők már le is foglalták az albérletet. Egy semmirekellő sz*rnak érzem magam azzal, hogy én csak itthon ülök. És nyáron sem terveztem dolgozni, mert elvileg ez az utolsó "igazi" nyaram, egyetemen lesznek ilyenkor vizsgák, gyakorlat, stb, illetve a szüleim sem buzdítanak, hogy diakmunkát vállaljak.

Tényleg haszontalan lennék, ha 18 éves vagyok és még nem dolgoztam soha? Persze a tanulást mindig komolyan vettem és vannak komoly terveim is. Osztálytársaimtól lenéző tekinteteket kapok, ha közlöm, hogy én nem fogok diákmunkázni. :(


2022. máj. 18. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Hozzám képest fényévekkel előrébb vagy, én 19 éves vagyok és még csak jövőre fogok érettségizni
2022. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Ja, nyilván semmirekellő vagy, hogy tanulsz, dolgozz inkább emelt érettségi szóbeli előtt is, végül is mi baj lehet, ha odamész készülés nélkül? /irónia off

Nyáron dolgozz, ha szeretnél, de ha szüleid támogatnak, meg nincs semmi oylan extra vágyad, amire különösebben kellene a pénz, akkor szerintem teljesen érthető az is, ha nem.

Lakhatást keresni pláne tök fölösleges, ha még nem tudod, melyik városban fogsz egyetemre járni. Nekem konkrétan augusztus 20-án derült ki biztosan, hol fogok lakni egyetem első évében szeptembertől, amikor meglett a kollégiumi felvételi határozat, mert volt elég pontom hozzá, hogy jó eséllyel pályázzak, így nem kerestem más szállást.

Sztem azóta sem voltam annyit a barátaimmal, meg buliztam, kocsmáztam, mint érettségi utáni nyáron, azon kívül, hogy apa vállalkozásában besegítettem kicsit, ha szükség volt rá, nem dolgoztam semmit. Nyuogodtan lehet savazni, hoyg lusta meg inygenélő vagyok, de azóta meglett az MSc-m is kitüntetéses diplomával, és ott dolgozom, ahol kisgeyerekkorom óta szerettem volna.

2022. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyan

Még előtted a teljes élet

2022. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem...nincs semmi probléma. Én ennyi idősen össze-vissza drogoztam csak nyaranként meg bulikba jártam suli után...
2022. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én érettségi után 1 évig nem dolgoztam. buli,csajok,szorakozás..ez volt végig.Most már dolgozok persze 25 vagyok
2022. máj. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Én meg 26 éves vagyok két héten belül, nem tudtam befejezni az egyetemet, tartós beteg vagyok évek óta, sosem volt párkapcsolatom, alig vannak barátaim, nincs rendes melóm, sose volt (3 hetet dolgoztam össz-vissz "rendes" munkahelyen), nincs jogsim, soroljam? Ha te nem vagy sehol az életben, én mit szóljak?
2022. máj. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!