Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi gondoltok a németekről(rolu...

Mi gondoltok a németekről(rolunk)?

Figyelt kérdés
Én itt születtem, de német vagyok is német az anyanyelvem. Otthon is németül beszélünk, német tv nézünk stb. Ti magyarok mit gondoltok rólunk?

2022. máj. 24. 00:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Én pár hete találkoztam egy német társasággal. Nagyon kedvesek voltak.
2022. máj. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Édesapám német származású.
2022. máj. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
A német nyelv hangzása nem nagyon tetszik de különben semmi negatívat.(ez saját vélemény nem biztos hogy mindenki így van ezzel)
2022. máj. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#3 Pedig szép.
2022. máj. 24. 01:45
 5/22 anonim ***** válasza:
28%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a nemeteknek sokkal rosszabb a humorerzekuk, mint a magyaroknak, meg a tobbi europai nepnek. A humoruk katasztrofa, ritka az, akinek nem. Nagyon komolyan tudnak dolgozni, hajtani, es masokat is gond nelkul ugraltatni. A megkeresett penzt viszonzt nem tudjak igazan jo celokra kolteni. Allandoan panaszkodnak, hogy nincsen penzuk, mikozben halvany fogalmuk nincsen arrol, mit jelent az, ha valakinek valoban nincsen penze. A nemet gyerekek mar ovodatol kezdve azt tanuljak, hogyan kell onzonek lenni, sajat erdekeiket ervenyesiteni masokkal szemben, sajnos nem azt, hogy hogyan kell a masiknak segiteni. A nemet mentalitas, gondolkodasmod szamomra borzalmas. De mivel a nemetek sokan vannak a vilagban, ezert nem szabad altalanositani. Vannak ilyen es olyan emberek kozottuk. Mindenfelek. Rendesek, kevesbe rendesek, aljasok, sznobok, nagyon jolelkuek is biztosan. A nemetek nehezen kotnek igazi baratsagot, nem is nagyon van ra szukseguk, a penzzel sok mindent megoldanak. Es nagyon nehez is veluk baratkozni. Oszinten szolva, az embernek nem is mindig van hozza kedve. A magyar mentalitastol tavol all a nemet emberek nagy reszenek a mentalitasa. A nemetek nagyon sok mindent megengednek magunknak, fokent amikor a vilagot jarjak. Olyan dolgokat is, amiket otthon nem. En tizenket evet eltem Nemetorszagban, de nincs egyetlen nemet baratom sem. Olyan van, akinek az egyik szuloje magyar, a masik nemet. Sok magyar, aki kint el a nemetek kozott, ugyanerrol panaszkodik. Ez nem is annyira panasz, mint megallapitas. Felszines kapcsolat van csak kozottuk. A nemet emberek ertekrendje elegge siralmas. Remelem, hogy ez csak azokra vonatkozik, akiket en megismertem. Hiszen nem ismerek mindenkit. A nemet ifjusagra nagyon raferne, hogy toltsenek el egy evet valamelyik szegeny orszagban, hogy megtudjak, milyen elkenyeztetett eletet elnek a sajat orszagukban, es hogy legyen vegre valodi okuk a panaszra. En Europan belul a nemeteket kedvelem a legkevesbe, akarhova megyek, szinte mindig tudom mar messzirol, hogy ki a nemet. Es nagyon meglepodom, es persze nagy orommel veszem, amikor talalkozom egy szerenyebb peldannyal. A kelet nemeteket nem ismerem, en a nyugati orszagresz lakoirol irtam. A rovidtavu szemelyes kapcsolataim a nemet emberekkel eleg jo, es nagyon is megbizhatonak tartom oket. Mindig meg kell ismerni egy embert ahhoz, hogy velemenyt tudjunk rola mondani. A nemetek altalaban nem engedik magukhoz kozel a masikat, ezert nehez oket valoban megismerni. Amit pedig magukrol, illetve magukbol mutatnak, az lehet felszines is. Minden ember tud rendesnek, udvariasnak mutatkozni. Amit a legjobban nem kedvelek a nemetekkel kapcsolatban, az a penzhez valo viszonyuk. Nem hiszem, hogy sokan tul tudnanak elni egy honapot, de akar csak egy hetet Kelet Europaban, egy itteni atlagos fizetesbol. De szivesen megneznem, hogyan boldogulnanak. Konkretan veled es csaladoddal kapcsolatban nem lehet, es nincs is rossz velemenyem. Ugy gondolom, formal benneteket az, hogy itt laktok Magyarorszagon, es szelesiti a latokorotoket. Biztos, hogy a kulonbsegek miatt sokat tanultok ti is a magyarokrol, es sajat magatokrol is. Remelem, hogy jol erzitek itt magatokat. Szamomra Magyarorszag, es a legtobb europai orszag emberileg sokkal jobb hely, mint Nemetorszag. Ha nem lett volna ott olyan jo kereseti lehetosegem, sosem mentem volna oda lakni. Es nem is maradtam ott, csak addig, amig szukseges volt. Egyebkent Nemetorszag klassz hely, ha az ember csak kirandulni megy oda, es nem a sok agyonstresszelt, ideggyenge, iszonyatosan onzo nemet koze dolgozni. Nagy tiszteletem a kivetelnek. Gondolom, hogy amiket leirtam, azok kozul sok minden a te szemedben a magyarokra (is) ervenyes. En is kivancsi lennek az oszinte velemenyedre rolunk.
2022. máj. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

Magyar vagyok, Németországban élek :) Felnőttként jöttem ki, így pl olyanokról nem tudok beszámolni, hogy suliban, egyetemen milyenek a fiatalok. Dolgozni jöttem ki.


A véleményem saját tapasztalat, és kivételek is természetesen vannak.


Amíg otthon éltem, azt hittem, hogy itt majd milyen jó lesz.

De csalódtam. Nem szeretem Németországot.


Az egészségügy szép, de az orvosok rosszabbak, mint otthon. Kórházban jó csak.


A német pontosság, precizitás, minőség, amire olyan nagyon büszkék, már rég a múlté.


Többségük rasszista még mindig, csak nem mutatják annyira ki. Ebből adódóan nem is barátkoznak. 4 éve élek itt, de egy német barátom sincs.


Ha azt látják, hogy nem tudsz jól németül lenéznek, és simán megpróbálnak átverni (pl lakás bérlésnél, lakás felmondásnál, munkaviszonnyal kapcsolatos dolgokban stb). Amint viszel magaddal valakit, aki jól beszéli a németet, mindjárt kedvesek lesznek.


Az például eszükbe sem jut, hogy te nem az állam nyakán élni jöttél ide, hanem dolgozni, és tanulod még a nyelvet. De komolyan, a mosoly lehervad az arcukról, ha meghallják, hogy valaki töri a németet.


A gondolkodásuk teljesen logikátlan, kicsit "egyszerű". Ha nincs minden lépésről lépésre kifejtve, akkor már összezavarodnak, félreértik.


A kedvencem, hogy ha már egy szót rosszul mondok, vagy csak rosszul hangsúlyozom, már nem értik. Tényleg nincs annyi eszük sem, hogy kikövetkeztessék.


Rugalmatlanok.


Az igaz, hogy pénzzel próbálnak mindent megoldani, szórják a pénzt, közben sírnak, hogy kevés. Pontosan ugyanazokat mondják, amiket a magyarok otthon, ezért pl az értelmesebb innen is kivándorol külföldre..


A humorérzékük nem rossz egyébként, de addig, amíg az embert nem fogadták be, addig a poénokat sem veszik, hiába próbálkozol.


Beképzeltek, de nem tudom, mire. Szerintem simán csak arra, hogy németek.. és akkor ez alap.


Folyton feljelentgetik egymást a szomszédok mindenért.


Literszámra isszák a sört.


Hangosan beszélnek alapjáraton. Eleinte azt hittem, veszekednek állandóan. A gyerekek is ilyenek a tömegközlin, nem lehet tőlük megmaradni. Ricsaj van.


Nem fürdenek minden nap, csak kb 3 naponta.


Aztán még egy dolog, bár nem az emberekkel kapcsolatos: Az internet minősége szerintem itt a legrosszabb Európában. Egy faluban lehet, hogy telefonálni sem tudsz, nem hogy netezni. Én nagy városban lakom, de bemegyek a boltba, és nincs mobilnet bent..


Legszívesebben hazamennék, de a férjem nem akar. Úgyhogy maradunk itt. Már megtanultam németül, úgyhogy elvagyok, de munkám az pl nincsen sajnos. Sajnos az olyan munkákra, amikre jelentkeznék, előnyben részesítik a német-német állampolgárokat.. Külföldieknek sokszor csak a legalja jut. Még megfelelő képesítéssel is legfeljebb csak egy belépőpozíciót lehet megkapni, ahonnan majd talán feljebb lehet menni. Talán. Itt nagyon fontos, hogy legyen ismerősöd, aki ebben segít... de ez otthon is sokszor így van.

2022. máj. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

6-os vagyok.

A nyelv egyébként nekem is tetszik, szerintem is szép. Bár ezt nem gondoltam mindig így. Akkor tetszett meg, amikor elkezdtem hallgatni német zenéket, meg amikor már volt sikerélményem a megértésben... :)


Amióta tudok németül, azóta rendesebbek velem a németek, de addig tényleg borzalmas volt.


Pl. A munkaügyi hivatalban az ügyintéző, tudta ki vagyok, mert időpontra mentem, így látta, hogy külföldi vagyok, nyelvtanfolyamot csinálok. Lekezelően fogadott, arrogánsan beszélt, hogy na mi van velem stb. Amikor elkezdtem beszélni, akkor felcsillant a szeme, az arca kisimult, mosolygott, és máris udvariasabb lett..


Az elején a boltban a pénztáros kedvesen fogadott, majd meghallotta, hogy nem vagyok német, és máris elkezdett flegmázni... a fekete szomszédomnak beszóltak, hogy menjen vissza oda, ahonnan jött. Hallottam én is, mert együtt voltunk.


Sajnálom, hogy nem tudtam túl sok jót mondani. :/

2022. máj. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek azokkal amiket írtatok, 8 évet éltem ott.


A nyelvet szeretem egyedül. :)

2022. máj. 24. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Én nem értek egyet az előzőekkel, legalàbbis az én tapasztalatom nem ez. 16 éve élek Németorszàgban. Vannak német baràtaim, a pàrom is német. Engem soha nem ért hàtrànyos megkülönböztetés itt. Ma màr az a magyar mentalitàssal nem tudok mit kezdeni és nem is nagyon szeretek Magyarorszàgra jàrni.

Sokan azt mondjàk, hogy a németeknek nincs humoruk, de én pl. nagyon szeretem a német szòjàtékokat, Flachwitzeket, stb.

Amit én az elejétől kezdve sokkal jobban szeretek itt, hogy ha végigmész az utcàn, akkor nem bùvalb@szott arcok néznek vissza ràd, hanem tök ismeretlenül is ràdmosolyognak az emberek. Nem panaszkodnak folyton mint a magyarok.

Az én tapasztalatom a nyelvvel kapcsolatban is az volt, hogy pròbàltak megérteni, ha valamit nem tudtam vagy nem jòl mondtam. Velem mindig segítőkészek voltak.

Nyilvàn itt sem mindegy, hogy hova költözik az ember, Berlin azért sokkal inkàbb multikulti és itt sokkal elfogadòbb az emberek. Nem röhögnek ki meg nem szòlnak meg mint a magyarok, senkit nem érdekel, hogy milyen cucc van rajtad vagy milyen telefon van a zsebedben. Itt ha talàlkozok valakivel megkérdezi, hogy vagyok. Ha Magyarorszàgra megyek, ott azt kérdezik meg mit dolgozok és mennyit keresek. Szerintem nem olyan felszínesek mint a magyarok, nem szòlnak meg, ha nem màrkàs cuccokban jàrsz és nem màrkàs a telòd stb.

Én màr jobban szeretek itt élni és nem is akarok visszamenni Magyarorszàgra.

2022. máj. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem gondolok semmit, mert nem találkoztam még eggyel sem. Túl ingerszegény helyen élek (vidéki falu), ahol kb. mindenki ugyanaz. Azt biztosan elmondhatom, hogy az ittenieket utálom.
2022. máj. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!